Sobota, 28 maja 2016r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 3276. Aktualna strona 1 z 110

O tym, że mieszkańcy gryfickiego Domu Pomocy Społecznej aktywnie angażują się we wszelkiego rodzaju święta oraz ważne dni w roku wiemy nie od dzisiaj. Tym razem podopieczni świętowali Dzień Matki oraz Dzień Ojca.
Występy orkiestr, pokazy musztr paradnych, koncerty sceniczne i dyskoteka. To tylko kilka z atrakcji, jakie przygotowane zostały z okazji II Festiwalu Orkiestr Dętych Gryfickie Dęciaki. Muzyczna feta, właśnie w Gryficach, odbędzie się w dniach od 3 do 5 czerwca.
Wczoraj około 1:00 w nocy, tuż obok sklepu spożywczo-przemysłowego na Nowym Świecie w Gryficach, skradziono rower. Był nowy, jego właściciel miał go nie cały miesiąc. Widzieliście ten rower?
Remont poczty przy ulicy Dworcowej trwa w najlepsze. To wiąże się ze sporymi utrudnieniami w obsłudze klienta. Kto zatem, chce szybciej i sprawniej zapłacić rachunki bądź nadać przesyłkę, powinien skorzystać z usług innej placówki. Najlepiej do Urzędu Pocztowego przy ulicy Brzozowej 5.
Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława chrobrego w Gryficach wyjechała do Rumunii. W ramach programu Erasmus +, grupa licealistów przebywa w mieście Roman, gdzie uczestniczą w warsztatach i seminariach.
 
Nie tylko mamom, bo to był koncert dla rodziców. Przedszkolaki z przedszkola językowego TOP LINK w Gryficach przygotowały specjalny koncert, na który zaprosili rodziców. Oczywiście utwory wykonane przez najmłodszych śpiewane były w różnych językach. Mamy krótki filmik, na którym można zobaczyć czym zauroczono mamy i tatusiów. ZOBACZ FILM
W tym roku Boże Ciało przypadło na 26 maja. W procesji wzięło udział wielu Gryficzan.
Bycie matką to jedno z najtrudniejszych zawodów świata, jak wiele kobiet przekornie żartuje. Wielofunkcyjność, obowiązki domowe połączone często z obowiązkami zawodowymi stawiają codziennie nie lada wyzwanie wielu kobietom. To właśnie dziś wypada święto każdej mamy. Nie zapomnijmy więc, by złożyć naszym rodzicielkom serdeczne życzenia.
Młodzież z ZSP im. Cz. Miłosza w Gryficach już po raz piąty wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu”. Najlepszą wśród uczniów z „Miłosza” okazała się Magdalena Chmielecka, która w kategorii „Wiedza o morzu” zajęła III miejsce.
 
Dziś (25.05.) w Starostwie Powiatowym w Gryficach podpisano umowę na Przebudowę drogi powiatowej 1037Z Gryfice – Unibórz na odcinku Jasiel – Unibórz. W podpisaniu umowy uczestniczyli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, władze Powiatu Gryfickiego ze Starostą Kazimierzem Saciem oraz lokalne władze samorządowe. Koszt przebudowy drogi to blisko 4 mln złotych, z czego 2 670 tys. będzie pochodzić ze źródeł zewnętrznych. ZOBACZ FILM
Ogromny sukces „naszych” strażaków na XIII Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Sporcie Pożarniczym. Drużyna Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gryficach zdobyła tytuł wicemistrzów. Zwycięstwo przypadło większej kadrowo Komendzie Miejskiej ze Szczecina.
Ponad 3 000 000 złotych trafiło już do mieszkańców powiatu gryfickiego w ramach programu 500+. Jako pierwsza, bo jeszcze w kwietniu, w naszym regionie pieniądze wypłaciła gmina Gryfice. W maju wypłatę świadczeń rozpoczęło również pozostałych pięć gmin.
80 ton darmowych jabłek już wkrótce trafi do mieszkańców gminy Gryfice i Trzebiatów. Owoce rozdawać będą wolontariusze z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.
Na kilka dni przed 1 czerwca, w sklepach z zabawkami pojawia się coraz więcej dorosłych, którzy szukają odpowiedniego prezentu dla dzieci z okazji ich święta. Największą popularnością cieszą się klocki lego, lalki Frozen, kreatywne zestawy do robienia biżuterii czy samochody Hot Wheels.
10 czerwca odbędzie się ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem wydarzenia w Gryficach jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach. Inicjatorzy zapraszają do włączenia się i udziału w akcji.
Kilkaset osób wzięło udział we wczorajszej, (21.05.) 11 Europejskiej Nocy Muzeów w Gryficach. Zwiedzaniu zabytkowej lokomotywowni i warsztatów Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej oraz Wystawy Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych towarzyszyły koncerty.
 
Dzień dziecka w Prusinowie to okazja do propagowania aktywnego i zdrowego stylu życia. Rada sołecka wspólnie ze starostwem powiatowym zorganizowała dziś (21.05.) festyn w ramach projektu "WIEM, DLATEGO DZIAŁAM - program profilaktyki chorób układu krążenia dla powiatu gryfickiego." Przygotowano zajęcia ruchowe i dietetyczne posiłki. ZOBACZ FILM
Pamiątkowe zdjęcia, kroniki harcerskie, okolicznościowe plakietki zlotowe czy proporce nieistniejących już zastępów. Te i wiele innych eksponatów można zobaczyć w Muzeum Galerii „Brama” w Gryficach. To właśnie tutaj, w miniony czwartek otwarto wystawę „Harcerstwa na Ziemi Gryfickiej”.
Występ zespołu „After Blues”, wystawa i niespodzianki. To wszystkie atrakcje czekają już dziś, (21.05.) na wszystkich tych, którzy zdecydują się spędzić wieczór z Nadmorską Koleją Wąskotorową. „Nocny pociąg do muzeum” to impreza, która odbędzie się w ramach Europejskiej Nocy Muzeum. Początek, godz. 18:00. Przyjdziesz?
Jest szansa na to, aby w Gryficach powstał wreszcie nowy parking dla samochodów. Gmina ma już nawet potrzebną dokumentację techniczną. Zatem gdzie i kiedy kierowcy mogą spodziewać się nowego miejsca postoju?
W czwartek, 19 maja w hali Gryf Arena w Gryficach odbył się Finał V Edycji Zachodniopomorskiej Mini Volley Cup z cyklu Kinder+Sport w kategorii czwórek dziewcząt. W zawodach zorganizowanych przez GTS „Plas” Gryfice uczestniczyło dziesięć najlepszych w naszym województwie drużyn, które przez kilka miesięcy walczyły o prawo gry w tym Turnieju.
Wspaniałe stroje, eleganckie nakrycia głowy i efektowna biżuteria. Tak wyglądała moda w latach 20-tych ubiegłego wieku. Dziś, (20.05.) w Gryfickim Domu Kultury, przypomniano jak nosiły się damy i panowie blisko wiek temu. DUŻO ZDJĘĆ!
Chcesz zrobić coś fajnego, a przy okazji dobrze się bawić? Zostań wolontariuszem podczas Festiwalu Orkiestr Dętych Gryfickie Dęciaki, który rozpocznie się już za dwa tygodnie w Gryficach.
Na Twojej posesji znajdują się wyroby azbestowe zgromadzone bądź zdemontowane? Koniecznie poinformuj o tym osoby wykonujące inwentaryzację. Akcja przeprowadzone zostanie na terenie gminy Gryfice.
Byli już „Grzeczni chłopcy”, teraz nadszedł czas na „NIE NIE NIE”. Zespół Kelleris właśnie przedstawił fanom swoje najmłodsze dzieło. Premiera piosenki miała miejsce zaledwie wczoraj, a można ją usłyszeć na kanale youtube. Jak Wam się podoba?
54 tony darmowych jabłek trafiło dziś, (19.05.) do mieszkańców gminy Gryfice. Owoce rozdawali wolontariusze z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Każdy brał ile miał sił, a owoce rozeszły się niemal na pniu.
Trwa remont poczty przy ulicy Dworcowej. Na czas rewitalizacji, klienci obsługiwani są w budynku obok. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie czerwca br. Zobacz co się zmieni.
Stanisław Hołubczak, radny i przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów w gminie Gryfice był gościem naszej audycji "Czwartek na żywo". Radny pytany był o pomysł tworzenia płatnych parkingów w centrum miasta. Poniżej link do dzisiejszego wydania programu.
 
Przed sądem radny Grzegorz Burcza będzie musiał udowodnić, że starosta gryficki Kazimierz Sać opluwa katastrofę Smoleńską. Po tym jak upubliczniliśmy nagranie, na którym słychać z ust Burczy, że starosta Kazimierz Sać szkaluje ministrów Prawa i Sprawiedliwości, a także opluwa katastrofę smoleńską, gospodarz powiatu nie wytrzymał. Dziś w rozmowie z nami potwierdził, że sprawę kieruje do sądu. ZOBACZ FILM
 
Złoty Gryf Powiatu Gryfickiego trafił do pisarki z Pobierowa, pani Doroty Schrammek. Autorka kilku powieści, w swoich książkach promuje miejscowości powiatu gryfickiego. Okrzyknięta ambasadorem naszego powiatu odebrała to szczególne odznaczenie, dziś podczas sesji Rady Powiatu. - Dla mnie to najważniejsze wyróżnienie jakie do tej pory otrzymałam - mówi w rozmowie z nami Dorota Schrammek. OGLĄDAJ FILM
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.