„Folkself” wygrywa PRODUKCIK 2017 i jedzie na finał do Brukseli! „New Way” z trzecim miejscem!

Zakończył się trwający konkurs na najlepsze miniprzedsiębiorstwo „PRODUKCIK” 2017 Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W tym roku o tytuł najlepszego miniprzedsiębiorstwa walczyły dwie drużyny z Gryfic. „Folkself” z "Chrobrego" zajął pierwsze miejsce i w lipcu pojedzie na finał europejski do Brukseli. Debiutująca drużyna z "Miłosza" - „New Way” zajęła trzecie miejsce.

Udział w konkursie wzięło ponad 170 szkół, które utworzyły ponad 270 miniprzedsiębiorstw, w tym po raz kolejny uczniowie z LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, oraz po raz pierwszy uczniowie z ZSP im. Czesława Miłosza.
„Folkself” i „New Way” nieustannie walczyły o tytuł najlepszego miniprzedsiębiorstwa w Polsce. Podczas konkursów eliminacyjnych na finał w Warszawie o Najlepszy Produkt/usługę miniprzedsiębiorstwa i Najlepszy Film Promocyjny to „New Way”
z „Miłosza” okazał się najlepszy w Polsce, podczas gdy „Folkself” musiało się zadowolić kolejno 5. i 2. miejscem. Tym razem to jednak młodzi przedsiębiorcy z „Chrobrego” okazali się najlepsi, podczas polskiego finału konkursu w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie. I to oni pojadą w lipcu reprezentować Polskę w Brukseli, podczas europejskiego konkursu „Company of the Year Competition".

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy nas wspierali, którzy kupowali nasze produkty i na nas głosowali. Rozpiera nas duma, że będziemy mogli reprezentować Polskę i szerzyć polską kulturę ludową w Brukseli. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Teraz czeka nas jednak jeszcze więcej pracy, zanim będziemy mogli odpocząć - mówi dla SuperPortalu24 Tomasz Kupczyk, dyrektor zwycięskiego miniprzedsiębiorstwa.

Przypomnijmy sobie: „Folkself” zajmowało się projektowaniem oraz produkcją gadżetów i elementów garderoby, takich jak kubki, poduszki, torby. W swoich produktach wykorzystywali wzory oparte na tradycyjnych ludowych motywach. Za główny cel postawili sobie rozpowszechnianie kultury ludowej. Z kolei zespół "New Way" stworzył swój własny produkt, którym była aplikacja pomagająca w wyborze zawodu.

Finał konkursu trwał od wczoraj, a zakończył się dzisiaj. Składał się z 3 głównych części: Rozmowy z jury, prezentacji i wystawienia stoiska z produktami/usługami.
Miniprzedsiębiorstwa z LO im. Bolesława Chrobrego już wcześniej brały udział w konkursie organizowanym przez FMP. Miniprzedsiębiorstwa takie jak "4phone" czy "ElectroDesign" również dostawały się do Warszawy i zajmowały wysokie miejsca. Jednak dla ZSP im. Czesława Miłosza jest to debiut. I wysokie, trzecie miejsce daje nadzieję na podobne sukcesy w kolejnych latach.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia