Akcja zmasowanego czytania w Gryficach, czyli Jak Nie Czytam, Jak Czytam

Po raz trzeci miłośnicy czytania zebrali się na Placu Zwycięstwa, aby razem zagłębić się w swojej ulubionej lekturze. Inicjatorem gryfickiej akcji był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza.

W dzisiejszej akcji udział wzięło kilkaset osób. Przez 10 minut w ciszy czytali m.in. przedszkolaki, uczniowie gryfickich szkół, osoby niepełnosprawne, samorządowcy, przedstawiciele straży pożarnej, służby więziennej, strażnicy miejscy, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Gryficach, pracownicy gryfickiej biblioteki, Powiatowego Urzędu Pracy i mieszkańcy. 

Celem akcji, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, było zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków - powyżej 15 roku życia i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.  Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób).

Organizatorem gryfickiego czytania był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach. Każdego roku w akcji udział bierze kilka tysięcy instytucji z całego kraju. 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia