Areszt dla seryjnego włamywacza...

Na początek 3 miesięczny areszt, docelowo nawet 10 lat więzienia - tyle grozi 35-latkowi, który dokonał serii włamań, a także kradzieży karty bankomatowej i pieniędzy z konta. Prokurator postawił mężczyźnie 7 zarzutów. Podejrzany przyznał się do wszystkich. 

W piątek dyżurny policji w Gryficach otrzymał informację o włamaniach do altanek działkowych na terenie Mrzeżyna i ujęciu młodego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie włamań. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się kryminalni z Trzebiatowa, którzy dokonali zatrzymania 35-letniego mieszkańca gminy Trzebiatów.

W toku prowadzonych działań zebrany materiał dowodowy, a także materiał dowody i ustalenia dokonane przez kryminalnych z Trzebiatowa w sprawie innych włamań, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dokonania również tych przestępstw.

- 35-latek w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Podczas przesłuchania przez prokuratora mężczyzna usłyszał 7 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem w tym kradzieży karty bankomatowej i pieniędzy z konta, do których się przyznał - informuje oficer prasowy KPP w Gryficach podkom. Zbigniew Frąckiewicz. 

Dzisiaj, (08.05.) Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia