Poniedziałek, 30 listopada 2015r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 2700. Aktualna strona 1 z 90

Mężczyzna, który w minioną środę (25.11.) w czasie pracy spadł z dachu wciąż przebywa na OIOM-ie gryfickiego szpitala. Jego stan określany jest jako bardzo ciężki.
Będzie słabe, przede wszystkim pod względem gospodarczym, a do tego już na starcie zadłużone. Jego powstanie zablokuje otrzymane z Unii Europejskiej środki finansowe i spowoduje wstrzymanie wielu inwestycji. Co jeszcze przyniesie ze sobą utworzenie województwa środkowopomorskiego?
Już po raz 17. w Gryficach rusza świąteczna akcja „Serce Plus Święta”, a wraz z nią zbiórka produktów żywnościowych. Jak zawsze, pomóc może każdy. Specjalne kosze, do których można będzie wkładać produkty pojawią się w tym tygodniu w wybranych sklepach. Z przekazanych darów przygotowane zostaną paczki dla rodzin wielodzietnych oraz wigilia dla najuboższych.
„Panie Dulskie” czy „Most szpiegów” dla dorosłych, a „Sawa. Wielki mały bohater”, dla młodszych widzów. Oto najnowsze propozycje gryfickiego kina na pierwszą połowę grudnia. Zobacz co jeszcze proponuje Kapitol.
Już jutro z inicjatywy kibiców z lokalnego klubu Pogoni Szczecin – FC Gryfice i lokalnych Wszechpolaków odbędzie się świąteczna akcja „Uratuj życie i podaruj radość”. Nie bądź obojętny i pomóż. Naprawdę warto.
Zakończyły się czterodniowe maturalne egzaminy próbne z OPERONEM. Uczniowie klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki, języka nowożytnego oraz przedmiotu dodatkowego. Jak mówią najtrudniejsza była matematyka.
Blisko 23 tony jabłek trafiło w ostatnich dniach do gminy Gryfice. Dziś, (27.11.) pierwsza partia owoców została rozdysponowana do części sołectw naszej gminy. Do kolejnych, jabłka trafią w poniedziałek. Mieszkańcy Gryfic na darmowe jabłka muszą jeszcze trochę poczekać.
Adwokat Tomasz Sobczak będzie udzielał porad prawnych naszym czytelnikom. W każdy pierwszy wtorek miesiąca będzie do dyspozycji w naszej redakcji. Jeżeli masz problem i potrzebujesz pomocy prawnej możesz bezpłatnie spotkać się z adwokatem w naszej redakcji.
W czwartek 26 listopada obradowała XII Sesja Rady Powiatu Gryfickiego. Wśród tematów składających się na porządek obrad znalazła się informacja o realizacji zadań w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, w której dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Dariusz Żrółka zapoznał radnych z zadaniami jakimi zajmował się wydział w ostatnim roku w zakresie ochrony środowiska, gospodarki odpadami, gospodarki rolnej i leśnej. Wydział zajmuje się też ewidencją zwierząt egzotycznych i jako ciekawostkę warto przytoczyć, że w powiecie zarejestrowanych jest 11 takich zwierząt, w ramach działalności wydziału prowadzone są też zarybienia rzeki Regi – w tym roku wpuszczono do Regi ponad 6 tys. sztuk certy.
Wczoraj przed południem doszło do nieszczęśliwego wypadku. 44-letni mężczyzna, który wykonywał prace budowlane na dachu spadł z wysokości. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pojawili się policjanci z wydziału kryminalnego i inspekcja pracy. Dziś rozmawialiśmy z właścicielem firmy, w której zatrudniony jest poszkodowany mężczyzna.
Ulica Kościuszki w Gryficach zostanie odciążona od ruchu drogowego. Taką decyzję podjęli dziś w Gryficach przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych. Rozmowy dotyczące budowy ewentualnej obwodnicy miasta odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Co ustalono?
We wtorek 24 listopada o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Gryf Arena odbyło się spotkanie przedstawicieli drużyn uczestniczących w 3 edycji GALF. Celem spotkania było omówienie ważniejszych spraw związanych z rozgrywkami, a także dokonanie losowania grup. W tej edycji weźmie udział 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. Do fazy play off awansują po 4 najlepsze drużyny z grup, które powalczą o mistrzostwo GALF. Tradycyjnie już rozgrywki odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej Gryf Arena w Gryficach.Organizatorem rozgrywek jest stowarzyszenie Gryf Arena. I kolejka gier zaplanowana została na sobotę 28 listopada, pierwszy mecz godz. 16.00.
Kończy się już listopad, 6- go grudnia a więc za chwilę Mikołajki. Z tej okazji Starosta Gryfic, Kazimierz Sać zaprasza do Gryf Areny na Mikołajki 2015.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości podnosząc aktywność młodych ludzi wspiera przedsiębiorcze postawy i pomysły uczniów. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach wziął udział w inicjatywie, angażując około 400 swoich uczniów.
 
Dziś, (26.11.) od wczesnych godzin porannych rozpoczęła się wycinka drzewa znajdującego się przy ulicy Wałowej w Gryficach. Kilkudziesięcioletnie drzewo, rosnące w pobliżu obiektów handlowych zagrażało bezpieczeństwu przechodniów. ZOBACZ FILM!
Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach, 1 grudnia jest uznawany za Światowy Dzień AIDS. To wszystko z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Co roku Krajowe Centrum ds. AIDS organizuje kampanie społeczno-informacyjne, dzięki którym propagowany jest temat choroby oraz cel, jakim jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania diagnostyki w kierunku HIV.
W Liceum Ogólnokształcącym imienia Bolesława Chrobrego w Gryficach rozpoczął się projekt ERASMUS+. W minioną sobotę na uroczystą inaugurację przyjechali goście z Turcji, Rumunii, Włoch i Hiszpanii. Między innymi ze szkołami z tych państw będą współpracować gryficcy uczniowie. Jak będzie wyglądała ta współpraca, po co ten projekt i jak to możliwe, że gryficki Chrobry otrzymał taką szansę? Oglądaj dzisiejsze wydanie naszej audycji "Czwartek na żywo" PONIŻEJ LINK DO FILMU
Do nieszczęśliwego wypadku doszło dziś po godzinie 10:00 w Gryficach. 44-letni robotnik spadł z rusztowania. Z informacji do jakich docieramy wynika, że mężczyzna spadając z wysokości uderzył głową o ziemie.
W listopadzie nie tylko wielu mężczyzn zapuszcza wąsy. Wśród chętnych do zwracania uwagi na zdrowy tryb życia, regularne badania i profilaktykę raka prostaty i jąder są także kobiety. Zapuszczają wąsy „dla jaj”. W Gryficach od 2013 roku liderem tej grupy jest lekarz rodzinny Arkadiusz Szekieta.
Policjanci z terenu powiatu gryfickiego wraz z funkcjonariuszami z powiatu kołobrzeskiego poszukują złodzieja samochodu. Mężczyzna uciekając przed policją pozostawił pojazd na stacji paliw i uciekł do lasu.
Znany z piosenek „Tyle mi zostało co mi nakapało”, „I to jest mój kraj”, laureat wielu nagród, autor sztuk teatralnych i książek. Stały gość w programie „Szkło kontaktowe” Krzysztof Daukszewicz odwiedzi Gryfice. Spotkanie połączone z promocją książki „Tuskuland” odbędzie się 8 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Początek godz. 18:00. Wstęp wolny!
Chcesz otworzyć biznes, potrzebujesz wsparcia finansowego? W nadchodzący czwartek, 26 listopada 2015 r. będzie można uzyskać informacje na temat Funduszy Europejskich w Gryfickim Domu Kultury. Konsultanci przedstawią podstawowe kryteria oraz wskażą instytucję, gdzie można ubiegać się o dofinansowanie.
Radni gminy Gryfice przyjęli wspólne stanowisko w sprawie budowy obwodnicy Gryfic wraz z budową przeprawy mostowej na rzece Redze. Wypracowanie wspólnego zdania w tym temacie ma wspomóc burmistrza w rozmowach na ten temat na szczeblu wojewódzkim.
Boże Narodzenie coraz bliżej. W Gryficach powoli pojawiają się ozdoby, które już w najbliższym czasie rozświetlą ulice. Dziś dekoracje były zawieszane w okół Placu Zwycięstwa.
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach jako jedyne w regionie uczestniczy w Projekcie "Bridge. Między Sztuką a Człowiekiem". Akcja organizowana przy udziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Piątego grudnia odbywa się dzień wolontariusza. Z tej okazji Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Płotach wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych „PASJA” zorganizowały zbiórkę elementów ocieplenia dla zwierząt z „AZYL”-u, przytuliska w Gryficach.
O godz. 9:00 rozpoczęły się matury próbne. Egzaminy z Operonem potrwają cztery dni. Pierwszy przedmiot, z którym zmagają się będą tegoroczni maturzyści to język polski na poziomie podstawowym.
 
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach Jolanta Folwarska doceniona przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. W minioną sobotę, (21.11.) podczas gali inaugurującej projekt Erasmus +, dyrektor została odznaczona Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, którą wręczył radny wojewódzki Artur Łącki. ZOBACZ FILM!
Po raz kolejny z pomocą najbliższym wyruszyli liderzy i wolontariusze w ramach akcji Szlachetna Paczka. W tym roku pomoc ma dotrzeć do blisko 20 tyś. rodzin w Polsce, z czego do 209 z naszego województwa. Na pomoc nie mogą liczyć jednak najbardziej potrzebujący z terenu naszego powiatu. Dlaczego?
Pierwsze opady śniegu z deszczem i temperatura oscylująca w granicach 0˚C. Taką nieprzyjemną pogodą przywitał nas nowy tydzień. W ciągu dnia termometry pokażą zaledwie 4˚C. Będzie zimno i mokro. Do takiej aury musimy się powoli przyzwyczajać, bo to w końcu najwyższy czas na zimę.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.