Klasa Okręgowa Północna: Wicher i Błękitni inkasują punkty, niespodzianka w Gryficach

W drugiej serii spotkań sezonu 2016/2017 drużyny z Brojc i Trzygłowa pewnie pokonały na własnym terenie swoich rywali. Do niespodzianki doszło w Gryficach, gdzie Sparta przegrała z beniaminkiem z niewielkiej miejscowości pod Stargardem.

Zespół Błękitnych Trzygłów, po przekonującym zwycięstwie przed tygodniem, podejmował na swoim boisku drużynę Orła Łożnica, która w ubiegłym sezonie uzyskała awans z A klasy. Gospodarze mecz zaczęli dość zachowawczo, ustawiając szyki defensywne na własnej połowie starali się wyczekać przyjezdnych i wyprowadzać kontrataki. Po 25 minutach gry i strzale Jakuba Gnata miejscowi wyszli na prowadzenie. Rozwiązał się worek z bramkami, gdyż jeszcze przed przerwą gole zdobyli Bartłomiej Ułasiuk i Grzegorz Jarmoszewicz dając Błękitnym prowadzenie 3:0. W drugiej połowie trzygłowianie kontrolowali boiskowe wydarzenia, co potwierdzili zdobywając czwartą bramkę której autorem był Adam Cymkiej. Orła stać było jedynie na honorowe trafienie. Gości dobił Bartłomiej Ułasiuk tym samym ustalając wynik meczu na 5:1.
Ciekawie zapowiadało się spotkanie w Brojcach gdzie Wicher podejmował Mewę Resko. To miałbyć rewanż za czerwcowy mecz z ostatniej kolejki ubiegłego sezonu, w którym brojczanie rozbili Mewę aż 6:1 odbierając im szansę na niemal pewny awans do wyższej ligi (kosztem Mewy awansowała Mierzynianka). Pojedynek rozpoczął się od ataków Wichra, goście ograniczali się do kontr. Już w 25 minucie gola dla gospodarzy zdobył Marcin Kocur i taki rezultat utrzymał się do przerwy. Osiem minut po zmianie stron na 2:0 podwyższył Marcin Kańczucki. Wynik ten do końca spotkania nie uległ zmianie i brojczanie mogli dopisać kolejne trzy punkty do swojego dorobku.
Gryficka Sparta po porażce na inaugurację podejmowała na Stadionie Miejskim im. Karola Kucharskiego zespół beniaminka, Pomorzanin Krąpiel. Gospodarze w pierwszej połowie stworzyli sobie dwie znakomite okazje do objęcia prowadzenia, jednak za pierwszym razem fatalnie spudłował Maciej Szwech, a chwilę później Przemysław Dąbrowski. W drugiej połowie gryficzanie zaatakowali śmielej, lecz nadziali się na kontrę Pomorzanina – w sytuacji sam na sam zawodnika przyjezdnych faulował bramkarz Adam Markiewicz i arbiter bez wahania podyktował rzut karny, a pewnym strzałem z 11 metrów gola zdobył Bartłomiej Nowak. Mimo usilnych starań Sparty piłka nie chciała wpaść do bramki przyjezdnych. W końcówce dały o sobie znać emocje, doszło do przepychanek na boisku czego konsekwencją była czerwona kartka dla Kamila Motela ze Sparty. Ambitnie grający zawodnicy z Krąpielu „dowieźli” jednak korzystny dla siebie wynik do końca.

Wyniki 2 kolejki: Iskierka Szczecin – Promień Mosty 9:1, Ehrle Dobra Szczecińska – Sarmata Dobra 2:2, Tanowia Tanowo – Flota Świnoujście 1:5, Odrzanka Radziszewo – Masovia Maszewo 4:6, Błękitni Trzygłów – Orzeł Łożnica 5:1, Pomorzanin Nowogard – Zootechnik Kołbacz 5:0, Wicher Brojce – Mewa Resko 2:0, Sparta Gryfice – Pomorzanin Krąpiel 0:1