Kolejne medale na koncie zawodników „Mokasyna"

Z trzema medalami (złoto, srebro, brąz) wrócili reprezentanci płotowskiego „Mokasyna" z Mistrzostw Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Szczecinie.

Złoto po znakomitym biegu na 100 metrów przez płotki, w czasie nowego rekordu klubu  - 14,98 -  wywalczyła juniorka Edyta Bielska. Drugi medal to także zdobycz Edyty, która w swej koronnej konkurencji skoku w dal wywalczyła srebro (5.40). Dodatkowo Edyta startując poza konkursem ustanowiła „życiówkę” i nowy rekord klubu w rzucie oszczepem 600 gramowym – 31.65.

Trzeci medal  dla płotowskiej ekipy – brązowy -  dołożyła Joanna Bujarowicz, która w skoku w dal juniorek młodszych uzyskała 4.77. Asia ustanowiła ponadto dwie „życiówki” w biegach sprinterskich: 100 metrów -13,46 i w biegu na 200 merów - 28.63 (szóste miejsce). W konkursie skoku w dal juniorek młodszych piąte miejsce z nowym rekordem zajęła Kinga Prośniewska, a rekord życiowy w biegu na 800 metrów (2.05,69) ustanowił także Paweł Wiktorowicz (ósme miejsce).

W konkurencjach dodatkowych (przeznaczonych dla młodzików)  wystartowały: Paulina Zdzięborska, która wyrównała swój najlepszy wynik w skoku wzwyż  - 150 cm i ustanowiła życiówkę w biegu na 100 metrów(13,81) oraz Zofia Bątkiewicz, która pobiegła 100 metrów w 13,83 i  300 metrów w 47,44.

Tekst: Sz. K.