Bieg Niepodległości. Pobiegli po raz ósmy

Dzieci, dorośli, seniorzy i całe rodziny. Niemal 160 uczestników wzięło udział w VIII edycji Gryfickiego Biegu Niepodległości, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfic.

Trzeba przyznać, że organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfic obchody wpisały się na stałe w gryfickie obchody kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 Mszą św. w intencji Ojczyzny, po której grupa gryficzan spotkała się pod głazem Marszałka Józefa Piłsudskiego. VIII Gryficki Bieg Niepodległości wystartował o godz. 12:30. Podobnie jak w latach ubiegłych udział w nim wzięli zarówno najmłodsi, dorośli, jak i całe rodziny.

- Cieszy mnie to, że taki radosny sposób świętowania tego dnia przyjął się i jak widać, jest on potrzebny. Prawie 160 osób, które wzięły udział w dzisiejszym wydarzeniu, potwierdza to, że patriotyzm możemy świętować w inny sposób niż tylko poprzez apele, spotkania. Choć to my organizujemy bieg, jego wsparciem jest liczna rzesza lokalnych instytucji oraz organizacji, które z wielką chęcią włączają się w nasze obchody. W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy formułę losowania dodatkowych nagród po ukończonym biegu. Muszę przyznać, że jest to bardzo dobry pomysł. Emocji przy tym było sporo, a najważniejszy był w tym wszystkich uśmiech, który wywoływaliśmy na twarzach biegaczy. Zarówno tych, którzy coś wylosowali, jak i tych, którzy otarli się o wygraną. Mam nadzieję, że za rok, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości spotkamy się w jeszcze większym gronie. A za dzisiejsze obchody i wsparcie naszej inicjatywy wszystkim bardzo serdecznie dziękuję - mówi Paweł Kamiński, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic.

Najmłodszym zawodnikiem dzisiejszych biegów był Piotruś Skiba, a najstarszym pan Albin Kułeczko. Bieg przebiegał w dwóch kategoriach - w kategorii biegu dla dzieci do lat 6, pierwsze miejsce zajął Michał Rogiński. W kategorii OPEN pierwszy na mecie był Adrian Zawadzki. Nagrodę specjalną dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w biegach została rodzina państwa Hamadyk. Warto dodać, że rodzinę dzielnie reprezentowała piątka pociech. Każdy z uczestników dzisiejszego biegu otrzymał specjalnie przygotowany na tę okazję pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa.

Tegoroczne uroczystości współfinansowane były przez Województwo Zachodniopomorskie oraz Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego - w ramach programu SPOŁECZNIK. To właśnie dzięki nim wykonane zostały pamiątkowe medale, które bezpłatnie otrzymali biegacze.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia