Koniec fazy zasadniczej GALK, poznaliśmy półfinalistów

W minioną niedzielę rozegrana została ostatnia, 14 kolejka fazy zasadniczej Gryfickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. W nadchodzący weekend odbędą się pojedynki półfinałowe, do których awansowały cztery najlepsze drużyny.

W pierwszym niedzielnym pojedynku lider, Sandra Rehabilitacja, podejmował zespół, który miał szansę awansować do finałowej czwórki, Dream Team. Drużyna zajmująca pierwsze miejsce minimalnie wygrała jedynie drugą kwartę (15:12) w pozostałych zaś nie pozostawiła złudzeń ekipie Dream Team i ostatecznie zwyciężyła całe spotkanie aż 101:55. W drugim pojedynku wicelider, Aktivon Sport, grał z zespołem który również miał teoretyczne szanse zagrać w półfinale, ekipą Rutex. Po remisowej pierwszej części gry (14:14) kolejna okazała się zwycięska dla Rutexu (16:12). W dwóch następnych kwartach na parkiecie rządzili zawodnicy Aktivonu i wygrali mecz 78:55. Porażki Dream Teamu i Rutexu wykorzystała drużyna Gwiezdnych Wróbli, która ograła zamykający tabelę zespół Gryfickich Smoków 82:48 i awansowała do Final Four. Po fazie zasadniczej w klasyfikacji strzelców GALK prowadzi Rafał Mielcarek z zespołu Sandra Rehabilitacja, który w dwunastu spotkaniach zdobył 368 punktów co daje średnią 30,7 punktu na mecz. W niedzielę, 26 lutego, rozegrane zostaną pojedynki półfinałowe. O godzinie 12:15 zwycięzca fazy zasadniczej, Sandra Rehabilitacja, podejmować będzie czwarty zespół, Gwiezdne Wróble. O 13:45 rozegrany zostanie pojedynek drużyn, które zajęły miejsca 2 i 3 – Jastrząb zagra z Aktivon Sport.