25 lat Gryfickich Ech, czyli jubileusz najstarszej gazety w regionie

Najstarszy tygodnik na Ziemi Gryfickiej świętuje swoje 25-lecie. Gryfickie Echa – bo o nich mowa, to najbardziej znana i rozpoznawalna w powiecie gryfickim, gazeta lokalna. Gala, podsumowująca minioną 25-latkę, odbyła się Gryfickim Domu Kultury.

Na lokalnym rynku medialnym są już od 25 lat. Pierwsze wydanie Gryfickich Ech, których redaktorem naczelnym jest Krzysztof Wilczyński, ukazało się 26 marca 1994 roku i od tamtej pory regularnie gości w domach swoich czytelników przekazując najważniejsze informacje z regionu.Jubileusz ćwierćwiecza najstarszej lokalnej gazety odbył się w Gryfickim Domu Kultury.

Zaproszenie na uroczystą galę przyjęli przyjaciele, współtwórcy Gryfickich Ech, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Liczne przemówienia, w tym także przybyłego na spotkanie europosła Bogusława Liberadzkiego, ciepłe słowa i bukiety kwiatów, po raz kolejny pokazały, jak ważne na lokalnym rynku medialnym są Gryfickie Echa. Istnienie najstarszej gazety w powiecie gryfickim docenił także Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, wyróżniając Gryfickie Echa Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, którą Krzysztofowi Wilczyńskiemu wręczył wiceprzewodniczący Sejmiku i radny PSL-u Zygmunt Dziewguć. Wyróżnienia i okolicznościowe medale popłynęły także od samego naczelnego gazety. Otrzymały je osoby wspierające Gryfickie Echa. 

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek i lampka szampana.

Redakcja SuperPortalu24 życzy Gryfickim Echom kolejnych 25 lat przepełnionych samymi sukcesami i oby tematów artykuły nigdy nie zabrakło.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia