25. FINAŁ WOŚP. ZOBACZ CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W TWOIM MIEŚCIE

25. finał WOŚP w powiecie gryfickim jak co roku zapowiada się bardzo ciekawie. W niedzielę 15 stycznia odbędą się koncerty, licytacje, biegi i pokazy. Wszystko zakończy się o godz. 20:00 światełkiem do nieba. Zobacz, co się będzie działo w poszczególnych gminach.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Gryficach, Trzebiatowie, Płotach i Karnicach. Dzięki współpracy ze sztabem w Gryficach wolontariusze pojawią się także w Brojcach. W Rewalu nie ma zaplanowanych żadnych imprez.
Gmina Gryfice
Główne wydarzenia związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywać się będą w Kapitolu. To właśnie tutaj, jak informuje Paweł Kamiński, szef gryfickiego sztabu WOŚP, po godzinie 17:00 na scenie zagra Titty Twister, a o 18:30 Sixty Seven. Tegoroczną gwiazdą gryfickiego finału WOŚP będzie Jary Oz i Oddział Zamknięty. W przerwach między koncertami odbywać się będą licytacje. Co ważne, płatności będzie można dokonywać za pomocą kart płatniczych.
Orkiestra zagra także w Hosso. Po godzinie 10:00 na holu galerii pojawią się harcerze, którzy wraz z fundacją DKMS będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Nie zabraknie też Klubu Dyskusyjnego Książki, działającego przy gryfickiej bibliotece. Klubowicze pojawią się ze specjalnym stojakiem wypełnionym książkami, które za przysłowiową złotówkę, będzie można zabrać do domu. Ze swoimi produktami wystawią się także miniprzedsiębiorstwa z LO im. B. Chrobrego i ZSP im. Cz. Miłosza.
Światełko do nieba o godzinie 20:00 odbędzie się na Placu Zwycięstwa.
Gmina Trzebiatów
W tym roku liczne wydarzenia i akcje związane z finałem WOŚP odbywać się będą na terenie całej gminy Trzebiatów. Już o godzinie 10:00 w centrum Mrzeżyna po raz czwarty ruszy bieg WOŚP z Jackiem Kabatą. Pomiędzy godz. 11:00 a 14:00 dużo będzie się działo także w Forcie Rogowo. Jak informuje Adam Dąbrowski ze sztabu w Mrzeżynie, przygotowano wiele atrakcji, wśród nich m.in. przejażdżki samochodami i liczne licytacje, a wśród nich m.in. lot balonem nad Rogowem.
W samym Trzebiatowie zaplanowano pchli targ przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury oraz maraton Zumby. Główna impreza rozpocznie się o godz. 17:00 przed trzebiatowskim ratuszem. To tutaj do godziny 20:00, czyli do światełka do nieba, odbywać się będą występy i licytacje.
Płoty
W Płotach tegoroczny finał WOŚP odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej. Wielkie granie rozpocznie się o godz. 11:00 turniejem piłki nożnej. Jak informuje Marcin Gręda szef tutejszego sztabu, podczas finału zaplanowano także m.in. pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, udzielania pierwszej pomocy, karate i tańca towarzyskiego. Swoje występy zaprezentują Młodzieżowa Orkiestra Dęta z mażoretkami z Płotów, uczniowie z SP w Mechowie i grupa taneczna „Mamba” działająca przy PSOUU w Gryficach. O godz. 17:20 na scenie pojawi się zespół Daydream, a o godz. 19:20 zaprezentuje się The Players. Nie zabraknie też licytacji, stoisk z poczęstunkiem i upominkami, czy możliwości za symboliczną złotówkę wejścia na ściankę wspinaczkową. Po raz pierwszy będzie możliwość zbierania pieniędzy przez terminale płatnicze.
O godz. 18.30 spod zakładu karnego rozpocznie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Światełko do nieba w Płotach nastąpi o godz. 19:00 przed budynkiem hali.
Karnice
Start o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury. W programie m.in. występy lokalnych artystów w tym zespołu Czerwona Róża i uczniów ze szkoły w Cerkwicy i Karnicach. Pojawią się także harcerze i strażacy z pokazem ratowniczo-medycznym. Nie zabraknie też licznych licytacji i światełka do nieba o godz. 20:00.
Ponadto, we wszystkich miastach już od wczesnych godzin porannych na ulicach pojawią się wolontariusze zaopatrzeni w specjalne identyfikatory i puszki.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia