Bezpieczny dojazd do nadmorskich kurortów? Wojewoda zaleca korzystanie z tras alternatywnych

Po raz kolejny, dla turystów odwiedzających naszą część wybrzeża, przygotowano mapkę z wyznaczonymi trasami alternatywnymi. Korzystając z proponowanych dróg, można będzie dojechać do najbardziej popularnych kurortów Pomorza Zachodniego.

Uzgodnienie tras alternatywnych nad morze było tematem wtorkowego (21.05) spotkania w ZUW z udziałem wicewojewody Marka Subocza, przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach oraz zarządców dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

W czasie spotkania omówiono m.in. przebieg tras alternatywnych, które w czasie wzmożonego, wakacyjnego ruchu inwestycji prowadzonych na głównych drogach nad morze, pozwolą bezpiecznie i sprawnie dotrzeć do nadbałtyckich miejscowości.

– Wszystkim, którzy udają się nad morze – zarówno kierowcom z Zachodniopomorskiego, jak i innych części Polski polecam korzystanie z tras alternatywnych. Poza korzyściami wynikającymi z mniejszego stresu w dotarciu nad Bałtyk, mają one dodatkowe walory turystyczne – mówi wicewojewoda Marek Subocz.

Mapa z trasami alternatywnymi dostępna jest w załączeniu, a także między innymi na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Mapa - trasy alternatywne nad morze 2019

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia