Burmistrz Gryfic usłyszał zarzuty! Grozi mu nawet 10 lat więzienia!

Prokuratura postawiła burmistrzowi Gryfic zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Andrzej S. został zatrzymany, a po przesłuchaniu wypuszczony za kaucją. Prokurator zastosował wobec oskarżonego dozór policyjny i zakazał kontaktu z określonymi osobami.

Jak przekazuje naszej redakcji rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska - Sochalska burmistrz Gryfic Andrzej S. usłyszał zarzuty.

- Oskarżonemu zarzuca się popełnienie przestępstwa polegającego m.in. na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej tj. art. 231 § 2 Kodeksu Karnego — przekazuje redakcji SuperPortalu24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska - Sochalska.

Art. 231

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Przestępstwo miało zostać popełnione w związku z realizacją inwestycji dotyczącej instalacji paneli fotowoltaicznych na terenie gminy Gryfice. Razem z burmistrzem Gryfic zarzuty usłyszało jeszcze dwóch urzędników gryfickiego Urzędu Miejskiego, a także jeden przedsiębiorca. Sprawa jeszcze jest w toku, prokuratorzy kompletują materiał dowodowy.

Prokurator zastosował wobec burmistrza Gryfic Andrzeja S. środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, a także poręczenie majątkowe.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia