IV kolejka Futsal Ligi. Ślęzak zatrzymał Pomorka!

W ubiegły piątek, (04.01.) została rozegrana IV kolejka Rega Arena Futsal Ligi. Najwięcej emocji publiczności zgromadzonej w płotowskiej hali dostarczyło trzecie spotkanie wieczoru pomiędzy Sowianką Sowno, a Pomorkiem Nowogard. Zawodnicy z Nowogardu wygrali poprzednie 3 mecze i uchodzili za faworyta tego spotkania. Jednak Sowianka już w poprzedniej kolejce była blisko sprawienia niespodzianki w meczu z Polonią. Tym razem zawodnicy z Sowna byli skuteczniejsi i już po pierwszej połowie prowadzili 3: 0, po 2 bramkach Damiana Klimasa i jednej Waldemara Kupczyka. W drugiej odsłonie meczu emocje rosły z każdą ubiegająca minuta spotkania. Zawodnicy Pomorka zdobyli dwie bramki po strzałach Kacpra Litwina i skutecznie egzekwowanym przedłużonym rzucie karnym przez Fernando Batistę. Obydwa zespoły egzekwowały jeszcze po jednym rzucie karnym, ale egzekutorzy byli nieskuteczni. Zawodnicy Pomorka stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki, ale zawsze na posterunku był Piotr Ślęzak i to emocjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sowianki 3:2.

W pierwszym meczu IV kolejki spotkały się zespoły, które jeszcze nie zdobyły punktów w naszej lidze, czyli Young Stars Polonia i Rega Arena Team. Skuteczniejsi okazali się starsi zawodnicy Regi Areny wygrywając 7:4 i tym samym zainkasowali pierwsze punkty w lidze. Łupem strzeleckim podzielili się: Krystian Siedlecki – 3, jego brat Arkadiusz – 1, również po jednej bramce strzelili Klaudiusz Miller, Alan Kobielski i Mateusz Płuciennik. Dla Polonistów bramki zdobyli: Damian Ratajczyk – 2, Kamil Dąbrowski oraz Jakub Michałowski po 1. Po tym spotkaniu młodzi zawodnicy Polonii spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Następnie na parkiet wybiegły ekipy Polonii Płoty i Zielonych Wyszobór. Po jednostronnym spotkaniu wysoko zwyciężyła Polonia 7:1, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli Rega Arena Futsal Ligi. Bramki dla zwycięzców strzelili: Patryk Podbiegło – 3, Marcin Stopa – 2, oraz Maciej Podbiegło i Artur Nabrzewski po 1. Dla gości skutecznym uderzeniem popisał się Łukasz Wanagelis.

W meczu zamykającym tę kolejkę o 3 miejsce w tabeli Mewa Resko zmierzyła się z Gardominką Mechowo. Pomimo przewagi wieku i siły fizycznej zawodnicy z Mechowa przegrali to spotkanie 1:4. Młodzi, dobrze wyszkoleni technicznie, zawodnicy z Reska już do przerwy prowadzili 2 bramkami po uderzeniach Jakuba Rośczaka i Piotra Wiktorowicza. Po przerwie „obudził” się lider listy strzelców Paweł Dobosz, zdobywając 13 bramkę w lidze, ale zawodnicy Mewy odpowiedzieli 2 trafieniami: Wiktorowicza i Eryka Jeża. Także po tym zwycięstwie Mewa umocniła się na 3 miejscu w tabeli, zrównując się punktami z Pomorkiem.

Dla przypomnienia informujemy, że tylko po tej kolejce można dokonywać transferów w naszej lidze, uzupełniać skład do 14 zawodników, lub dokonać wymiany zgłoszonych zawodników, po uprzednim uiszczeniu opłaty w kwocie 20 złotych w sekretariacie hali Rega Arena.

Lista najlepszych strzelców:
Paweł Dobosz – 13, Patryk Podbiegło – 9, Maciej Podbiegło i Artur Lipiński – 6, Kacper Litwin, Marcin Stopa, Krystian Siedlecki po 5, Fernando Batista, Artur Nabrzewski, Damian Ratajczyk, Jakub Rośczak i Piotr Wiktorowicz po 4.

W następny piątek 11 stycznia awansem zostanie rozegrany mecz Pomorek – Rega Arena Team, a zgodnie z terminarzem zagrają: