Gryficki „Chrobry” uczcił 100 rocznicę niepodległości Polski

Koncertem pieśni patriotycznych gryficki „Chrobry” uczcił dziś 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

W gryfickim Kapitolu społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście świętowali dziś przypadającą w najbliższą niedzielę 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość zgromadziła społeczność szkolną, nauczycieli oraz wielu zaproszonych gości, w tym członków Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gryficach. Bogaty program artystyczny nawiązywał do odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło krótkiego rysu historycznego i pieśni legionowych, które zaprezentowali uczniowie „Chrobrego". 

Akademia była okazją do rozstrzygnięcia konkursu pieśni patriotycznych w którym, I miejsce zdobyła klasa IIId, drugie miejsce klasa IIIb - która wykonała pieśń autorską, a III miejsce zdobyła klasa Ie. Dodatkowo, podczas uroczystości rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dla szkół podstawowych powiatu gryfickiego na plakat „100 lat Niepodległej". Jego zwyciężczynią została Milena Wałęga ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Stefański z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, a trzecie Szymon Czajor ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach. Wyłoniono również laureatów szkolnego konkursu historycznego „Życie i działalność wielkich Polaków okresu dwudziestolecia międzywojennego”, w którym I miejsce zajęli uczniowie klasy IIIb, drugie - uczniowie klasy IIb, a trzecie - Ia.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia