Ciężka noc dla strażaków. Powalone drzewa i zerwany dach!

Właściwie przez całą noc strażacy byli wzywani do powalonych drzew, które blokowały drogi. To skutki silnego wiatru i burzy, która przez całą noc szalała w naszym regionie.

- Najwięcej wyjazdów strażacy mieli w gminie Płoty. Interwencje związane były głównie z usuwaniem drzew, które blokowały drogi – przekazuje naszej redakcji Jakub Michałowski z Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. – W Makowiskach strażacy wezwani zostali do zerwanego dachu w budynku gospodarczym – dodaje rzecznik.

W akcjach brali udział strażacy z PSP i OSP Płoty.  

- Tej nocy burza narobiła wyjątkowo dużo szkód. Silny wiatr łamał drzewa i wyrywał konary. Na szczęście w wyniku nocnych zdarzeń nikt nie ucierpiał. Najwiecej powalonych drzew znajdowało sie na trasie Modlimowo - Gryfice tam usuneliśmy kilkanaście drzew które spadając uszkodziły linie wysokiego napięcia czego skutkiem jest brak prądu w okolicznych miejscowościach.Obecnie nad ranem po całonocnej akcji zakończyły się już pracę związane z usuwaniem powalonych drzew - przekazują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płotach.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia