GALK: dwie kolejki do końca rundy zasadniczej

Po raz dwunasty w minioną niedzielę rywalizowały zespoły biorące udział w rozgrywkach Gryfickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Sandra Rehabilitacja.

Niedzielne zmagania rozpoczęły się o godzinie 10:45 meczem Gwiezdnych Wróbli z Aktivon Sport. Po pierwszej kwarcie minimalnie prowadziła drużyna Aktivonu 13:10. W drugiej kwarcie pojedynek jeszcze bardziej się wyrównał i do trzeciej „ćwiartki” spotkania Aktivon przystępował z zaledwie jednopunktowym prowadzeniem. Decydująca o losach meczu okazała się trzecia kwarta, po której ekipa Aktivon Sport prowadziła aż jedenastoma punktami. Mimo usilnych starań w ostatniej części pojedynku drużynie Gwiezdnych Wróbli nie udało się odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem 62:56 dla zespołu Aktivon Sport. W drugim spotkaniu wicelider tabeli Jastrząb podejmował Rutex. Po pierwszej kwarcie ekipa Jastrzębia pewnie prowadziła 16:6, po kolejnej powiększyła przewagę do 11 punktów, która w trzeciej części potyczki wzrosła do 26 punktów. Ostatecznie Jastrząb wygrał 71:42. Mecz kończący dwunastą serię gier zakończył się pogromem, Dream Team rozbił zespół Gryfickich Smoków 125:21. W tabeli liderem pozostaje drużyna, która pauzowała w 12 kolejce – Sandra Rehabilitacja mająca w dorobku 20 punktów. Jeden punkt mniej ma Jastrząb, z 16 punktami trzecią pozycję zajmuje Aktivon Sport, który ma jeden punkt przewagi nad czwartym Dream Team. Na piątym miejscu znajduje się Rutex z czternastoma punktami, dwa „oczka” mniej mają Gwiezdne Wróble. Stawkę zamykają Gryfickie Smoki z dziesięcioma punktami na koncie. 12 lutego zostanie rozegrana trzynasta seria gier GALK.