Niedziela, 01 marca 2015r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 1876. Aktualna strona 1 z 63

Od niedzieli (1 marca 2015r.) nie będzie już żadnych wymówek tym bardziej, że przepis wszedł w życie już na początku roku, ale przedsiębiorcy dostali czas, na przystosowanie swoich firm do nowego. Już od 1 marca każdy, nawet dentysta, musi wydać paragon fiskalny.
Na szczęście nic poważnego się nie stało, dziewczynka ma tylko zadrapaną nóżkę, ale następnym razem może nie być tak miło. Czasem zastanawia nas, jak to się dzieje, że nikt nie pilnuje, aby studzienki miały bezpieczne pokrywy.
Masz telefon komórkowy? Uważaj na oszustów, którzy znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy od niewinnych osób. Naciągacze żerują na nieświadomości użytkowników.
Równo o godz. 12.00 na Placu Zwycięstwa rozpoczęły się tegoroczne, gryfickie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Dzisiejsze, (27.02.) spotkanie rozpoczęło 3 - dniowe uroczystości mające na celu uczczenie pamięć żołnierzy walczących o niepodległą Polskę.
W piątek, 27 lutego br. o godz 17.00 w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu odbędzie się coroczna Wieczornica Syberyjska. Tym razem temat przewodni spotkania dotyczyć będzie wyprawy do Azji, którą odbyła dwójka młodych podróżników.
Nie narzekają, korzystają z życia, a jedyne czego tak naprawdę się boją to choroba i samotność. O kim mowa? O gryfickich emerytach, których postanowiliśmy zapytać jak im się żyje w naszym mieście.
Od dwóch miesięcy można składać PIT za 2014 rok. W gryfickim Urzędzie Skarbowym każdego dnia pojawiają się podatnicy ze swoja deklaracją. Dla tych, którzy potrzebują pomocy przy rozliczeniu podatku już 7 marca w godz. od 9.00 do 13.00 zorganizowany zostanie dzień otwarty.
Kwadrans po godzinie siódmej rano, bo o tym "magicznym" czasie rozpoczyna się rejestracja do rejestracji, zebrani w holu przychodni pacjenci chcieli pobierać numerki z maszyny, ale nic z tego nie wychodziło. Kombinowali, kombinowali, aż wpadli na to, że ktoś to ustrojstwo wyłączył...
Na plaży, w parku, zamku czy w innym wybranym miejscu. Już od 1 marca br. ślub cywilny będzie można wziąć prawie wszędzie. Specjalnie dla naszych czytelników sprawdziliśmy czy Urzędy Stanu Cywilnego w Gryficach i Trzebiatowie są przygotowane do udzielania ślubów w plenerze.
Tuż za naszą zachodnią granicą szaleje odra, jedna z najniebezpieczniejszych chorób zakaźnych. Czy epidemia dotrze do Polski? Tylko w styczniu w Niemczech zanotowano 250 przypadków zachorowań na odrę, a dwa dni temu w berlińskim szpitalu zmarł z tego powodu półtoraroczny chłopiec.
Na terenie Gryfic wyznaczone są miejsca w których można rozwieszać plakaty, ogłoszenia czy ulotki reklamowe. Często jednak za słupy i tablice ogłoszeniowe służą tu także wiaty przystanków autobusowych.
Muszą zebrać minimum 100 tysięcy podpisów poparcia. Czy wszystkim się to uda? Na to pytanie odpowiedź przyjdzie z czasem. Tymczasem kandydaci ruszyli z kampanią i zbieraniem głosów wsparcia.
 
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia aktualizacji Strategii Rozwoju Gminy Gryfice do 2024 roku, wydaje się najważniejszym punktem dzisiejszej sesji. Dodatkowo radni pochylili się nad tematem bezdomności zwierząt. VI sesja Rady Miejskiej w Gryficach przebiegła bardzo merytorycznie, widać współpracę radnych z burmistrzem. OGLĄDAJ FILM
 
Najprawdopodobniej przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Gryficach. Sprawdzamy czym tak naprawdę zajmują się funkcjonariusze tej instytucji i ile kosztuje praca strażników miejskich. Czy rzeczywiście nic nie robią, a ich praca jest zbędna? OGLĄDAJ FILM
 
Darmowe komputery w ramach projektu „Innowacyjny Powiat Gryficki – przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu” trafiły do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, a także do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach. Sprawdzamy jak zmienia się życie beneficjentów tego projektu, w tym przypadku uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. OGLĄDAJ FILM
To już ostatnie chwile, kiedy wielbiciele jazdy na łyżwach mogą korzystać z gryfickiego lodowiska. Z powodu słonecznej pogody i wysokich temperatur, już za kilka dni obiekt zostanie zamknięty.
To było prawdziwe święto języka ojczystego, a cała uroczystość odbywała się pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego. Na straży ładnego i poprawnego pisania w języku polskim, stanęli przedstawiciele 12 szkół z powiatu gryfickiego, od szczebla podstawowego do ponadgimnazjalnego.
Niewielu z nas wyobraża sobie sytuację kiedy przestaną istnieć zakłady szewskie. Taka możliwość jest bardzo realna i to nie dlatego, że nie ma zapotrzebowania na fachowców „od butów”.
To była prawdziwa uczta zarówno dla kibiców jak i graczy. Wczoraj, (22.02.) w hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena w meczu derbowym siatkarze z Gryfic pokonali swoich przeciwników z Nowej Regi Trzebiatów.
Krzysztof Kubas, środkowy obrońca Sparty Gryfice zmienia barwy. W najbliższej rundzie wiosennej, piłkarz będzie reprezentantem IV ligowego Gryfa Kamień Pomorski.
Przy ulicy Ks. Stanisława Ruta ktoś próbował wyrwać przymocowany do kostki polbrukowej pojemnik na śmieci. Po co? Tego oczywiście nie wiadomo, ale można się domyślać, że albo dla zwykłej zabawy albo dla zarobku.
Pracownicy hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena w Gryficach, składali skrzynię z pleksi płyty. Włączyła się w to POOL-SPA ROCA POLSKA, która przekazała materiał na ten cel. Jeszcze niedawno pisaliśmy na ten temat tak:
Wystawą plenerową na Placu Zwycięstwa w Gryficach rozpoczną się tegoroczne uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, ostatnich obrońców wolności. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się w piątek, 27 lutego br. o godz. 12.00.
Na środę 25 lutego br., przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach Krzysztof Tokarczyk zwołał VI sesję, której obrady mają odbyć się w sali 102 Urzędu Miejskiego. Porządek obrad zawiera wiele punktów mówiących o zbyciu majątku gminy.
Nie tylko dostał się do finału, ale zajął bardzo dobre miejsce. Mówimy o Piotrze Pietraku, który uczestniczył w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkoatletyce.
W Gryficach reaktywowana została Jednostka Mundurowa Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Jednostka oferuje systematyczne szkolenia w zakresie wychowania patriotyczno–obronnego wszystkim chętnym powyżej 16 roku życia.
6 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbędzie się wielki finał V Konkursu Wiedzy o Ziemi Gryfickiej. Oprócz kategorii szkolnych, organizatorzy przygotowali także kategorię OPEN, w której startować mogą dorośli mieszkańcy gminy Gryfice.
Rusza kolejna edycja programu Ministerstwa Sprawiedliwości „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Od poniedziałku 23 lutego do soboty 28 lutego wszystkie osoby potrzebujące porady będą mogły zgłosić się do odpowiednich służb.
 
Najprawdopodobniej przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Gryficach. Przygotowujemy materiał filmowy dotyczący tej sprawy. W ostatnim czasie przyglądaliśmy się pracy strażników miejskich. W środę funkcjonariusze interweniowali w sprawie agresywnego kota, który pojawił się na terenie posesji w Trzygłowie (gm. Gryfice). Wkrótce cały reportaż, dotyczący pracy strażników miejskich. ZOBACZ FILM
Gryfice toną w brudzie. Wystarczy przejść się po centrum miasta, aby zauważyć, że porządek na ulicach i chodnikach pozostawia wiele do życzenia. Wokół nas powstało istne wysypisko śmieci i innych zanieczyszczeń, za które to my ponosimy odpowiedzialność.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.