Cenne zwycięstwo Regi, brojecki Wicher liderem, Polonia ograła Błękitnych

Z tarczą” wrócili z Goleniowa piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów, drużyna Wichra Brojce wygrała dziesiąte spotkanie z rzędu i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli północnej grupy klasy A. Derbowe starcie pomiędzy Błękitnymi Trzygłów a Polonią Płoty zakończyło się wygraną gości, trening strzelecki w Dębicach urządzili sobie piłkarze gryfickiej Sparty, trzy punkty z Nowogardu przywiózł zespół Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Rundę jesienną zakończyły zespoły rywalizujące w B klasie.

IV liga: na stadionie w Goleniowie w sobotnie popołudnie zajmująca przed szesnastą serią gier trzecie miejsce Ina podejmowała plasującą się jedną lokatę wyżej Intermarche Regę Trzebiatów. W pierwszym kwadransie spotkania optyczną przewagę posiadali goście lecz z upływem minut coraz częściej do głosu dochodzili miejscowi i w końcu udało im się przejąć inicjatywę oraz kilka razy zagrozić bramce strzeżonej przez Sylwestra Gładysza, jednak próby okazywały się nieskuteczne. Po zmianie stron lepiej prezentowali się przyjezdni ale to goleniowianie mogli objąć prowadzenie lecz zmarnowali idealną sytuację – futbolówka posłana w kierunku bramki z bliskiej odległości trafiła w słupek. W 62 minucie po kontrataku trzebiatowian Seweryn Zelmachowicz wyłożył piłkę Jarosławowi Jareckiemu a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce. Dziesięć minut później składną akcję podopiecznych trenera Macieja Kiszkiela sfinalizował Seweryn Zelmachowicz i było 0:2. Jeszcze w 84 minucie czerwoną kartkę obejrzał zawodnik miejscowych Igor Paszkowski. Trzebiatowianie kontrolowali boiskowe wydarzenia i bez problemu utrzymali dwubramkową przewagę do ostatniego gwizdka arbitra. W najbliższej kolejce, która będzie ostatnią w rundzie jesiennej, Intermarche Rega na własnym terenie zagra z Morzyckiem Moryń.

Wyniki 16 kolejki: Chemik Police – Gryf Kamień Pomorski 2:0, Ina Goleniów – Intermarche Rega Trzebiatów 0:2, Morzycko Moryń – MKP Szczecinek 5:2, Rasel Dygowo – Kluczevia Stargard 3:5, Orzeł Wałcz – Leśnik Manowo 4:1, Olimp Gościno – Hutnik Szczecin 2:1, Pogoń Połczyn Zdrój – Sokół Karlino 2:1, Vineta Wolin – Sparta Węgorzyno 1:0, Błękitni II Stargard – Gryf Polanów 0:1

Skrócona tabela po 16 kolejce: 1. Chemik 35 pkt., 2. Intermarche Rega 33 pkt., 3. Vineta 31 pkt. (…) 15. Gryf Kamień Pom. 16 pkt., 16. Sokół K. 15 pkt., 17. Orzeł W. 15 pkt., 18. Hutnik 8 pkt.

17 kolejka: sobota 24 listopada: 11:00 MKP Szczecinek – Rasel Dygowo, 12:00 Hutnik Szczecin – Pogoń Połczyn Zdrój, 13:00 Sparta Węgorzyno – Ina Goleniów, 13:00 Sokół Karlino – Chemik Police, 13:00 Kluczevia Stargard – Orzeł Wałcz, 13:00 Gryf Polanów – Olimp Gościno, 14:00 Intermarche Rega Trzebiatów – Morzycko Moryń, 14:00 Leśnik Manowo – Błękitni II Stargard, 17:00 Gryf Kamień Pomorski – Vineta Wolin

