Janek Borowik odznaczony medalem „Młody Bohater". Chłopiec uratował swoją mamę...

Janek Borowik chłopiec, który w ubiegłym roku uratował życie swojej mamie został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę medalem „Młody Bohater".

Wręczenie odznaczenia miało miejsce w sobotę, 4 maja podczas krajowych obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie. Janek Borowik - strażak Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Trzebiatów wraz z 11 innych dzieci z całej Polski odebrał medal „Młody Bohater". Odznaczenia wręczał osobiście prezydent Andrzej Duda w towarzystwie premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. 

Medal „Młody Bohater” przyznawany jest od 2016 roku i nadawany jest przez szefa MSWiA dzieciom, które dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniły się do ocalenia zdrowia i życia innych osób.

Janek Borowik w lutym 2018 roku uratował swoją mamę. W niedzielny wieczór jego mama Aneta, wychodząc z łazienki po prysznicu zasłabła. Widząc nieprzytomną matkę, chłopiec nie stracił zimnej krwi i natychmiast otworzył szeroko okna. Zadzwonił też do cioci, która o wszystkim powiadomiła służby.

Czytaj także: 8-latek uratował swoją mamę przed zaczadzeniem

Fot. www.prezydent.pl

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia