Europejska Noc Muzeów w Gryficach. Na tej imprezie nie może Ciebie zabraknąć.

To będzie już 12. Europejska Noc Muzeów i druga z Zachodniopomorską Koleją Dojazdową oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową. Już w najbliższą sobotę 20 maja przed godz. 20. na gryficki dworzec kolejowy oraz dworzec kolejki wąskotorowej wjadą pociągi z gośćmi.

W ubiegłym roku impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem. Nie inaczej będzie zapewne i tym razem. Już w najbliższą sobotę, w ramach 12. Europejskiej Nocy Muzeów do Gryfic przyjadą pociągi z gośćmi. Pierwsi kolejką wąskotorową. Dla umilenia podróży pasażerom przygrywać będzie kapela ludowa Przepióreczka. Drudzy specjalnym pociągiem, który o godz. 17:53 wyruszy ze Szczecina Głównego. W Gryficach gości powita gryficka orkiestra Red Swing Low. Wcześniej w godz. 15:00 – 19:00 w Rewalu będzie można zwiedzić wystawę miniatur Kolejowych.

W programie tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów w Gryficach zwiedzanie wystawy zabytkowych parowozów i wagonów oraz unikatowych eksponatów kolejowych. Dla zwiedzających udostępnione zostanie także zaplecze Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Goście będą mogli zobaczyć zabytkowe parowozy czy spalinowe lokomotywy. Wielką atrakcją będzie zapewne uruchomienie mini parowozu Px-48 z Parku Miniatur w Dziwnowie. Dodatkowo, w ramach imprezy można będzie zobaczyć wystawę w Muzeum i Galerii Brama zatytułowaną „Malarstwo Japońskie w XIX i XX wieku”, i „Pamiątki Gryficzan”. Około godz. 21:30 na scenie w starej lokomotywowni wystąpi szczeciński zespół „Jackpot”.

Rezerwacje miejsc na przejazd „Nocny pociąg do muzeum w Gryficach” przyjmowane są pod adresem internetowym rzecznik. szczecin@p-r.com.pl, zakup biletu u konduktora w pociągu na podstawie otrzymanego potwierdzenia rezerwacji. Cena promocyjna przejazdu (w obie strony) – 14 złotych. Liczba biletów ograniczona. Osoby z gminy Rewal, zainteresowane przejazdem na imprezę wąskotorówką proszone są o zgłaszanie swojego udziału mailowo na adres: kolej@rewal.pl.

Przewozy Regionalne: Szczecin Główny (odjazd: 17.53) – Gryfice (przyjazd: 19.29) Gryfice (odjazd: 23.00) – Szczecin Główny (przyjazd: 00.28) W roli przewodnika wystąpi Szymon Kaczmarek. Osoby z gminy Rewal będą mogły dojechać na „Pociąg do Muzeum w Gryficach” taborem kolejki wąskotorowej: Pogorzelica (odjazd 17.45) – Pogorzelica Sandra (17.50) – Niechorze (17.55) – Niechorze Latarnia Morska (17.58) – Śliwin (18.09) – Rewal (18.14) – Trzęsacz (18.20). Powrót nastąpi autokarem z miejsca imprezy ok. godz. 23:00. Więcej informacji na stronie kolej.rewal.pl
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia