Historyczny sukces siatkarek z LOMS Gryfice!

W Policach odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział cztery najlepsze zespoły szkolne z województwa zachodniopomorskiego.

Historyczny sukces siatkarek z LOMS Gryfice!
W finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Policach wzięły udział cztery najlepsze zespoły szkolne z województwa zachodniopomorskiego: I LO Koszalin, LOMS Gryfice, I LO Stargard oraz SMS Police. W pierwszym meczu gryficzanki zagrały z drużyną I LO Stargard. Od pierwszego do ostatniego punktu pierwszego seta, dominowały w każdym elemencie gry. Gładkie zwycięstwo 25:13. Ten pierwszy set uśpił nasze zawodniczki. Stargardczanki szybko zapomniały o porażce i zanim nasze siatkarki „obudziły” się – set dobiegł końca - 21:25 dla naszych rywalek. Rozsierdziło to nasze siatkarki. Do ostatniego – decydującego seta podeszły bardzo skoncentrowane. Set był od początku do końca „nasz”, pełna kontrola i w efekcie wynik 15:5 oraz awans do ścisłego finału turnieju.

Na drodze do złotego medalu stanęła gryficzankom drużyna SMS Chemik Police. Mecz był bardzo wyrównany. Nasze dziele dziewczęta walczyły o każdą piłkę. Niestety zabrakło trochę szczęścia. Przegraliśmy z policzankami 0:2 (25:27 i 21:25). Było blisko!

Gratulujemy naszym zawodniczkom tytułu wicemistrzyń województwa! Jest to historyczne zwycięstwo, ponieważ pierwszy raz drużyna z naszego powiatu zdobyła tytuł wicemistrzowski! Brawo!

Wisienkami na torcie były wyróżnienia dla naszych zawodniczek. Nastazja Szpyra została wybrana najlepszą libero turnieju, Julia Dmiterczuk – najlepszą przyjmującą. Najwyższe wyróżnienie otrzymała Kinga Marzec, która została MVP turnieju. Gratulujemy!

Oto pełny skład naszych „sreberek”: Kinga Marzec - kapitan, Nikola Szczepankiewicz, Wiktoria Kadrzyńska, Julia Dmiterczuk, Nikola Maliszewska, Nastazja Szpyra, Weronika Hałuszczak, Natalia Malecka, Tamara Gazdowicz i Patrycja Solak.

Gratulacje także dla trenera - Przemysława Melnika, który tak wspaniale przygotował drużynę do rozgrywek międzyszkolnych!

W meczu o trzecie miejsce I LO Koszalin pokonało I LO Stargard.

Tekst i foto: Waldemar Jarocki

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia