Sobota, 28 marca 2015r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 1967. Aktualna strona 1 z 66

Jutro, (29.03.) w ostatnią niedzielę przed Świętami Wielkiejnocy, a zarazem w niedzielę Palmową można wybrać się na zakupy. Otwarte będą nie tylko duże sklepy, ale również małe sklepiki, które oczekiwać będą na klientów.
Jesteś rezerwistą w wieku od 18 do 60 lat? Przygotuj się, bo wkrótce do twoich drzwi może zapukać listonosz, żołnierz, policjant lub samorządowiec i wręczyć kartę mobilizacyjną.
Na razie nie wiadomo z jakiego powodu autobus wpadł do rowu. Na pewno natomiast wiadomo, że kierujący pojazdem był trzeźwy.
Na drodze z Wyszoboru do Gryfic, doszło do zdarzenia z udziałem autokaru. Na miejscu pracuje policja, straż pożarna i pogotowie. ZOBACZ ZDJECIA
Już od wielu lat dwa razy w roku przestawiamy zegarki. Mimo to nadal nie wszyscy wiedzą kiedy się to robi i dlaczego.
Uprzejmie informujemy, iż Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przystąpił do organizacji kolejnej już edycji konkursu pod nazwą „Profilaktyka Oczami Młodzieży”.
 
Dziś w naszej czwartkowej audycji "ROZMOWA POLITYCZNA" realizowanej na żywo, gośćmi byli: przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Tokarczyk oraz radny Stanisław Hołubczak. Goście przekonywali, że zmiany są potrzebne. Zaproszenia do programu nie przyjęli radni z obozu burmistrza, którzy są przeciwni zmianom. OGLĄDAJ FILM
Wraca ciepełko i widać, jak wszystko budzi się do życia. To z kolei dodaje energii i zapału ludziom, więc zaczyna być wesoło na ulicach Gryfic, bo więcej osób wychodzi na świeże powietrze.
W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy próbę wyłudzenia pieniędzy ze sklepiku szkolnego przez katechetkę Magdalenę Halak i księdza Tomasza Worobca. W skandalu swój udział miał także proboszcz Kazimierz Półtorak. Ujawniliśmy także dziwne obrzędy, które okazały się wprowadzaniem gimnazjalistów w trans.
 
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości już po raz 12 organizuje Dzień Przedsiębiorczości. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach biorą udział w tej akcji. Jak wygląda organizacja tego wydarzenia w Gryficach? OGLĄDAJ FILM
 
Radni podjęli uchwałę w sprawie utworzenia nowej jednostki budżetowej – Zakład Usług Komunalnych. ZUK, zastąpi spółkę gminną jaką był Zakład Gospodarki Komunalnej. Projekt uchwały przygotował burmistrz Gryfic, rajcy większością głosów przyjęli uchwałę. Radni, którzy reprezentują obóz burmistrza byli przeciwni likwidacji ZGK. OGLĄDAJ FILM
 
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gryficach zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dla osób planujących otwarcie własnej działalności gospodarczej. ZOBACZ FILM
-Nie pozwolę aby mój syn musiał znosić zachcianki tego księdza, który nie powinien mieć do czynienia z młodzieżą, wypisałam moje dziecko z lekcji religii i jestem z tego zadowolona - mówi nam Anna, mieszkanka Gryfic, mama 18-letniego Marcina, ucznia Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach.
Gryficki Plac Zwycięstwa nie szpeci już tłustą plamą. Dziś, (24.03.) pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej z pomocą profesjonalnego sprzętu i specjalnego środka usunęli zanieczyszczenie.
Minionej niedzieli motocykliści z Gryfic rozpoczęli nowy sezon. W imprezie oprócz fanów dwukołowych maszyn udział wzięli także miłośnicy jazdy na quadach, którzy po zakończonej imprezie przenieśli się w okolice Lubieszowskiej Strugi, gdzie na swoich maszynach dokonali wielu zniszczeń.
 
Darmowe komputery w ramach projektu „Innowacyjny Powiat Gryficki – przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu” trafiły do placówek oświatowych należących do Powiatu Gryfickiego i bezpośrednio do rodzin, które były beneficjentami projektu. W naszym cyklu sprawdzamy jak komputery zmieniają rzeczywistość. OGLĄDAJ FILM
W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gmina Gryfice otrzymała pieniądze na wybudowanie 42 lamp solarnych. Dziś o godzinie 14:00 w Urzędzie Miasta w obecności wicemarszałka Jarosława Rzepy i burmistrza gminy Gryfice Andrzeja Szczygła, podpisana została umowa na dofinansowanie.
Modlitwa wstawiennicza, bo tak się nazywa to co wykonywane było podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych na uczniach szkół ponadpodstawowych. Księża tłumaczyli, że zsyłają na chętnych Ducha Świętego. Podczas tego doświadczenia uczniowie i nauczyciele płakali, wpadali w niekontrolowany śmiech lub tracili przytomność. Sprawdzamy czym tak naprawdę było "Zsyłanie Ducha Świętego"
W lutym br. rodzina Malitowskich z Kukania (gm. Gryfice) w wyniku pożaru straciła niemal wszystko. Jak dotąd udało się postawić nowy dach. Dziś (23.03.) natomiast, rodzina pogorzelców otrzymała pieniądze zebrane podczas koncertu charytatywnego. Jednak to wciąż mało.
Od 13 marca br. trwają konsultacje społeczne, w których mieszkańcy gminy Gryfice przedstawią swoje zdanie dotyczące ewentualnej likwidacji Straży Miejskiej. W tej sprawie wypowiedzieli się również Stanisław Hołubczak i Mariusz Kmiecik, którzy byli gośćmi czwartkowej audycji, (19.03.) „Rozmowa Polityczna” w SuperPortalu24.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach Krzysztof Tokarczyk, na dzień 25 marca (środa), zwołał VII sesję tejże Rady. Odbędzie się ona w sali 102 Urzędu Miejskiego, a początek zaplanowano na godzinę 10.00. Przypominamy, że w obradach może brać udział każdy mieszkaniec gminy.
- Proboszcz przyszedł do mnie zajrzał do okienka i powiedział jedno zdanie; "Nie ładnie tak oczerniać na portalach" - opowiada nam zbulwersowana kobieta, która prowadzi sklepik szkolny w Szkole Podstawowej nr 4.
Tegoroczny sezony motocyklowy został już oficjalnie rozpoczęty. Dziś, (22.03.) motocykliści z Klubu Motocyklowego „Gryf” wraz z przyjaciółmi spotkali się w Gryficach gdzie, głośno i jak zawsze widowiskowo, powitali wiosnę. ZOBACZ ZDJĘCIA
Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana“ w Gryficach funkcjonuje już prawie rok. Nie wszyscy zdążyli odwiedzić ośrodek, bo skoro są zdrowi to nie mają takie potrzeby. Dziś każdy może zobaczyć jak wygląda to nowoczesne Centrum Opieki i Rehabilitacji, bo nagrany został film.
Dzisiaj (sobota 21 marca) przy ul. Rapackiego w Gryficach, około godziny 9:40, strażacy gasili pożar w budynku wielorodzinnym. Ewakuowano 6 osób, z czego 3 trafiły do szpitala.
Najpierw katechetka, a później ksiądz próbowali wyłudzić pieniądze ze sklepiku szkolnego. Wyrafinowana dwójka nie miała żadnych skrupułów, aby zażądać 500 złotych od właścicielki tego punktu handlowego, w zamian za możliwość prowadzenia swojej działalności podczas rekolekcji. Gdy kobieta odmówiła i dodała post na swoim facebook-u zrobiło się gorąco.
Występami, zabawą i kilometrami dobra. Tak przywitali dziś, (20.03.) astronomiczną wiosnę uczestnicy i podopieczni, a także przyjaciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Gryficach. W ramach witania nowej pory roku w Gryf Arenie zaprezentowane zostały występy artystyczne. ZOBACZ ZDJĘCIA
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w sobotę, 28 marca br. w Gryfickim Domu Kultury odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych i prezentacji „Stołów wielkanocnych na Ziemi Gryfickiej”. Otwarcie kiermaszu o godz. 10.00.
Kierująca pojazdem była trzeźwa. Kobieta jechała sama i uderzyła w lampę uliczną. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową.
Trwa rewitalizacja murów obronnych w Gryficach i trzeba przyznać, że zaczyna to jakoś wyglądać. No, ale niestety istnieje też druga strona medalu, a właściwie murów i tam już nie jest tak fajnie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że tam panuje totalny bałagan i brud...
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.