Czwartek, 18 grudnia 2014r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 1662. Aktualna strona 1 z 56

 
Życie uczestników projektu „Innowacyjny Powiat Gryficki – przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.3 już się zmieniło. Dzięki darmowym komputerom wraz z dostępem do internetu otwierają się przed nimi nowe możliwości. Starosta Kazimierz Sać w rozmowie z nami zdradza, że to dopiero początek. OGLĄDAJ FILM
 
III sesja Rady Miejskiej w Gryficach odbyła się dzisiaj w Urzędzie Miejskim. Radni w 28 punkcie obrad Rady Miejskiej mieli ustalić wysokość wynagrodzenia burmistrza Andrzeja Szczygła. Nie zrobili tego, bo byli zmęczeni i przełożyli decyzję na poniedziałek. OGLĄDAJ FILM
Wychowanek klubu „Orzeł” Mrzeżyno, zawodnik klubu Sevilla FC, reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak odwiedzi Gryfice. Już w najbliższą sobotę, (20.12.) o godz. 15:00 w Gryf Arenie, w czasie trwającej II edycji GALF laureat „Gryfickiej Regi 2011” w kategorii Ambasador Powiatu spotka się ze swoimi kibicami.
Od poniedziałku trwają próbne egzaminy maturalne dla uczniów III klas szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszego dnia młodzi ludzie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, drugiego z matematyki, w środę z języka nowożytnego obcego, a dziś, (18.12.) z przedmiotu dodatkowego.
To będzie z pewnością największy taki turniej w całym regionie. Około 250 graczy z Gryfic, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Reska, Rewala i ościennych miejscowości. Tylu uczestników spodziewają się organizatorzy, czyli Młodzieżowa Rada Miasta oraz uczniowie na Turnieju Gier Komputerowych, który odbędzie się już w sobotę, 20 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Gryficach. Początek turnieju o godz. 10:00.
Gryficcy policjanci podczas spotkań w szkołach informują dzieci i młodzież o tym, jak bezpiecznie spędzić okres ferii świątecznych i noworocznych. W ostatnim czasie spotkania odbyły się w Szkołach Podstawowych w Karnicy oraz Cerkwicy.
W miniony weekend Szkołę Podstawową w Karnicach przejęli harcerze i zuchy ze Związku Drużyn ZHP „Rega”. To właśnie tam postanowili spędzić swój biwak wigilijny organizowany z okazji nieodległych Świąt Bożego Narodzenia oraz 10-lecia swojego Związku Drużyn.
To już kolejne, w przeciągu kilku dni, potrącenia prawidłowo poruszających się pieszych przez samochody. Nie wiadomo czy szybko zapadające ciemności, czy też pośpiech są jednymi z przyczyn tego stanu rzeczy, ale na pewno wiadomo, że kierowcy muszą zachować większą ostrożność.
Jak powiedzieli reporterce SuperPortalu24 przedstawiciele spółki Czerwona Torebka, na terenie kraju działa 28 sklepów właśnie tej spółki. Mieszczą się one między innymi w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim czy Oleśnicy. Kolejny powstaje w Gryficach. ZOBACZ ZDJECIA
Przychodnia rodzinna MIL-MED wzbogaciła się o nowy ambulans. Tym samym Mercedes Benz Vito jest drugim specjalistycznym pojazdem znajdującym się w posiadaniu MIL-MEDu. W sobotę, 13 grudnia br. w Kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Wyszoborze (gm. Płoty) nowy ambulans został poświęcony.
Co prawda zasp śnieżnych na razie nie ma, ale pora roku jest taka, że w każdej chwili może solidnie popadać, ciepłe powietrze może sprawić, że z tych opadów pozostanie błoto i plucha, warto więc przypomnieć o niektórych obowiązkach właścicieli posesji.
Dziś, (13.12.) w całym kraju obchodzone były liczne uroczystości upamiętniające 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji w Gryficach z inicjatywy Młodzieży Wszechpolskiej odbyła się Pierwsza Gryficka Antykomuna.
Jesienno - zimowa aura i szybko zapadający zmrok przyczyniają się do stwarzania niebezpiecznych sytuacji na drodze. Należy pamiętać, że głównym czynnikiem decydującym o czasie reakcji i drodze hamowania pojazdu jest widoczność. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest zatem w dużym stopniu uzależniona od przygotowania się do poruszania po drogach po zapadnięciu zmroku. Dlatego gryficcy policjanci zachęcają, aby do zakupionych gwiazdkowych prezentów dla najbliższych, dołączać elementy odblaskowe.
Jak co roku mówi o tym Rozporządzenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 02 grudnia 2014 r., w sprawie ograniczenia używania wyborów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Po odbytych szkoleniach pt. ,,Komputer i Internet – zastosowania, bezpieczeństwo, technologia, odpowiedzialność” (w wymiarze 24 godzin każde) dla uczestników projektu „Innowacyjny Powiat Gryficki – przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.3 mieszkańcy Powiatu Gryfickiego otrzymali wymarzone zestawy komputerowe.
 
