Derby dla Regi, Flota „wypociła” zwycięstwo w Gryficach

Przy silnym wietrze i padającym deszczu przyszło rywalizować zespołom z regionu w pierwszej kolejce rundy wiosennej. W derbowym meczu Intermarche Rega Trzebiatów okazała się minimalnie lepsza od rewalskiego Wybrzeża. W Gryficach miejscowa Sparta po emocjonującym, zwłaszcza w drugiej połowie, meczu uległa liderującej Flocie Świnoujście.

W Trzebiatowie wicelider Szczecińskiej Klasy Okręgowej, Intermarche Rega, pokonała w derbach powiatu Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:0. Autorem „złotego gola” był Marcin Muzyczuk. Trzebiatowianie utrzymali drugie miejsce w tabeli i mają tyle samo punktów (39 pkt) co lider, rezerwy Błękitnych Stargard. Wybrzeże spadło na dziesiąte miejsce mając w dorobku 22 punkty. Zwycięstwo odniosła zamykająca stawkę Polonia Płoty. Podopieczni trenera Pawła Przybysławskiego skromnie 1:0 ograli na własnym boisku Iskrę Golczewo, a jedynego gola dla gospodarzy zdobył Dawid Orzechowski. Drużyna z Płotów nadal zamyka tabelę mając 7 punktów na koncie, ale ma już tylko punkt straty do przedostatnich Czarnych Lubanowo i pięć punktów do czternastej Mierzynianki Mierzyn. Wyniki 16 kolejki: Stal Szczecin – Mierzynianka Mierzyn 5:1, Chemik Police – Ina Ińsko 2:1, Morzycko Moryń – Czarni Lubanowo 4:0, Piast Karsko – Zorza Dobrzany 3:1, Intermarche Rega Trzebiatów – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:0, Polonia Płoty – Iskra Golczewo 1:0, Odra Chojna – Błękit Pniewo 2:2, Błękitni II Stargard – Arkonia Szczecin 4:0.

Nie udała się inauguracja rundy wiosennej w Klasie Okręgowej Północnej drużynie Błękitnych Trzygłów. Team prowadzony przez Damiana Ragusa na własnym boisku przegrał z Mewą Resko 0:5. Trzygłowianie pozostali na szóstym miejscu z 25 punktami na koncie. Do Gryfic przyjechał lider, Flota Świnoujście. Już po 17 minutach goście prowadzili 2:0 i mogli dołożyć jeszcze co najmniej jedno trafienie, lecz piłkarzom z wyspy Uznam brakowało skuteczności. W drugiej połowie role się odwróciły, to Sparta zdecydowanie przeważała nie wykorzystując kilku znakomitych sytuacji do zdobycia kontaktowego gola. Udało się to w 77 minucie, kiedy po zagraniu futbolówki ręką w polu karnym przez zawodnika przyjezdnych arbiter podyktował rzut karny, który został zamieniony na gola przez Tomasza Wlaźlaka. Niestety, gryficzanom nie udało się wyrównać i trzy punkty pojechały do Świnoujścia. Sparta z 28 punktami zajmuje piąte miejsce, Flota powiększyła przewagę nad resztą stawki do sześciu „oczek”. Pewnie zwycięstwo odniósł brojecki Wicher. Team trenera Józefa Andrzejewskiego na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebiatowie rozbił drużynę Pomorzanina Krąpiel 5:0 a łupem bramkowym podzielili się: Przemysław Szustek i Szymon Makarewicz (po 2 gole), Arkadiusz Szustek (1 trafienie). Wicher ma 36 punktów w dorobku i traci już tylko jeden punkt do drugiej Masovii Maszewo, która niespodziewanie przegrała swój mecz. Wyniki 16 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Iskierka Szczecin 2:1, Błękitni Trzygłów – Mewa Resko 0:5, Sparta Gryfice – Flota Świnoujście 1:2, Pomorzanin Nowogard – Sarmata Dobra 0:1, Promień Mosty – Masovia Maszewo 4:2, Tanowia Tanowo – Zootechnik Kołbacz 3:3, Odrzanka Radziszewo – Orzeł Łożnica 0:1, Wicher Brojce – Pomorzanin Krąpiel 5:0.

W grupie 1 klasy A pewnie zwycięstwo odniósł Bizon Cerkwica, który ograł rezerwy Regi Trzebiatów 5:1. Cerkwiczanie awansowali na 7 miejsce w tabeli (21 pkt.) natomiast zespół z Trzebiatowa zajmuje 9 lokatę (18 pkt.). Remisem 1:1 zakończył się mecz Radowi Radowo Małe z Sowianką Sowno. Drużyna z Sowna utrzymała trzecią pozycję i ma 30 punktów tracąc 6 „oczek” do drugiego Prawobrzeża Świnoujście i dziewięć do lidera, Jantara Dziwnów. Również 1:1 Jastrząb Łosośnica zremisował z Koroną Stuchowo, łosośniczanie plasują się na jedenastym miejscu. Porażki doznała drużyna Zielonych Wyszobór, która przegrała w Żarnowie 1:3. Zieloni z pięcioma punktami zajmują przedostatnie, trzynaste miejsce. Ostatni w tabeli Bałtyk Międzywodzie przed rundą wiosenną wycofał się z rozgrywek.