Chciał włamać się do bankomatu – grozi mu 10 lat odsiadki

31-latek chciał się dostać do bankomatu, wyłamując elementy tablicy manipulacyjnej, ale nie miał odpowiednich narzędzi. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 czerwca br. Zgłoszenie o próbie włamania do jednego z bankomatów w Płotach policjanci otrzymali od pracownika banku. W poniedziałek 10 czerwca mundurowi zatrzymali 31-latka.

- Policjanci niezwłocznie zajęli się tą sprawą i w wyniku prowadzonych działań oraz dokonanych ustaleń, a także na podstawie zebranego materiału dowodowego, wytypowali i zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Płoty – przekazuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz. - Sprawca próbował dostać się do bankomatu poprzez wyłamanie elementów tablicy manipulacyjnej, jednak jak się okazało, nie dysponował odpowiednimi narzędziami - dodaje rzecznik prasowy gryfickiej policji.

31-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut usiłowania włamania oraz przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia