18-letni diler z Trzebiatowa w areszcie

Aleksander N. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Tak zdecydował dziś gryficki sąd. 18-latek z Trzebiatowa miał handlować dopalaczami, przez które 15 osób trafiło do szpitala.

18-latni Aleksander N. został zatrzymany przez policjantów we wtorek 5 czerwca. Mężczyzna miał rozprowadzać dopalacze, po których do szpitali w Gryficach, Szczecinie i Kołobrzegu trafiło 15 osób. Wszyscy są mieszkańcami Trzebiatowa. 

Dziś w Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował areszt dla Aleksandra N. Jak przekazuje redakcji SuperPortalu24 rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie, dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo czynu, który mu zarzucono.

- Sąd zastosował trzymiesięczny areszt w stosunku do Aleksandra N. ze względu na to, że mógłby on utrudnić postępowanie poprzez ucieczkę, ukrywanie się, a także mógłby wpływać na zeznania świadków, którzy nie zostali jeszcze przesłuchani. Część z nich, jak wiadomo, z powodu zatrucia przebywa w szpitalu – przekazuje Michał Tomala.

18-latkowi za wprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji może grozić nawet 8 lat więzienia.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia