Lekcja biologii na ścieżce edukacyjnej „Oko w oko z trocią wędrowną”

Ponad 100 osób uczestniczyło już w wycieczkach na wykonanej przez Miłośników Regi ścieżce edukacyjnej. To właśnie tutaj młodzież z gryfickiego „Chrobrego” odbyła lekcje biologii, z której wróciła bogatsza o wiedzę związaną z Dorzeczem Regi.

Wycieczki odbyły się w dniach 6 i 7 listopada br. W czasie ich trwania gryficcy licealiści odbyli lekcje biologii, w których czasie omówiono walory środowiskowe Dorzecza Regi - Obszaru Natura 2000, szkodliwość kłusownictwa rybackiego, jakość środowiska, w którym żyją ryby łososiowate oraz ich cykl rozrodczy. Na zakończenie każdej z czterech wycieczek Miłośnicy Regi zorganizowali dla licealistów ognisko i ciepły posiłek terenie hubertówki w Raduniu.

- Liczymy na to, że zdobyta wiedza podparta obserwacjami zapadnie młodzieży w pamięć, oraz obudzi chęć oglądania tego spektaklu przyrodniczego w przyszłości. Zachęcamy do odwiedzin ścieżki w najbliższym czasie, ponieważ tarło troci właśnie się rozpoczęło i będzie trwało przynajmniej dwa tygodnie. Ścieżka jest ogólnodostępna, tak więc zachęcamy do jesiennego spaceru w pełnym kolorowych liści lesie z szumiącym strumieniem obok – informuje Andrzej Laszuk Przewodniczący TMRR.

Ścieżka edukacyjna z inicjatywy grupy nieformalnej przy Towarzystwie Miłośników Rzeki Regi. To właśnie ta grupa uzyskała dofinansowanie z wojewódzkiego Programu Społecznik. Do powstawania ścieżki przyczynili się także Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice pan Paweł Gzyl oraz Dyrektor PKS Gryfice pan Zygmunt Dziewguć.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia