Dwa kurorty z powiatu gryfickiego wśród top 10 w zachodniopomorskim

Pobierowo i Rewal znalazły się wśród 10 nadmorskich miejscowości w zachodniopomorskim, o które najczęściej pytają i które najchętniej odwiedzają turyści. Ranking wysłanych zapytań o nocleg w 2017 roku opublikował waśnie portal nocowanie.pl.
 

Polskie morze ciągle jest popularnym kierunkiem podróży i przyciąga turystów nie tylko latem. Wypoczynek nad Bałtykiem wcale nie musi się kojarzyć tylko z opalaniem na plaży, morskimi kąpielami oraz smażoną rybką, lodami i goframi.

Jak informuje portal nocowanie.pl, zachodniopomorskie w 2017 roku zajęło trzecie miejsce w kraju pod względem ilości wysłanych zapytań o nocleg. Porównując statystyki z ubiegłego roku, zainteresowanie naszym województwem wśród turystów wzrosło aż o 57%.

Nieprawdą jest, że rejony nad polskim morzem wybierane są tylko w okresie letnim. Miejscowości położone nad Bałtykiem cieszą się popularnością przez cały rok. Turyści wybierają Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Mielno głównie ze względu na prozdrowotne właściwości jodu, który najlepiej działa i ma największe stężenie właśnie zimą i wiosną.

Najbardziej popularny w 2017 roku okazał się Kołobrzeg. Zapytania turystów o nocleg w tym mieście w 2017 stanowiły ponad 15% zapytań dla całego województwa. W stosunku do roku poprzedniego miasto odnotowało o 75% zapytań więcej. Na podium znalazły się jeszcze Międzyzdroje – ponad 10% wszystkich zapytań w województwie i Mielno – 9%.

W pierwszej 10 znalazły się również dwie miejscowości nadmorskie położone w obrębie powiatu gryfickiego. Pierwsza z nich Pobierowo, które uplasowało się na 4 miejscu. Tuż za nim Rewal - w rankingu zajął 5 miejsce. Na kolejnych pozycjach znalazły się jeszcze Sarbinowo, Ustronie Morskie, Świnoujście, Dziwnów. Top listę 10 zamyka Międzywodzie.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia