Derby na remis (ZDJĘCIA)

W spotkaniu szóstej kolejki Szczecińskiej Klasy Okręgowej piłkarze Wichra Brojce zremisowali z Wybrzeżem Rewalskim Rewal strzelając wyrównującego gola w doliczonym czasie gry. Emocji nie brakowało.

Mecz w Brojcach lepiej rozpoczęli piłkarze Wybrzeża, którzy już w 3 minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to piłkę w bramce umieścił Kamil Fryszka. Cztery minuty później w polu karnym gospodarzy faulowany był Artem Gumeniuk i arbiter podyktował rzut karny dla przyjezdnych – Marcin Michalak wyczuł jednak intencję Kamila Fryszki i odbił futbolówkę. Po nieco „przespanym” początku spotkania do głosu zaczęli dochodzić gospodarze coraz częściej nękając strzałami Sebastiana Tokarewicza. W 26 minucie niezdecydowanie obrońcy gości wykorzystał Marcin Kocur, który dopadł piłkę w polu karnym i celnie uderzył, 1:1. Jednak na przerwę to Wybrzeże schodziło z zapasem jednego gola, gdyż w 35 minucie, po centrze w pole karne, uderzając piłkę głową gola zdobył Artem Gumeniuk. Przez niemal całą drugą odsłonę spotkania brojczanie starali się doprowadzić do wyrównania cierpliwie konstruując swoje akcje ofensywne zaś mający korzystny dla siebie rezultat przyjezdni ograniczyli się do kontrataków. W końcówce losy meczu mógł rozstrzygnąć Artem Gumeniuk, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Michalakiem, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Wichra. W doliczonym czasie gry miejscowym udało się wyrównać – po soczystym uderzeniu Oskara Marcinkowskiego z około 25 metrów futbolówka ugrzęzła w siatce, 2:2. Jeszcze chwilę przed końcowym gwizdkiem arbitra doszło do spięcia pomiędzy piłkarzami obu drużyn, które zakończyło się dwiema czerwonym kartkami – po jednej dla zawodnika każdej ze stron.

Szczecińska Klasa Okręgowa, 6 kolejka: Wicher Brojce – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Kamil Fryszka 3', 1:1 Marcin Kocur 26', 1:2 Artem Gumeniuk 35', 2:2 Oskar Marcinkowski 90'