Huśtawka nastrojów w mrzeżyńskiej hali

Mecz inaugurujący sezon 2017/2018 Salming Ekstraligi Kobiet dla unihokeistek Jedynki Trzebiatów zakończył się zwycięstwem nad rywalkami ze Zbąszynia. Drugie spotkanie, które zostało rozegrane w niedzielę, wygrały przyjezdne.

Pierwsza część gry w sobotnim meczu zakończyła się remisem 2:2, bramki dla trzebiatowianek zdobyły Patrycja Hliwa i Maja Mazur. Na początku drugiej odsłony po samobójczym trafieniu gospodynie objęły prowadzenie lecz chwilę później rywalki doprowadziły do remisu. Wynik spotkania na 4:3 dla Jedynki ustaliła Daria Drzymała.

Niedzielny pojedynek rozpoczął się pomyślnie dla miejscowych, które po pierwszej tercji prowadziły 2:0 dzięki trafieniom Jutrzenki Cirockiej i Patrycji Hliwy. Niestety, druga odsłona okazała się fatalna dla trzebiatowianek, które przegrały ją aż 1:5 – autorką jedynej bramki dla gospodyń była Agata Arendarczyk. W ostatniej części gry przyjezdne zdobyły jeszcze dwa gole ostatecznie ogrywając trzebiatowianki 3:7.

Po dwóch rozegranych meczach liderem grupy A jest Olimpia Osowa Gdańsk, która ma 6 punktów w dorobku. Drugie miejsce zajmują unihokeistki ze Zbąszynia a tuż za nimi plasują się zawodniczki Jedynki – obie ekipy mają po 3 punkty na koncie. Tabelę zamyka Ambra Ożarów Mazowiecki (0 pkt.). W grupie B rządzą Podhalanki. Drużyna z Nowego Targu w dwóch meczach strzeliła aż 83 bramki i nie straciła ani jednej (!). Po trzy punkty mają Podhale II Nowy Targ i PUKS Trzebinia, stawkę zamyka zespół LUCE Bielsko-Biała.

Kolejne spotkania przed zawodniczkami Jedynki już za niespełna dwa tygodnie, 21 i 22 października. Do Mrzeżyna przyjedzie Ambra Ożarów Mazowiecki.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia