Czwartek, 21 sierpnia 2014r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 1375. Aktualna strona 1 z 46

 
Cały tydzień mają radni Rady Miejskiej w Gryficach na pochylenie się nad kontrowersyjnym projektem uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2014 rok. Chodzi o 5 milionów złotych, dlatego radni spotkają się w tej sprawie ponownie za 7 dni. Tłumaczą, że muszą wszystko dokładnie przeanalizować - doskonale rozumie to burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł. OGLĄDAJ FILM
Przez chwilę emocje wzięły górę. Ze strony burmistrza Szczygła padło nawet określenie – putinowska hipokryzja oraz zarzuty demolowania uchwały tylko ze względu na koneksje partyjne. Ale stonowany apel przewodniczącego Rady sprawił, że po chwili wszystko wróciło do normy…
Wczoraj pisaliśmy o zakładzie opiekuńczym „MTP Gryfice”, który stał się przyczyną niepewności jutra dla zatrudnionego tam personelu. Dzisiaj z nieoficjalnych źródeł wiemy, że rozmowy są na dobrej drodze.
Kolorowe korowody, a do tego wieńce, pieczony chleb i dużo zabawy. Dokładnie w ten sposób, już po raz kolejny rolnicy będą dziękować za zakończenie żniw. Tegoroczne dożynki, czyli święto plonów w powiecie gryfickim jako pierwsza rozpocznie gmina Brojce.
Blady strach padł na pracowników zakładu opiekuńczo – leczniczego „MTP Gryfice”, którzy mają kłopot z otrzymaniem swoich pensji. Zdenerwowana obsługa zakładu drży o swoją przyszłość w tym miejscu, a prezes spółki uspokaja i mówi, że pieniądze zostaną wypłacone.
Decyzje zapadły już jakiś czas temu, ale prawdopodobnie nieco zaspał wykonawca zlecenia. Tymczasem mieszkańcy Trzygłowa gm. Gryfice, którzy nas powiadomili boją się, że w końcu nadpalone drzewo stanie się przyczyną nieszczęścia.
Może ktoś uzna to za mało ważne, ale taki suchy badyl stojący przy samej drodze to, biorąc pod uwagę nawiedzające nas silne wiatry, gotowe nieszczęście, a potem pytamy – jak to się stało, dlaczego…?
Nadal nic nie wiadomo o sprawcy wypadku. Policja prowadzi intensywne czynności w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia, a ewentualnych świadków prosi o kontakt.
Pokrzywiński Krzysztof z Polic i Huryń Ewa ze Szczecina, to właśnie ci biegacze jako pierwsi w kategorii mężczyzn i kobiet, dobiegli na metę I Gryfickiej Dziesiątki – Bieg po Zdrowie z Zespołem Lekarzy Rodzinnych „Wysoczańscy”. Łącznie, we wczorajszych zawodach, (17.08.) wystartowało 162 zawodników. Wszyscy dobiegli do mety.
Nie wszyscy byli zadowoleni z „kina pod chmurką”, ale nie ma to nic wspólnego z organizatorami. Ci ostatni, zdaniem widzów, trafili z pomysłem. Szkoda tylko, że sami widzowie zapomnieli o posprzątaniu po sobie.
Przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia i poszukiwany sprawca wypadku. Policja ustala okoliczności śmiertelnego potrącenia w Gryficach przy ul. Starogrodzkiej.
Posiadanie psa nie wiąże się tylko z przyjemnością, ale też z całym szeregiem poważnych obowiązków, jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Z pewnością każdy z nas słyszał o tym, że psa należy wyprowadzać na smyczy, że wypadałoby mieć również kaganiec i przede wszystkim pilnować, aby pupilek nikogo nie pogryzł.
„A więc wojna” i „Niepowstrzymany” - te dwa filmy będą mogli zobaczyć dziś (17.08.) ci, którzy niedzielny wieczór postanowią spędzić na gryfickich błoniach. Niedziela, to drugi, a zarazem ostatni dzień Kina Plenerowego. Początek seansów o godzinie 21.
160 biegaczy pobiegło w maratonie I Gryficka Dziesiątka – Bieg po Zdrowie z Zespołem Lekarzy Rodzinnych „Wysoczańscy”. Biegacze mają do pokonania dystans 10 kilometrów na trasie gryfickiej ścieżki zdrowia. ZOBACZ ZDJECIA
Ubrani w długie spodnie i ciepłe bluzy, zaopatrzeni w koce i prowiant. Tak gryficzanie przybyli do parku miejskiego, gdzie o godzinie 21 rozpoczęło się Gryfickie Kino Plenerowe. Dziś, (16.08.) pierwszego dnia imprezy kinomani obejrzeli dwa filmy „Kupiliśmy ZOO” oraz „Adwokat”. Zanim jednak wyemitowano filmy, publiczność obejrzała krótki dokument o historii Gryfic.
Już dziś, (16.08.) na gryfickich błoniach rusza kino letnie. Przez najbliższe dwa dni, kinomani będą mogli zobaczyć cztery filmy. Pierwszego wyemitowane zostaną „Kupiliśmy Zoo” oraz „Adwokat”. Początek seansów o godzinie 21.
Kto zostanie, kto będzie musiał pożegnać się z dotychczasowym stanowiskiem, która z nowych twarzy przekona wyborców do siebie i swoich deklaracji, tego dowiemy się w listopadzie. Tymczasem powoli rusza kampania wyborcza do samorządów.
Ten kto dziś nie zrobi zakupów, jutro z pewnością będzie narzekał. Piątek, (15.08.) jest kolejnym dniem kiedy w całym kraju będą zamknięte wszystkie duże sklepy. Wszystko za sprawą obchodzonych właśnie jutro Święta Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Prawdopodobnie benzyną rozpalał grilla i mocny ogień trochę go poparzył. Chodzi o mieszkańca jednej z miejscowości w okolicy Gryfic, który obecnie przebywa w gryfickim szpitalu.
Po raz kolejny za pośrednictwem naszego portalu, poszukiwany jest właściciel psa, a dokładniej suczki, która przed weekendem została znaleziona w okolicy Niekładzia (gm. Gryfice).
Mieszkańcy bloku, przy ulicy Wojska Polskiego w Gryficach, którzy przez Damiana J. stracili szyby w oknach, nie muszą wstawiać nowych na swój koszt. Ich wymianą zajmie się zarządca budynku, czyli TBS Gryfice. Nowe szyby mają zostać wstawione w przeciągu najbliższych trzech tygodni.
Gryfice
komentarzy:  
Dom Pomocy Społecznej w Gryficach, kierowany przez Marzenę Pelc bardzo mobilnie troszczy się o swoich mieszkańców. Zapewnia im rozrywkę, organizuje wycieczki, spotkania z młodymi ludźmi i wreszcie dba o kondycję fizyczną.
Od wczoraj, (11.08.) trwają zapisy drużyn z wszystkich sołectw powiatu gryfickiego do nowego projektu pn. „Gramy Razem”. Rozgrywki sportowe mają przyczynić się nie tylko do zwiększenia aktywności sportowej, ale także do integracji mieszkańców naszego powiatu.
Niewiele czasu pozostało tym, którzy chcieliby podjąć naukę w szkole sportowej. Nowo powstająca Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Gryficach, prowadzi jeszcze nabór kandydatów uczniów, ale ten czas nieubłaganie się kończy.
- Często zdarzają się tacy ludzie, którzy na nasz widok coś krzyczą lub standardowo pyskują, gdy chcemy wystawić mandat, ale ten pan przekroczył wszystkie granice - mówi Paweł Ługowski, gryficki strażnik miejski. Chodzi o wicedyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach Adama Szawarskiego, który miał ostro naubliżać przedstawicielowi tej służby za to, że chce wystawić mandat jego ojcu.
„Kupiliśmy Zoo”, „Adwokat”, „A więc wojna” oraz „Niepowstrzymany”. Te właśnie filmy będą mogli obejrzeć wszyscy ci, którzy już w najbliższy weekend (16-17.08.) w ramach Kina Plenerowego odwiedzą błonie w gryfickim parku miejskim. Start o godzinie 21.
Gryfice
komentarzy:  
W ramach trwającej akcji „Bezpieczne wakacje” policjanci systematycznie prowadzą pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa.
Już wkrótce w Gryficach rusza kino letnie. Dwa dni z seansami filmowymi pod chmurką, to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, nie tylko dla kinomanów, ale także dla tych, którzy kochają naturę.
 
W latach 2014-2020 Polska otrzyma bardzo dużą ilość pieniędzy z Unii Europejskiej. Powiat Gryficki jest obecnie liderem w pozyskiwaniu środków europejskich. Starosta Kazimierz Sać zamierza zapytać mieszkańców jakich inwestycji oczekują na terenie naszego powiatu. Chodzi oczywiście o kontrakt samorządowy. OGLĄDAJ FILM
Dobra wiadomość Gryfickiego Domu Kultury. Około 44 tys. złotych, tyle udało się pozyskać gryfickiej instytucji kulturalnej, na dofinansowanie trzech projektów. Pozyskane pieniądze pozwolą na zorganizowanie imprez, w których udział wezmą mieszkańcy gminy.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.