Fatalny weekend naszych drużyn...

Dla zespołów reprezentujących Powiat Gryficki w rozgrywkach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej nie był to udany weekend. W czwartej lidze druzgocącej porażki na terenie lidera doznała trzebiatowska Rega, w „okręgówkach” swoje mecze przegrały drużyny Wybrzeża, Sparty, Polonii i Błękitnych. Brojecki Wicher mimo że ograł na wyjeździe Mierzyniankę punktów nie zdobył gdyż spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść gospodarzy.

IV liga: po pierwszej odsłonie spotkania w Koszalinie nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki Intermarche Regi. Trzebiatowianie, mimo że po 20 minutach przegrywali 0:2, zdołali strzelić kontaktowego gola którego autorem był Seweryn Zelmachowicz i utrzymać rezultat 1:2 do przerwy. Po zmianie stron piłkarze Bałtyku pokazali kto w tym sezonie rządzi w czwartoligowych rozgrywkach i do swojego dorobku dorzucili jeszcze siedem goli ostatecznie zwyciężając aż 9:1. Dla Regi mecz z kategorii tych „do zapomnienia”... Szansa na rehabilitację już w najbliższą środę, 16 maja, o godzinie 18:00, kiedy to w Gościnie trzebiatowianie rozegrają zaległe spotkanie z tamtejszym Olimpem. Wyniki 28 kolejki: Bałtyk Koszalin – Intermarche Rega Trzebiatów 9:1, MKP Szczecinek – Leśnik Manowo 5:1, Iskra Białogard – Vineta Wolin 2:4, Kluczevia Stargard – Olimp Gościno 2:1, Ina Goleniów – Sokół Karlino 2:1, Rasel Dygowo – Sparta Węgorzyno 4:1, Osadnik Myślibórz – Hutnik Szczecin 2:1, Morzycko Moryń – Jeziorak Szczecin 6:0, Gryf Polanów – Gryf Kamień Pomorski 1:3

Skrócona tabela po 28 kolejce: 1. Bałtyk 72 pkt., 2. Morzycko 52 pkt., 3. Vineta 46 pkt., 4. Intermarche Rega 44 pkt. (…) 16. Iskra 27 pkt., 17. Olimp 25 pkt., 18. Osadnik 9 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: zwycięstwo odnieśli piłkarze Wichra. Brojczanie ograli na wyjeździe Mierzyniankę Mierzyn aż 4:0, po dwa gole zdobyli Szymon Makarewicz i Marcin Kocur. Okazało się jednak, że w składzie zespołu z Brojc nie wystąpiła wystarczająca liczba młodzieżowców (w obecnym sezonie młodzieżowcem jest zawodnik urodzony w roku 1997 lub młodszy, na poziomie klas okręgowych w wyjściowej „jedenastce” obowiązkowo takich zawodników musi być minimum dwóch) przez co spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść miejscowych. Punktów nie zdobyło rewalskie Wybrzeże, które nie sprostało w Sądowie miejscowej drużynie Białych przegrywając 0:1. Wyniki 25 kolejki: Błękitni II Stargard – Iskra Golczewo 6:2, Mierzynianka Mierzyn – Wicher Brojce 3:0vo, Błękit Pniewo – Ogniwo Babinek 1:4, Odra Chojna – Stal Szczecin 2:3, Dąb Dębno – Arkonia Szczecin 2:2, Chemik Police – Flota Świnoujście 6:0, Biali Sądów – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:0, Zorza Dobrzany – Piast Chociwel 4:2

Skrócona tabela po 25 kolejce: 1. Chemik 71 pkt., 2. Błękitni II 54 pkt., 3. Flota 45 pkt. (…) 11. Wybrzeże 28 pkt., 12. Biali 27 pkt., 13. Iskra Golczewo 26 pkt., 14. Błękit 25 pkt., 15. Dąb 23 pkt., 16. Wicher 20 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: teoretycznie najtrudniejsze zadanie czekało gryficką Spartę, która w Szczecinie próbowała ugrać korzystny rezultat na stadionie liderującej Iskierki. Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie po trafieniu Tomasza Wlaźlaka lecz miejscowym udało się dwukrotnie pokonać golkipera gości i to oni schodzili na przerwę prowadząc 2:1. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Tomasz Wlaźlak ale w końcówce piłkarze Iskierki strzelili trzeciego gola i utrzymali korzystny dla siebie rezultat. Porażki w Nowogardzie doznali Błękitni Trzygłów, którzy okazali się słabsi od Pomorzanina przegrywając 1:4. Honor przyjezdnych uratował w doliczonym czasie gry Maciej Cymkiej zdobywając jedynego gola. Również bez punktów z wyjazdu wrócili piłkarze płotowskiej Polonii, którzy ulegli Klubowi Piłkarskiemu Przecław mimo iż już w 7 minucie po trafieniu Macieja Podbiegło prowadzili 1:0. Gospodarze zdołali wyrównać tuż przed przerwą lecz w 57 minucie znów prowadzili przyjezdni kiedy to golkipera przecławian pokonał Klaudiusz Miler. Szczęście Polonii trwało zaledwie trzy minuty – gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą, następnie w 84 minucie wyszli na prowadzenie a wynik spotkania na 4:2 ustalili w doliczonym czasie. Wyniki 25 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Promień Mosty 1:0, Światowid 63 Łobez – Odrzanka Radziszewo 4:0, Sarmata Dobra – Jantar Dziwnów 5:4, Iskierka Szczecin – Sparta Gryfice 3:2, Masovia Maszewo – Orzeł Łożnica 3:3, Pomorzanin Nowogard – Błękitni Trzygłów 4:1, KP Przecław – Polonia Płoty 4:2, Ina Ińsko – Mewa Resko 2:3

Skrócona tabela po 25 kolejce: 1. Iskierka 58 pkt., 2. Światowid 51 pkt. (…) 6. Błękitni 40 pkt., 7. Sparta 39 pkt., 8. Polonia 37 pkt. (…) 14. Orzeł Łożnica 17 pkt., 15. Odrzanka 16 pkt., 16. Sarmata 15 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 21 kolejki: Pionier Żarnowo – Korona Stuchowo 0:3, Radowia Radowo Małe – Znicz Wysoka Kamieńska 3:3, Prawobrzeże Świnoujście – Bizon Cerkwica 3:0, Fala Międzyzdroje – Zieloni Wyszobór 9:0, Intermarche Rega II Trzebiatów – Bałtyk Gostyń 0:2, Jastrząb Łosośnica – Zalew Stepnica 2:1

Skrócona tabela po 21 kolejce: 1. Korona 52 pkt. (…) 4. Sowianka 40 pkt. (…) 7. Bizon 25 pkt., 8. Intermarche Rega II 24 pkt. (…) 13. Zieloni 3 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 13 kolejki: Orzeł Mrzeżyno – Orzeł Prusinowo 1:3, Lotnik Czarne – Światowid 63 II Łobez 2:2, Gardominka Mechowo – Prawobrzeże II Świnoujście 2:4

Skrócona tabela po 13 kolejce: 1. Orzeł Prusinowo 36 pkt. (pewny awans) (…) 4. Orzeł Mrzeżyno 14 pkt. (…) 6. Lotnik 9 pkt., 7. Gardominka 3 pkt.