Historyczny wyczyn gryfickiej Sparty, lider minimalnie lepszy od Błękitnych

Niespotykanie dużo, bo aż dwanaście goli zaaplikowali piłkarze Sparty drużynie Sarmaty Dobra. Jest to najwyższe dwucyfrowe zwycięstwo gryficzan od 25 lat i drugie pod względem ilości strzelonych bramek w historii klubu. W Trzygłowie zespół Błękitnych w ostatniej minucie gry stracił gola, który zaważył o porażce z liderującą Flotą Świnoujście.

Szczecińska Klasa Okręgowa: z VI poziomem rozgrywkowym godnie chce się pożegnać pewna degradacji Polonia Płoty, która na własnym boisku podejmowała plasującą się na dziesiątej lokacie drużynę Błękitu Pniewo. Tuż przed końcem pierwszej połowy przyjezdni zdobyli gola dającego im prowadzenie, wyrównał w 60 minucie Mariusz Stachowiak i jak się później okazało ustalił wynik meczu na 1:1. Punktów z odległej Chojnej nie przywiozło Wybrzeże Rewalskie Rewal, które mimo prowadzenia do przerwy 2:1 ostatecznie uległo gospodarzom 3:5. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Chojnej zapewniła sobie utrzymanie. Walcząca o drugie, premiowane awansem, miejsce Intermarche Rega Trzebiatów ograła na własnym stadionie Stal Szczecin 3:1, już po sześciu minutach miejscowi prowadzili 2:0 po trafieniach Igora Duńczaka i Daniela Kocura. Kwadrans przed końcem spotkania szczecinianie zdobyli gola kontaktowego, jednak kilka minut później gości pozbawił złudzeń Jarosław Jarecki strzelając trzecią bramkę dla trzebiatowian. Lider, Morzycko Moryń, zremisował z Mierzynianką Mierzyn 1:1 co wystarczyło do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w tabeli i awansu do IV ligi. O tym kto awansuje z drugiej pozycji dowiemy się za tydzień, Rega zagra w Mierzynie z Mierzynianką zaś Chemik Police o awans walczyć będzie w meczu wyjazdowym z Błękitem Pniewo.

Wyniki 29 kolejki: Chemik Police – Czarni Lubanowo 12:0, Zorza Dobrzany – Arkonia Szczecin 3:1, Polonia Płoty – Błękit Pniewo 1:1, Piast Karsko – Iskra Golczewo 0:2, Odra Chojna – Wybrzeże Rewalskie Rewal 5:3, Intermarche Rega Trzebiatów – Stal Szczecin 3:1, Morzycko Moryń – Mierzynianka Mierzyn 1:1, Błękitni II Stargard – Ina Ińsko 2:3

Tabela: 1. Morzycko 69 pkt. (pewny awans), 2. Intermarche Rega 66 pkt., 3. Chemik 66 pkt. (…) 7. Wybrzeże 40 pkt. (…) strefa spadkowa: 12. Zorza 33 pkt., 13. Piast 31 pkt., 14. Ina Ińsko 23 pkt., 15. Polonia 20 pkt., 16. Czarni 17 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: chyba najwięksi optymiści nie spodziewali się tak wysokiego zwycięstwa Sparty Gryfice. Podopieczni trenera Grzegorza Kubasa podejmowali na Stadionie Miejskim imienia Karola Kucharskiego jedenastą drużynę w tabeli, Sarmatę Dobra. Już po pierwszej odsłonie meczu gospodarze prowadzili aż 7:0 a po przerwie strzelili przyjezdnym jeszcze pięć goli. Pięć razy do bramki rywali trafił najlepszy strzelec gryficzan Tomasz Wlaźlak, dwukrotnie uczynili to Maciej Rogowski oraz Mariusz Remplewicz, po jednym golu dołożyli Szymon Sęk, Maciej Szwech, raz bramkarz z Dobrej został pokonany przez swojego kolegę z zespołu. Po raz ostatni gryficzanie zdołali pokonać rywala wynikiem dwucyfrowym wiosną 1993 roku, kiedy to rozbili Zielonych Wyszobór 10:0. Wynik 12:0 na korzyść Sparty poprzednim razem padł wiosną 1992 roku w meczu przeciwko drużynie Orła Łożnica, a więc ćwierć wieku temu. Wyżej, bo 13:0, udało się Sparcie zwyciężyć w sezonie 1981/1982 i w roku 1957. Mimo pewnego awansu tempa nie zwolnił Wicher Brojce, który tym razem wysoko ograł ostatniego w tabeli Zootechnika Kołbacz. Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie, po od bramki dla przyjezdnych, lecz już chwilę później wyrównał Dorosh, a tuż przed przerwą prowadzenie miejscowym dał Luneko. W drugiej połowie brojczanie do swojego dorobku dołożyli jeszcze sześć bramek, trzy z nich były dziełem Arkadiusza Szustka, dwa razy bramkarza gości pokonał Adam Cymkiej a raz ta sztuka udała się Marcinowi Kocurowi. Do Trzygłowa przyjechał lider, pewna awansu drużyna Floty Świnoujście. Przyjezdni prowadzenie objęli w 21 minucie, lecz po upływie 120 sekund był już remis – arbiter podyktował rzut karny, który został zamieniony na gola przez Bartłomieja Ułasiuka. W 45 minucie świnoujścianie znów wyszli na prowadzenie lecz jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola strzelił Ułasiuk i pierwsza odsłona zakończyła się remisem 2:2. Po wznowieniu gry po raz trzeci Eryk Wróbel musiał wyciągnąć futbolówkę z bramki, lecz i tym razem miejscowym udało się doprowadzić do remisu – hat-tricka skompletował Bartłomiej Ułasiuk. Niestety, w doliczonym czasie gry drużyna z wyspy Uznam strzeliła czwartego gola a Błękitnym zabrakło czasu na wyrównanie, mecz zakończył się wynikiem 3:4.

Wyniki 29 kolejki: Pomorzanin Nowogard – Iskierka Szczecin 1:4, Błękitni Trzygłów – Flota Świnoujście 3:4, Tanowia Tanowo – Ehrle Dobra Szczecińska 4:8, Sparta Gryfice – Sarmata Dobra 12:0, Promień Mosty – Mewa Resko 0:4, Wicher Brojce – Zootechnik Kołbacz 8:1, Odrzanka Radziszewo – Pomorzanin Krąpiel 3:1, Masovia Maszewo – Orzeł Łożnica 2:1

Tabela: 1. Flota 80 pkt. (pewny awans), 2. Wicher 73 pkt. (pewny awans) (…) 5. Sparta 50 pkt., 6. Błękitni 47 pkt. (…) strefa spadkowa: 14. Tanowia 18 pkt., 15. Pomorzanin Krąpiel 16 pkt., 16. Zootechnik 16 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 25 kolejki: Radowia Radowo Małe – Intermarche Rega II Trzebiatów 3:0 walkower, Bałtyk Gostyń – Bizon Cerkwica 5:2, Prawobrzeże Świnoujście – Fala Międzyzdroje 1:1, Korona Stuchowo – Zieloni Wyszobór 5:0, Jantar Dziwnów – Sowianka Sowno 4:1, Jastrząb Łosośnica – Znicz Wysoka Kamieńska 5:1

Tabela: 1. Jantar 69 pkt. (pewny awans), 2. Prawobrzeże 52 pkt., 3. Sowianka 47 pkt. (…) 8. Bizon 27 pkt., 9. Jastrząb 26 pkt. (…) 11. Intermarche Rega II 22 pkt., 12. Zieloni 7 pkt., 13. Znicz 7 pkt.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!