Piątek, 31 października 2014r. Dziś imieniny: .
   Pragniemy złożyć wyrazy serdecznego podziękowania Ordynatorowi Oddziału Położniczo -Ginekologicznego dr Piotrowi Kacalskiemu oraz dr Ewie Goszczyńskiej, dr Janowi Tomczykowi i dr Januszowi Teodorczykowi za fachowość w dziedzinach, które wykonują, troskliwość, serdeczną opiekę, ciepło i uśmiech. Wdzięczni Rodzice Joanna i Grzegorz Szczudłowie      Pragniemy złożyć wyrazy serdecznego podziękowania Ordynatorowi Oddziału Położniczo -Ginekologicznego dr Piotrowi Kacalskiemu oraz dr Ewie Goszczyńskiej, dr Janowi Tomczykowi i dr Januszowi Teodorczykowi za fachowość w dziedzinach, które wykonują, troskliwość, serdeczną opiekę, ciepło i uśmiech. Wdzięczni Rodzice Joanna i Grzegorz Szczudłowie      Pragniemy złożyć wyrazy serdecznego podziękowania Ordynatorowi Oddziału Położniczo -Ginekologicznego dr Piotrowi Kacalskiemu oraz dr Ewie Goszczyńskiej, dr Janowi Tomczykowi i dr Januszowi Teodorczykowi za fachowość w dziedzinach, które wykonują, troskliwość, serdeczną opiekę, ciepło i uśmiech. Wdzięczni Rodzice Joanna i Grzegorz Szczudłowie   


Odpowiadających wiadomości 1547. Aktualna strona 1 z 52

 
Darmowe komputery w ramach projektu „Innowacyjny Powiat Gryficki – przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu” trafiły do pierwszych właścicieli. Dziś przedstawiciele projektu ze starostą gryfickim na czele, dostarczyli komputery do szkół ponadgimnazjalnych. Przypomnijmy, że beneficjenci otrzymają darmowe komputery z podłączeniem do internetu. OGLĄDAJ FILM!
Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach otrzymał certyfikat „Urząd Przyjazny”. Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się dziś, (30.10.) w hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena w Gryficach.
Przed gryfickimi nekropoliami już widać, że zbliża się 1 listopada. W kwiatach, zniczach i wiązankach można przebierać do woli. Ceny są na każdą kieszeń. Sprawdzamy, co mieszkańcy kupują w tym roku na przycmentarnych straganach.
Od czwartku 31 października rozpoczyna się tegoroczna akcja „ZNICZ”. O bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu dbać będą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby najbliższych.
Komenda Powiatowa Policji w Gryficach w dniu 25 listopada 2014 roku o godz. 17:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Gryficach organizuje debatę społeczną, której tematem będzie „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym na terenie gminy Gryfice”.
W piątek, 31 października na gryfickim skateparku tuż obok hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena odbędzie się oficjalne otwarcie otwarcie skateparku. Inauguracji będzie towarzyszyć inne wydarzenie pn. Impreza Halloweenowa. Start o godz. 15:00.
Ewa Godycka dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach odebrała nagrodę „Zachodniopomorskie Magnolie EFS”. Kierowana przez nią jednostka otrzymała najwyższe wyróżnienie w kategorii „Partnerstwo PO KL” za realizację projektu „Aktywni = Samodzielni”.
Szykuje się kolejne wielkie wydarzenie sportowe w Gryficach. Już 8 listopada w Gryf Arenie odbędą się Międzynarodowe Mecze Bokserskie na profesjonalnym ringu. Uczestnikiem jednej z walk będzie Łukasz Stanioch z Pobierowa. Start godzina 17:00.
Wokół tej sprawy było bardzo różnie w różnych okresach. Najpierw był zakaz, potem pozwolenie i możliwość korzystania, dalej krążyły mniej lub bardziej dziwne pisma, padały nieprawdziwe informacje i wreszcie jest finał. Gimnazjaliści gryfickiej „jedynki” od wczoraj korzystają z Gryf Areny.
Zamaskowani funkcjonariusze i strzały w biały dzień, w samym centrum miasta, to nie uszło uwagi przechodniów oraz pracowników okolicznych instytucji. Lotem błyskawicy informacja o tajemniczej akcji dotarła do mieszkańców Gryfic.
Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Gryficach dbają o groby zmarłych mieszkańców, którymi się opiekowali. Wielu z nich nie miało rodziny, ani nikogo innego kto mógłby zadbać o ich grób.
Rozmawiali o profilaktyce chorób nowotworowych, bo wiadomym jest, że wcześnie wykryta i zdiagnozowana choroba, ma większe szanse całkowitego wyleczenia. „Profilaktyka Chorób Nowotworowych” była tematem konferencji, jaka odbyła się 23 października 2014r. w Gryfickim Domu Kultury.
Rozmawiali o konieczności zmian w ustawach, które zamiast ułatwiać życie przeciętnym mieszkańcom, tworzą niepotrzebne bariery. Tematem były również same wybory i konieczność przekonania mieszkańców, że tak naprawdę każdy głos jest ważny i tylko ten, kto go odda ma prawo żądać i wymagać.
 
W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy na nasz program przedwyborczy "ŚNIADANIE Z POLITYKIEM". Dziś gościem Anny Rękawek jest radny i kandydat na burmistrza Gryfic Stanisław Hołubczak. Wybory już 16 listopada. Nie wybieraj w ciemno, poznaj swojego kandydata i przede wszystkim
- Naszym pomysłem na przyszłość jest stworzenie w Powiecie Gryfickim przynajmniej 1000 nowych miejsc pracy - mówił podczas programu „ŚNIADANIE Z POLITYKIEM” Kazimierz Sać. Starosta Powiatu Gryfickiego w obszernej rozmowie z Anną Rękawek opowiadał, że w każdej sytuacji zawsze należy wierzyć w powodzenie i sukces.
Doniesienie złożyła matka 26-letniej kobiety, mieszkanki Gryfic we wrześniu tego roku, kiedy zorientowała się, że jej wnuczek jest bity przez matkę. Prokuratura Rejonowa postawiła młodej matce zarzuty i ta trafiła na dwa miesiące do aresztu. Teraz go opuściła, a sąsiedzi są zbulwersowani jej wyjściem na wolność.
Chcesz wziąć udział w wyborach, a nie masz stałego zameldowania? Musisz się pospieszyć, bo tylko do jutra (23.10.) można składać deklaracje o dopisanie do rejestru wyborców. Pozytywna decyzja w tej sprawie zależeć będzie m.in. od wizyty strażników miejskich w miejscach zamieszkania wnioskodawców.
Trzech pretendentów stanie do walki o fotel burmistrza Gryfic w tegorocznych wyborach samorządowych 16 listopada br. W starciu o głosy wyborców zmierzą się, obecny burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, sekretarz Powiatu Gryfickiego Stanisław Hołubczak oraz przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic Grzegorz Burcza.
Nie dalej jak wczoraj (21 października) pisaliśmy, że sprawy już nie ma. Tymczasem sprawa jest i to skandaliczna, ponieważ zostaliśmy okłamani. Nie wiemy natomiast czy pani dyrektor celowo wprowadziła nas w błąd, czy też sama nie do końca wie, gdzie jej uczniowie odbywają zajęcia wychowania fizycznego…???
Skatepark w Gryficach będzie czynny już wkrótce. Na plac przy Gryf Arenie przyjechały właśnie elementy wyposażenia dla jednej z najbardziej wyczekiwanych przez młodych ludzi inwestycji – skateparku.
To już po raz drugi w tym roku gmina Gryfice będzie musiała wydać pieniądze na naprawę zniszczonej tablicy multimedialnej. Wszystko przez wandala, który uderzając w sprzęt zepsuł urządzenie. Koszt naprawy to kilka tysięcy złotych.
Czy nasze dzieci są inne…? To pytanie już można uznać za nieaktualne. Krążyły listy, pisma, odbywały się spotkania, padały deklaracje i w końcu jest efekt. Gimnazjaliści gryfickiej „jedynki” mają zajęcia wf w Gryf Arenie.
 
Komunalne schronisko dla zwierząt w Sosnowicach, pod które podlega gmina Gryfice przygotowuje się do zimy i apeluje o pomoc. Potrzebne są ciepłe materiały, takie jak stare koce i ręczniki. OGLĄDAJ FILM
O tak wyjątkowym jubileuszu jak 102 urodziny pani Anny Pasterz, pamiętali Dyrektor, pracownicy, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, najbliżsi, ale również przedstawiciele władz samorządowych.
Pogadankę na temat zagrożeń oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich z uczniami klas III Gimnazjum nr 3 w Gryficach, przeprowadziła policjantka zajmująca się prewencją kryminalną w gryfickiej komendzie.
Piją i śmiecą. Za nic mają zakazy, a podobno w miejscach publicznych nie wolno spożywać alkoholu. W taki mniej więcej sposób zaczęła się nasza rozmowa w trójką mieszkańców Gryfic, w naszym parku tuż przy stoliku będącym dowodem na nocną libację…
 
W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy na nasz nowy program przedwyborczy "ŚNIADANIE Z POLITYKIEM". Dziś gościem Anny Rękawek jest starosta gryficki Kazimierz Sać. Wybory już 16 listopada. Nie wybieraj w ciemno, poznaj swojego kandydata i przede wszystkim zagłosuj, bo wtedy masz prawo żądać i wybrzydzać. OGLĄDAJ FILM
 
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu - Wydział Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach w partnerstwie z Powiatem Gryfickim zaprosili na I Gryfickie Forum Społeczno- Gospodarcze. Tytuł, a jednocześnie temat przewodni pierwszego FORUM to: "Rozwój przedsiębiorczości a nauka i edukacja". Na spotkanie przybyło wielu uczestników, w tym wielu samorządowców i działaczy. OGLĄDAJ FILM
Jeszcze nie umilkły echa życzeń składanych nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a już do tej grupy społecznej docierają informacje o planowanych protestach. Czy będą i w jakiej formie…? Decyzje w tym temacie mają zapaść w listopadzie.
-Przede wszystkim trzeba pamiętać, że samorząd został stworzony dla ludzi - mówił gość Anny Rękawek w nowym programie SuperPortalu24 "ŚNIADANIE Z POLITYKIEM". Zygmunt Dziewguć, który już 16 lat pracuje na rzecz społeczeństwa przekonywał, że praca w sejmiku to misja.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.