A klasa grupa północna: do derbowego starcia doszło na boisku w Trzygłowie, gdzie Błękitni podejmowali Polonię Płoty. Pierwsza część meczu, mimo optycznej przewagi zespołu z Płotów, goli nie przyniosła. Po zmianie stron podopieczni trenera Pawła Przybysławskiego dopięli swego i po strzale Pawła Mireckiego wyszli na prowadzenie a w 66 minucie zdobyli drugiego gola za sprawą celnego uderzenia Kamila Lewandowskiego. Nadzieję gospodarzom przywrócił kilka minut później Adam Cymkiej strzelając bramkę kontaktową lecz na więcej tego dnia nie było stać trzygłowian, którzy doznali czwartej porażki w pięciu ostatnich meczach. Odmienne nastroje panują w Brojcach, piłkarze Wichra odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu i awansowali na pozycję lidera. Tym razem team dowodzony z ławki przez trenera Tomasza Błotnego ograł na własnym terenie Arkonię Szczecin 3:0, pierwszego gola dla brojczan zdobył w 23 minucie Vladyslav Dorosh a w drugiej połowie dwa trafienia dołożył Szymon Klepuszewski. W najbliższą sobotę na stadionie w Brojcach odbędzie się spotkanie, które można określić mianem hitu weekendu: Wicher będzie podejmował Spartę Gryfice. Mecz początkowo miał zostać rozegrany w Gryficach lecz za względu na rozpoczęcie prac związanych z budową nowego zaplecza socjalnego na Stadionie imienia Karola Kucharskiego zdecydowano się na zmianę gospodarza. Sparta również ma świetną passę, gryficzanie szósty raz z kolei zainkasowali komplet punktów demolując w Dębicach zespół miejscowego Dębu. Strzelanie rozpoczął Michał Korgul już w 4 minucie wykorzystując rzut karny, jeszcze przed przerwą swoje trafienia dorzucili Mariusz Remplewicz i Piotr Siemionow. W drugiej połowie do notesu sędziego jako strzelcy bramek trafili Mariusz Remplewicz, Robert Pałka, Michał Korgul i Maciej Rogowski – ten ostatni ustalił wynik na 0:7. Na trudnym terenie w Nowogardzie znakomicie poradzili sobie piłkarze rewalskiego Wybrzeża. Drużyna znad morza już w 30 minucie prowadziła różnicą dwóch goli dzięki trafieniom autorstwa Wojciecha Pankiewicza i Dawida Kujawskiego. Dziesięć minut przed upływem podstawowego czasu gry nowogardzianie zdołali strzelić bramkę kontaktową lecz ostatnie słowo należało do przyjezdnych: na trzy minuty przed końcem trzeciego gola dla Wybrzeża zdobył Jacek Girczyc. Spośród pierwszych pięciu miejsc, które na koniec sezonu na pewno będą premiowane awansem, aż cztery zajmują zespoły z Powiatu Gryfickiego i nie ulegnie to zmianie po ostatniej serii gier rundy jesiennej. Brawo!

Wyniki 14 kolejki: Błękitni Trzygłów – Polonia Płoty 1:2, Pomorzanin Nowogard – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:3, Dąb Dębice – Sparta Gryfice 0:7, Ehrle Dobra Szczecińska – Masovia Maszewo 7:1, Wicher Brojce – Arkonia Szczecin 3:0, Center MD Goleniów – Orzeł Łoźnica 1:1, KP Przecław – Jantar Dziwnów 2:2, Fala Międzyzdroje – Mewa Resko 3:2

Skrócona tabela po 14 kolejce: 1. Wicher 33 pkt., 2. Mewa 31 pkt., 3. Wybrzeże 28 pkt., 4. Sparta 28 pkt., 5. Polonia 26 pkt. (…) 11. Błękitni 17 pkt. (…) 15. Dąb Dębice 10 pkt., 16. Masovia 4 pkt.

15 kolejka: sobota 24 listopada: 11:00 Jantar Dziwnów – Center MD Goleniów, 13:00 Wybrzeże Rewalskie Rewal – Dąb Dębice, 13:00 Wicher Brojce – Sparta Gryfice, 13:00 Orzeł Łoźnica – Błękitni Trzygłów, 13:00 Mewa Resko – Ehrle Dobra Szczecińska, 13:00 Masovia Maszewo – KP Przecław, 17:00 Polonia Płoty – Pomorzanin Nowogard. Niedziela 25 listopada: 15:15 Arkonia Szczecin – Fala Międzyzdroje

B klasa grupa 1: wyniki 13 kolejki: Pionier Żarnowo – Zalew Stepnica 1:1, Promień Mosty – Sarmata Dobra 4:1, Radowia Radowo Małe – Bizon Cerkwica 4:0, Prawobrzeże Świnoujście – Orzeł Prusinowo 3:0 walkower, Jastrząb Łosośnica – Bałtyk Gostyń 8:0, Sowianka Sowno – Korona Stuchowo (przełożone na 23 listopada godzina 19:00, boisko w Płotach). Pauza: Znicz Wysoka Kamieńska

Tabela po rundzie jesiennej: 1. Prawobrzeże 34 pkt., 2. Korona 27 pkt., 3. Radowia 20 pkt., 4. Orzeł P. 18 pkt., 5. Zalew 18 pkt., 6. Promień 17 pkt., 7. Pionier 17 pkt., 8. Sarmata 17 pkt., 9. Sowianka 16 pkt., 10. Znicz 14 pkt., 11. Jastrząb 12 pkt., 12. Bizon 7 pkt., 13. Bałtyk 3 pkt.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!