28-latek znęcał się nad kobietą i podpalił jej samochód

28-latek podpalił samochód jednej z mieszkanek gminy Gryfice. Wcześniej groził jej i prześladował.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Prusinowie. Około godz. 21.35, 28-letni mężczyzna postawił na dachu jednego z samochodów butelkę, w której znajdowała się podpałka do grilla, a następnie podpalił go i szybko oddalił się od pojazdu.

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji sąsiadów, czarne BMW należące do jednej z kobiet, udało się szybko ugasić pożar. Chwilę po zdarzeniu na miejscu pojawili się wezwani przez partnera kobiety funkcjonariusze gryfickiej policji.

- Tego samego dna policjanci w toku prowadzonych czynności zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu gryfickiego. Mężczyzna ten jest podejrzewany o podpalenie samochodu – przekazał naszej redakcji podkom. Zbigniew Frąckiewicz rzecznik gryfickiej policji.

Z informacji, do jakich dotarła nasza redakcja, 28-latek wcześniej wielokrotnie groził kobiecie. Zaledwie kilkanaście dni przed próbą podpalenia jej samochodu, zapadł wyrok za uporczywe prześladowanie kobiety i psychiczne znęcanie się nad nią. Mężczyzna ma też sądowy zakaz zbliżania się do kobiety.

Po zatrzymaniu przez policję mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, z którego został przewieziony do zakładu karnego. Tu odsiaduje karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie podpalenia samochodu wciąż jest w toku.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia