Kilkadziesiąt osób wspólnie sprzątało brzegi rzeki Regi

Plastikowe butelki, papier i szkło.Te i inne śmieci trafiły dziś do worków uczestników kolejnej już akcji pod hasłem „Czysta rzeka Rega skarbem Powiatu Gryfickiego”. Tym razem wielkie sprzątanie odbyło się w Trzebiatowie.

To była już trzecia akcja pod hasłem „Czysta rzeka Rega Skarbem Powiatu Gryfickiego”, której organizatorem było Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi. Tym razem akcja odbyła się na terenie gminy Trzebiatów, a dokładnie od śluzy powyżej Trzebiatowa do Nowielic.

Od rana brzegi rzeki Regi sprzątali wspólnie członkowie TMRR, mieszkańcy domu dla dziecka w Gryficach oraz Koło Wędkarskie WIARUS z Trzebiatowa. Razem blisko 60 osób. W ciągu zaledwie kilku godzin udało im się zebrać około 3 metrów sześciennych posegregowanych odpadów.

- To była już kolejna nasza akcja i podobnie jak poprzednie zakończona sukcesem. Muszę powiedzieć, że z wszystkich miejsc, jakie w ramach tego działania sprzątaliśmy, dzisiejszy odcinek był najmniej zaśmieconym. Mimo to znaleźliśmy mnóstwo plastikowych butelek, dużo szkła, papieru, a nawet tapczan – relacjonuje Zbigniew Zieliński zastępca przewodniczącego TMRR.
Wielkie sprzątanie zakończyło się wspólną biesiadą przy ognisku zorganizowaną przy wiacie nad Regą, którą Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi zbudowało w ubiegłym roku w ramach akcji społecznik.

Zbigniew Zieliński zastępca przewodniczącego Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi dziękuje Starostwu Powiatowemu w Gryficach, gminie Trzebiatów i ZDGiGK, którzy zadbali o to, aby sprzątający mieli rękawiczki i worki, a także za kiełbasę, którą mogli się posilić w czasie ogniska, WOPR Gryfice, panu Zygmuntowi Dziewguciowi za udostępnienie autokaru, panu Markowi Gołuchowskiemu za grochówkę oraz grupie TMRR i wszystkim tym, którzy aktywnie przyłączyli się do akcji.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia