Alarm rodziców: „Co z przedszkolem w parku, bo zajmuje się nim Chabowski”

Gmina Gryfice buduje nowoczesne przedszkole przy ulicy Klonowej w Gryficach. Zbigniew Chabowski na swoim facebook-u oznajmił, że przedszkole w parku zostanie zamknięte. Rodzice martwią się, że nie będzie miejsca dla wszystkich dzieci. Sprawdziliśmy to.

Do naszej redakcji dzwoni mieszkanka Gryfic, która jest przerażona, że przedszkole w parku zostanie zamknięte. – To gdzie będą chodzić nasze dzieci? Ja myślałam, że nowe przedszkole powstaje po to, żeby było więcej miejsc, bo przecież co roku jest ten sam problem braku miejsc – mówi nasza czytelniczka. – Pan Chabowski na swoim facebook-u twierdzi, że zajmuje się sprawą przedszkola dlatego boje się, że wszystko zostanie zaorane – mówi przerażona matka.

To zdenerwowanie w ogóle nie dziwi. Wiceburmistrz Gryfic Zbigniew Chabowski znany jest z tego, że albo robi coś dla siebie i swoich kolegów, jak panele fotowoltaiczne na dachu swojego domu, albo działa nieudolnie. Gmina traci dofinansowania, to przecież przez jego błędy straciliśmy milionowe dofinansowanie. Czy wreszcie park przemysłowy, którym zajmuje się właśnie pan Chabowski. Z jakim skutkiem, każdy widzi. Od 5 lat na terenie strefy rośnie trawa, a pan wiceburmistrz upycha swoje kieszenie potężną pensją.

Skandal! Chabowski na dachu swojego domu ma fotowoltaikę za urzędowe pieniądze!

Skandal. Przez niewiedzę urzędnika przepadł milion złotych na nowoczesne kąpielisko!

Strefa Chabowskiego bez inwestorów. "Jestem dumny, że mogę wam to zaproponować"

Sprawa przedszkola niepokoi mieszkańców Gryfic od kilkunastu dni. Łukasz Zwierzchowski, społecznik z Gryfic nagrał i opublikował na swoim facebook-u film, w którym pyta władze, dlaczego chce zamknąć przedszkole w parku.  - „Nie wiadomo czy chce to wynająć czy sprzedać, czy może jest już kupiec” opowiada na swoim facebookowym videoblogu Łukasz Zwierzchowski, który broni przedszkola w parku. „To malownicze miejsce, każdy gryficzanin je zna” słyszymy na filmie.

My sprawdziliśmy co dzieje się z  przedszkolem w parku. Okazuje się, że  budynek przedszkola nr 1 w Gryficach nie spełnia wielu norm i zgodnie z przepisami nie może być używany.

- W nowym przedszkolu, przy ulicy Klonowej będzie o  150 miejsc, czyli o 25 więcej niż obecnie – informuje w rozmowie z nami Jan Daniłów dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Gryficach.

Nieoficjalnie mówi się, że w starym budynku przedszkola dopuszczony do użytku będzie parter, co daje nadzieję, że miejsc dla maluchów w placówce będzie jeszcze więcej.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia