Jest akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który po pijanemu spowodował wypadek

Mężczyzna jest oskarżony o to, że po pijanemu spowodował wypadek samochodowy. Prowadzony przez niego Seat uderzył w drzewo, w wyniku czego dwoje pasażerów zostało rannych. 

Do wypadku doszło pod koniec czerwca ubiegłego roku w miejscowości Dobiesław (gm. Płoty). Kierujący samochodem Tomasz K. w chwili wypadku miał 1,18 promila alkoholu we krwi.

Jak poinformowała Joanna Biranowska-Sochalska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Prokuratura Rejonowa w Gryficach skierowała do Sądu Rejonowego w Gryficach, akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi K.

Prokurator zarzuca podejrzanemu popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 27 czerwca 2017 r. ok. godz. 20.20 w miejscowości Dobiesław (gmina Płoty) kierując samochodem osobowym marki Seat Ibiza umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, w ten sposób, że kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,18 promila alkoholu we krwi, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i jadąc z prędkością nadmierną, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem doprowadzając do jego uderzenia w przydrożne drzewo i w następstwie tego powodując u pasażerów tego auta obrażenia ciała, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej 7 dni, tj. o przestępstwo z art. 177 § 1 kk w zw. z art. 178 § 1 kk.

Tomasz K. był już wcześniej karany sądownie. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: http://www.superportal24.pl/seat-uderzyl-w-drzewo/3194

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia