Ferie zimowe 2018. Jakie atrakcje w naszym powiecie?

Już 15 stycznia  uczniowie z powiatu gryfickiego rozpoczną ferie zimowe. Podczas trwającej dwa tygodnie przerwy każda z gmin przygotowała wiele atrakcji dla dzieci. W wielu miejscach zapisy wciąż trwają. Tegoroczne ferie w naszym regionie potrwają od 15 do 28 stycznia.

Gmina Gryfice
W Gryficach na uczniów czeka wyjątkowo dużo atrakcji i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Podczas dwutygodniowej przerwy młodzi gryficzanie będą mogli aktywnie spędzić czas w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Gryf Arenie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza na Ferie w Bibliotece pod hasłem „ Witajcie w naszej bajce… Akademia Pana Kleksa”. W swojej ofercie biblioteka ma warsztaty plastyczne - lepienie z gliny i masy solnej czy  malowanie na szkle. Drugi tydzień ferii palowany jest pod hasłem Bajkowego kina.

Gryf Arena z kolei kusi na sportowo – siatkówka, piłka nożna, squash czy koszykówka. Ponadto zajęcia taneczne, artystyczne i edukacyjne. Na proponowane zajęcia obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

Gmina Karnice

Ferie zimowe odbywać się będą we wszystkich świetlicach na terenie gminy. W Karnicach zajęcia trwać będą od poniedziałku do piątku od godz. 12:00 do 20:00.  W programie zajęć dla najmłodszych  znajdzie się m.in. robienie karmników dla ptaków z butelek,  przygotowanie laurek i upominków dla babć i dziadków  czy warsztaty rękodzieła – decupage. W pozostałych świetlicach wiejskich na terenie gminy również przygotowano zajęcia dla uczniów. I tak w Cerkwicy planowana jest zumba, rozgrywki w warcaby czy  warsztaty plastyczne.  W  Ciećmierzu gdzie zajęcia prowadzone będą w godzinach 12.00 – 16. 00  zorganizowany zostanie show „Mam talent” – czyli pokaż co potrafisz. Dreżewo z programem zajęć od 11.00 – 19.00 zaprasza m.in. na Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa. W tym roku Konarzewo postawiło na Łamanie głowy: rebusy, zagadki, krzyżówki, sudoku, a Paprotno na zajęcia muzyczno – wokalne - śpiewać każdy może – prezentacje wokalne ulubionych piosenek, karaoke. Skrobotowo w swojej ofercie dla najmłodszych ma warsztaty komputerowe z komputerem za pan brat, a Trzeszyn będzie czytać ulubione bajki. O swoich uczniach nie zapomina też Węgorzyn, który postawił na zajęcia manualne i zabawy w plenerze.

Gmina Płoty

Dom Kultury w Płotach przygotował dla najmłodszych wiele atrakcji na czas ferii.  W ofercie znaleźć możemy  Spotkanie z teatrem, wyjazd na warsztaty kukiełkowe do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, czy warsztaty artystyczne dla dzieci. Ponadto, organizowany będzie wyjazd do ArenaKids w Szczecinie, gdzie planowane są zabawy na dmuchawcach, ale również seans w kinie sferycznym.  W okresie ferii Dom Kultury w Płotach czynny będzie w godzinach od 9.00 do 17.00.

Gmina Trzebiatów

Ferie w gminie Trzebiatów organizuje Trzebiatowski Ośrodek Kultury. Jak co roku w ofercie znajdują się warsztaty artystyczne -  ARTrzebiatów, ponadto planowany jest wyjazd do Kołobrzegu na „Piracką Przygodę”, czy  wyjazd  do Zieleniewa na „Dziki Zachód”. Atrakcją dla najmłodszym z pewnością będzie „DINOPPARTY  z Klaunami Kuklami” czy zajęcia ZUMBY.  Zapisy na „Ferie Zimowe w Pałacu” możliwe telefonicznie 91 3872 614 bądź osobiście w TOK. Liczba miejsc ograniczona!

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia