Były zastępca wójta Kołobrzegu komisarzem w gminie Rewal

Maciej Bejnarowicz będzie pełnił zadania i obowiązki wójta gminy Rewal. Jego kandydaturę zaproponował wojewoda Krzysztof Kozłowski, a poparła ją Premier Beata Szydło.

Dotychczasowy zastępca wójta gminy Kołobrzeg 44-letni Maciej Bejnarowicz, od dziś pełni funkcję wójta gminy Rewal.

- Przed panem Bejnarowiczem stoi niezwykle trudne zadanie – realizacja programu naprawczego gminy Rewal, który został zaakceptowany przez Ministerstwo Finansów. Ministerstwo udzieliło gminie pożyczki na nieco ponad 100 mln zł, dzięki którym gmina powinna wyjść z długu – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski. – Dodatkowo w przyszłym roku rozpocznie się realizacja strategicznego projektu infrastrukturalnego pn. Baltic Pipe, mającego na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynek europejski, w który gmina Rewal również pośrednio będzie zaangażowana. Pan Bejnarowicz to osoba kompetentna i z ogromnym doświadczeniem. Ufam, że poradzi sobie z tymi wyzwaniami.

Jak informuje Agnieszka Muchla rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego powołanie na stanowisko osoby pełniącej obowiązki wójta w Rewalu wynika z przepisów o samorządzie gminnym. Zastępca wójta, pani Wioletta Brzezińska złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. Wójt Robert Skraburski, decyzją Prezes Rady Ministrów został odwołany, jednak od tej decyzji przysługuje mu możliwość złożenia odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Do czasu ostatecznej decyzji sądowej jest więc nominalnie wójtem, jednak nie może pełnić swoich obowiązków, ponieważ w wykonywaniu czynności służbowych zawiesiła go prokuratura podczas prowadzonego dochodzenia. Ta sytuacja powoduje, że gmina zostaje bez możliwości zarządzania, stąd niezbędne było, w myśl przepisów, wyznaczenie osoby pełniącej obowiązki wójta.

Kiedy zatem będą mogły być rozpisane nowe wybory w gminie Rewal? Będzie to możliwe dopiero po uprawomocnieniu się decyzji Premier. - Jednak tylko wówczas, gdy postępowanie zakończy się na 6 miesięcy przed zaplanowanymi, kalendarzowymi wyborami. Zgodnie z przepisami, wybory uzupełniające nie mogą się odbyć później, niż pół roku przed datą wyborów samorządowych – informuje Agnieszka Muchla.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia