Karty rozdane w REGA ARENA FUTSAL LIDZE

W ubiegły piątek odbyła się ostatnia kolejka  fazy zasadniczej Futsal Ligi w płotowskiej hali -  Rega Arena. W VII kolejce odbyły się 3 spotkania ponieważ na swój mecz nie stawiła się drużyna Pomorka, a więc Polonia wygrała to spotkanie walkowerem, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli naszej ligi. Pierwsze punkty zdobyła drużyna Young Stars Polonia. W tej kolejce strzelono  20 bramek, a sędziowie Marek Stefański i Krzysztof Pluciński pokazali 4 żółte kartki.

W pierwszym  spotkaniu  Young Stars Polonia pokonała Gardominkę Mechowo 3 : 2. Do przerwy prowadzili zawodnicy z Mechowa po bramce samobójczej. Na początku drugiej połowy drugą bramkę dla Gardominki strzelił Jakubik. Młodzi Poloniści  jednak grali do końca i wszystkie bramki strzelili w końcowej fazie spotkania.  Zdobyli je: Bodzak, Ratajczyk i Dąbrowski. Tym samym  drużyna Young Stars zdobyła swoje pierwsze punkty w lidze, ale do play off-ów będzie przystępować z ostatniego miejsca . Dla Gardominki natomiast ta porażka oznacza spadek na 5. miejsce i kolejny mecz derbowy z Sowianką .

W następnym meczu spotkały się zespoły Zielonych Wyszobór z Sowianką Sowno . Było to wyrównane spotkanie, podobnie jak w pierwszym meczu, wynik był niewiadomą do ostatnich sekund rywalizacji. Ostatecznie padł remis 2 : 2. Bramki dla Zielonych zdobyli Spaczyński i Bartłomiej Lal, oraz Klimas i Leszek Skowyra dla  Sowianki.  Zawodnikom z Sowna ten remis dał awans na 4. miejsce, a Zieloni utrzymali 7. pozycję i zagrają  w następnym meczu z Mewą Resko.

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej Mewa zmierzyła się z Regą Areną Team. Był to ważny pojedynek dla gospodarzy, bo ewentualne zwycięstwo dawało im  awans na drugie miejsce w tabeli. Jednak młodzi zawodnicy z Reska nie pozostawili złudzeń , kto jest lepszy tego wieczora i pewnie wygrali 5 : 1. Do przerwy Mewa prowadziła dwoma bramkami po uderzeniach Rośczaka i Michalonka.  Po przerwie kolejne bramki dla gości strzelili : Wiktorowicz , Wańcowicz i ponownie Rośczak . Zawodników Regi Areny stać było tylko na jeden celny strzał w wykonaniu Arkadiusza Siedleckiego .

Lista najlepszych strzelców:

Paweł Dobosz – 17, Patryk Podbiegło – 15, Krystian Siedlecki i Maciej Podbiegło  – 9, Kacper Litwin – 8, Artur Lipiński – 7,  Artur Nabrzewski , Piotr Wiktorowicz, Oskar Michalonek, Jakub Rośczak, Daniel Ratajczyk  i Arkadiusz Siedlecki po  6, Marcin Stopa, Fernando Batista, Eryk Leder, Bartosz Rokita i Damian Klimas  po 5.

Faza play off odbędziemy się w sobotę 9 lutego o godzinie 17.00.

Zgodnie z zajętymi miejscami w pierwszych meczach zagrają:

1.Polonia   – Young Stars Polonia

2. Mewa  - Zieloni

3. Pomorek  - Rega Arena Team

4. Sowianka  -  Gardominka

W play off – ach mecze będą rozgrywane 1x 15 minut, a każdy z zespołów rozegra 3  spotkania. Będzie się działo!

TEKST I ZDJĘCIE: Józef Andrzejewski