Coraz lepsza gra młodzieży w płotowskim FUTSALU

W V kolejce Rega Arena Futsal Ligi zwyżkę formy pokazały  drużyny złożone  z  najmłodszych uczestników rozgrywek . Złożona z młodych zawodników Polonii i Sparty drużyna Regi Areny, wygrała wyraźnie swoje obydwa spotkania( drugi mecz z Pomorkiem został rozegrany awansem),aplikując swoim przeciwnikom 12 bramek. Również   juniorzy Mewy Resko wysoko pokonali Sowiankę Sowno 6 : 0, tym samym odparli atak przeciwnika na III miejsce w tabeli. Także dobrze spisali się młodzi zawodnicy Young Stars Polonii, którzy zagrali z liderem rozgrywek – Polonią. Do przerwy seniorzy Polonii prowadzili 3:0, jednak w drugiej połowie juniorzy zdobyli 2 bramki i w ostatniej minucie spotkania stworzyli sobie dogodną sytuację do wywalczenia remisu, ale młodemu napastnikowi zabrakło doświadczenia, aby pokonać Buczkowskiego. Tym samym pierwsza drużyna Polonii otwiera tabelę z kompletem punktów , a druga zajmuje ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem  punktowym. W tej kolejce łącznie strzelono 28 bramek , plus 13 ze spotkania Rega Arena – Pomorek. Sędziowie Marek Stefański i Zygmunt Broda pokazali , jak dotychczas najwięcej, bo aż 7 żółtych kartek .

A oto wszystkie wyniki spotkań i strzelcy bramek:

Mewa - Sowianka 6 : 0

Michalonek – 3, Niżnikiewicz – 2 i  Wiktorowicz.

Pomorek - Gardominka 7 : 5

Pomorek:  Zdeb -2, Rokita – 2, Litwin, Batista i Kozioł po 1.

Gardominka: Dobosz – 3, Kowalczyk i Łażewski po 1.

Zieloni - Rega Arena Team 1 : 4

Zieloni: Wanagelis

Rega Arena:Leder – 2, A.  i K. Siedleccy po 1.

Young Stars Polonia - Polonia 2 : 3

Young Stars: Ratajczyk i Głąbecki.

Polonia: Nabrzewski – 2 i P. Podbiegło.

Mecz rozegrany awansem z VI kolejki :
Rega Arena - Pomorek 8 : 5

Rega : K. Siedlecki – 3, A. Siedlecki – 2, K. Miller – 2 i Leder.

Pomorek: Rokita – 2, Litwin – 2 i Kozioł.

Lista najlepszych strzelców:

Paweł Dobosz – 16, Patryk Podbiegło – 10, Krystian Siedlecki – 9, Kacper Litwin – 8, Maciej Podbiegło, Artur Lipiński i Artur Nabrzewski po 6,Marcin Stopa, Fernando Batista, Damian Ratajczyk, Piotr Wiktorowicz, Jakub Michalonek, Eryk Leder, Bartosz Rokita i Arkadiusz Siedlecki po 5.

W następnej, niepełnej kolejce 18 stycznia zagrają :

18.15 Mewa - Polonia
19.00  Young Stars - Sowianka
19.40  Zieloni – Gardominka

W imieniu pracowników hali przepraszamy za drobne opóźnienie spowodowane problemami technicznymi związanymi z nagłośnieniem i obsługą tablicy wyników.

Tekst i zdjęcie: Józef  Andrzejewski

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!