- Było bardzo gorąco, ale zrobiliśmy chyba ogromny krok do przodu - mówi w rozmowie z nami starosta gryficki Kazimierz Sać, zaraz po zakończonej naradzie. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich włodarzy gmin powiatu gryfickiego w sprawie Kontraktu Samorządowego. Jak wiadomo spór o Kontrakt Samorządowy rozpoczął się jeszcze w poprzedniej kadencji.OGLĄDAJ FILM
Dwa zdarzenia dosłownie w kilkuminutowych odstępach i na tym samym przejściu dla pieszych, to niezwykle rzadki przypadek. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, a sprawcom wypadków zatrzymane zostały prawa jazdy.
Nadchodzi okres spotkań opłatkowych i jak każdego roku przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli, będą odwiedzali organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz wiele innych grup społecznych, z życzeniami świątecznymi.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach, w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, już po raz szósty był organizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy pt. „Być młodym w dobie AIDS…”.
Zrobiło się odrobinę biało, ale to jeszcze nie jest ten stan, na który oczekują z tęsknotą miłośnicy białej pierzynki, a na pewno najmłodsi mieszkańcy Gryfic.
O tym jak przebiegają etapy kontroli antydopingowej, jakie jest ryzyko stosowania odżywek i suplementów oraz które substancje i środki są zakazane. To główne tematy spotkania jakie odbyło się dziś, (10.12.) w Gryf Arenie, a w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego wraz ze swoimi trenerami.
Bardzo silny wiatr w naszym regionie, a na Bałtyku sztorm 10 w skali Beauforta, tak zapowiadają meteorolodzy. Jak wynika z zapowiedzi będzie to czwartek i piątek 11 i 12 grudnia, a później huragan ma się uspokoić.
 
Podczas II sesji Rady Miasta w Gryficach odbyło się uroczyste zaprzysiężenie burmistrza Andrzeja Szczygła. Oprócz radnych na uroczystość przybyło wielu gości. - Wszystkim nam potrzebny jest spokój i współpraca - mówi w rozmowie z nami burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, chwilę po złożonym ślubowaniu. Czy to oznacza, że w tej kadencji nie będzie sporów i kłótni? OGLĄDAJ FILM
Policjanci Wydziału Kryminalnego gryfickiej komendy w ramach prowadzonych czynności służbowych ustalili i zatrzymali 20-letniego sprawcę włamań do Zakładu Mechaniki Pojazdowej w Gryficach.
Mamy bardzo ciekawą informację dla poszukiwaczy promocji i artykułów w niskich cenach. Wielu mieszkańców Gryfic zna i odwiedza sklepy z artykułami „po 5zł”, teraz okazuje się, że będzie jeszcze taniej. Ceny niższe niż u producenta.
O młodzieżowym miniprzedsiębiorstwie prosperującym w LO im B. Chrobrego w Gryficach już wspominaliśmy na stronach SuperPortalu24. Młodzi ludzie ze swoimi wyrobami wychodzą na zewnątrz i trzeba powiedzieć, że spotykają się z wyrazami sympatii oraz dużym zainteresowaniem.
 
Szkoła Podstawowa nr 4 w piątkowy wieczór rozbrzmiewała głośną muzyką. Wszystko to przez charytatywny koncert dla dziewięciomiesięcznego Jasia, który ze względu na swoją chorobę potrzebuje wsparcia finansowego. OGLĄDAJ FILM
To był wspaniały dzień dla wszystkich dzieci, które odwiedziły dzisiaj (6 grudnia) Gryf Arenę w Gryficach. Skrzaty, księżniczki, konkursy, zabawy i oczywiście Święty Mikołaj. Najmłodsi mieszkańcy powiatu wyczuli dobrą zabawę, bo przyszło ich tylu, że przysłowiowego palca nie było gdzie wcisnąć. ZOBACZ ZDJĘCIA
Już w najbliższy czwartek, (11.12.) o godz 11:00 w Gryf Arenie odbędzie się spotkanie poświęcone aferze związanej ze skupem zboża jaka wydarzyła się na terenie powiatu gryfickiego na początku lat 50-tych XX wieku. Historyczne spotkanie będzie idealną okazją do zapoznania się z minionymi wydarzeniami i wielką lekcją historii nie tylko dla młodych, ale także dla dorosłych mieszkańców naszej lokalnej społeczności.
Już dziś, (05.12.) w Szkole Podstawowej nr 4 w Gryficach odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Jasia Kulczyckiego. W koncercie udział wezmą Zespół Piosenki i Ruchu „Tarantule” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low”. Datki zebrane podczas spotkania w całości przekazane zostaną na leczenie chłopca. Początek imprezy godz. 17.00!
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.