21 stycznia palenie choinek w Pobierowie – ognisko, grzaniec i inne atrakcje.

Tak jak w poprzednich latach,na początku roku, mieszkańcy Pobierowa zbierają się aby spalić choinki, które ustawili na Boże Narodzenie. W tym roku 21 stycznia zapłonie ognisko z choinkami. Ale to nie jedyna atrakcja.

Zima coraz bardziej daje się we znaki – temperatura w całej Polsce wynosi dużo poniżej zera, a ilość śniegu, jaka od Nowego Roku napadała, jest dużo większa niż chociażby w tamtym roku. Nie zniechęca to jednak mieszkańców Pobierowa (gmina Rewal), którzy po raz kolejny zorganizują palenie choinek w swojej miejscowości.

21 stycznia o godzinie 16. na parkingu przy ulicy Moniuszki i Zgody, mieszkańcy wspólnie rozpalą ognisko podsycane wyschniętymi choinkami. W poprzednim roku (a więc niecały miesiąc wcześniej), pięknie ozdobione, służyły za Bożonarodzeniowe dekoracje. Jednak ile można trzymać choinkę? Pozbawiona wody i gleby, wysycha, traci walory estetyczne, a właścicielowi przysparza jedynie kłopotu. Między innymi dlatego mieszkańcy organizują palenie choinek, któremu towarzyszą także inne atrakcje – w trakcie trwania wydarzenia, będzie można zakupić grzane wino, zjeść kiełbasę z ogniska, napić się kawy czy herbaty, skosztować ciasta. Krócej – spędzić miło czas w gronie sąsiadów i znajomych.

Podobnie jak w poprzednich latach, palenie choinek organizuje rada sołecka wspólnie z radą rodziców ZSO im. św. Jana Pawła II. Pomocą w organizacji posłużą jak zawsze strażacy z OSP. Będzie to także okazja do wypróbowania nowego sprzętu grającego, o czym informuje Iwona Zacharczuk, Sołtys Pobierowa. – W końcu udało nam się uniezależnić w tym zakresie. Wcześniej musieliśmy taki sprzęt wypożyczać, teraz mamy własny, więc organizacja takich wydarzeń będzie o wiele łatwiejsza – mówi. – Fajnie jest organizować takie akcje, chociażby po to żeby wyciągnąć mieszkańców z domów, żeby się spotkać w sąsiedzkim (i nie tylko) gronie. Mam nadzieję że pogoda i frekwencja tego dnia dopiszą. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców nie tylko Pobierowa, ale i okolicy, a także każdego chętnego do uczestniczenia w paleniu choinek –kończy, dodając, że tak naprawdę jest to jedynie pretekst, do wspólnego spotkania mieszkańców przy ognisku.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia