Kolejny sukces wychowanków Nak Muay Rewal - Mistrzostwo Polski w Muay Thai!

Minęły dwa tygodnie od Mistrzostw Polski w K-1 w Legnicy, podczas których walczyła dwójka młodych zawodników z Nak Muay Rewal. Jednemu udało się wywalczyć tytuł wicemistrza Polski w swojej kategorii, drugi natomiast nie miał tyle szczęścia - odpadł w walce o półfinał. W ten weekend aż czterech zawodników z rewalskiego klubu wystąpiło w Mistrzostwach Polski w Muay Thai, które odbywały się w Kaliszu. Jeden z zawodników klubu wywalczył tytuł mistrza Polski w swojej kategorii!

Dwa tygodnie temu w Legnicy, 18-letni Dawid Grygory ze Śliwna odpadł w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w K-1. W wywiadzie dla Superportalu obiecał osiągnąć lepszy wynik na kolejnym turnieju. Podczas tego weekendu, spełnił swoją obietnicę, i wrócił z tytułem wicemistrza Polski w swojej kategorii wagowej. Inaczej potoczył się los 16-letniego Macieja Ludwiczaka, który w Legnicy zajął 2. miejscie w swojej kategorii - w sobotę, przegrał swoją pierwszą walkę, tym samym kończąc swój udział w turnieju na 3. miejscu.

Ale największy sukces odniósł Łukasz Niedroszlański ze Śliwna, który został w niedzielę mistrzem Polski w kategorii Senior Młodszy B poprzez nokaut w 2 rundzie walki finałowej. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oraz walk naszych podopiecznych - komentuje turniej Maciej Matecki, jeden z trenerów w Nak Muay Rewal. - Trenujemy chłopaków od samego początku ich przygody z Muay Thai i widzimy jak wielki postęp poczynili. Mimo młodego wieku chłopaki walczą bardzo dojrzale, przemyślanie i nieustępliwie. Jeśli dalej będą szli tą drogą, zdobędą wiele mistrzowskich tytułów - kończy trener. Podczas turnieju w Kaliszu zadebiutował także zaledwie 10-letni Dawid Sikora z Rewala. Swoją walkę niestety przegrał.