Ferie w Turcji. Uczniowie Chrobrego w programie Erasmus+.

Jeszcze nie tak dawno gryficki „Chrobry” gościł u siebie w ramach programu Erasmus+ licealistów z Hiszpanii, Włoch, Turcji i Rumunii, a trwa już następna mobilność. Właśnie mijają kolejne dni pobytu czworga uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, którzy postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i wziąć udział w bezpłatnym wyjeździe do Turcji.

Choć ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim dopiero co się zaczęły, to chętni uczniowie „Chrobrego” w ramach programu Erasmus+ czynnie uczestniczą w zajęciach integracyjnych ze swoimi rówieśnikami z Europy w tureckiej szkole Macide-RamizTaşkınlar Fen Lisesi. Podczas 8-dniowego pobytu w Turcji, Alicja Rogalska, Kacper Grządziel, Daria Karwik i Anna Kowalska, wraz ze swoją opiekunką, Panią Anną Staliśdoskonalą swoje umiejętności języka angielskiego oraz poszerzają wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Przede wszystkim jednak poznają odmienną kulturę, a także zawierają liczne znajomości.

W poprzednich latach uczniowie „Chrobrego” również uczestniczyli w programie Erasmus+, wyjeżdżając kolejno do Włoch, Hiszpanii oraz Rumunii.– Rosnące zainteresowanie projektem wynika z dużej świadomości zalet wynikających z udziału w tego typu programach – tłumaczy Jolanta Folwarska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. – Cieszę się, że młodzież naszej szkoły stanowią świadomi obywatele Europy, którzy  korzystają z bogatej oferty przygotowanej z myślą o nich. Dumą natomiast napawa fakt, iż rozpoczęta przygoda z Europą w „Chrobrym” znajduje swoją kontynuację na studiach, kiedy nasi absolwenci śmiało przystępują do udziału w kolejnych przedsięwzięciach, nierzadko zdobywając przy tym inne kontynenty – dodaje.

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia