Horror z happy endem, Jedynka w półfinale

Po porażce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w Krakowie unihokeistki Jedynki musiały dwukrotnie pokonać swoje rywalki w mrzeżyńskiej hali. W sobotę trzebiatowianki odniosły okazałe zwycięstwo, zaś w niedzielnym pojedynku nie zabrakło emocji a do wyłonienia zespołu, który zagra w półfinale potrzebna była seria rzutów karnych.

W sobotni wieczór unihokeistki Jedynki pewnie pokonały zespół Multi 75 Killers Kraków 11:4 (3:1, 5:2, 3:1), trzy razy do bramki rywalek trafiła Justyna Krzywak, dwa razy uczyniły to Maja Mazur i Jutrzenka Cirocka, po jednym trafieniu dołożyły Zuzanna Krzywak, Patrycja Hliwa i Daria Drzymała. Jedna bramka dla trzebiatowianek była trafieniem samobójczym. Sobotnie zwycięstwo Jedynki oznaczało, że do wyłonienia ekipy która zagra w półfinale będzie potrzebne trzecie spotkanie, które zostało rozegrane w niedzielę rano. W nim krakowianki zawiesiły poprzeczkę dużo wyżej, po pierwszej tercji wynik brzmiał 1:1, przyjezdne objęły prowadzenie w meczu a do wyrównania doprowadziła Jutrzenka Cirocka. Drugą część pojedynku trzebiatowianki niestety przegrały 1:3, jedyne trafienie było dziełem Zuzanny Krzywak. Gdy wydawało się, że to krakowianki awansują do dalszej fazy rozgrywek, w ostatniej części gry gospodynie wygrały 2:0 po dwóch bramkach Jutrzenki Cirockiej i doprowadziły do remisu 4:4, o losach meczu miała rozstrzygnąć dogrywka, ale i ona nie wyłoniła zwycięzcy. Dopiero po serii rzutów karnych poznaliśmy zespół, który zagra w półfinale Salming Ekstraligi Kobiet. Ostatecznie Jedynka Trzebiatów pokonała Multi 75 Killers Kraków i w dalszej fazie rozgrywek zmierzy się z ekipą Podhala Nowy Targ.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!