Środa, 28 stycznia 2015r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 1776. Aktualna strona 1 z 60

Tegoroczna zima najwyraźniej nas rozpieszcza i wygląda na to, że już w tym roku nie zobaczymy większych ilości śniegu chyba, że w grudniu, kiedy powitamy kolejną zimę. Według przeróżnych prognoz i zapowiedzi, teraz czeka nas już tylko wiosna.
W Gryficach jak grzyby po deszczu wyrastają salony gier. Automaty z „maszynami”, które w ostatnim czasie zastąpiły sklepy i punkty usługowe, często odwiedzają ci, którzy liczą na łatwy i szybki zarobek. Mało kto, zastanawia się nad zgubnym wpływem tej rozrywki.
Dziś, (26.01.) w hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena odbył się Turniej Halowy Piłki Nożnej rocznika 2005. Po emocjonujących meczach rozegranych w systemie każdy z każdym najlepszą drużyną okazała się Gwardia Warszawa. Gryficka Sparta uplasowała się na 3. pozycji.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza na swojej studniówce bawili się w OW Wiktoria w Rogowie (gm. Trzebiatów). 16 stycznia br., tegoroczni maturzyści z „Miłosza” tradycyjnym polonezem rozpoczęli odliczanie do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu – matury.
W milionach można liczyć rekordowe wyłudzenia kredytów, na nie swój dowód osobisty. Jak przypomina rzecznik prasowy GIODO, dowód to dokument, którego pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać w rękach osób trzecich.
Dziś, (25.01.) Gryfice odwiedził Robert Winnicki, czołowy przedstawiciel Ruchu Narodowego, partii o charakterze narodowo-chrześcijańskim. Podczas spotkania, prezes RN poruszył temat solidaryzmu narodowego, sytuacji gospodarczo-politycznej Polski oraz polityce zagranicznej i problemach Ukrainy.
Młode małżeństwo, które wprowadziło się do kamienicy przy ul. Mickiewicza w Gryficach, szybko przekonało się, że mieszkanie tu będzie udręką. Wszystko przez sąsiada, który uprzykrza życie wszystkim lokatorom.
W drugim tygodniu ferii zimowych, a dokładnie w poniedziałek, (26.01.) w Gryf Arenie odbędzie się Turniej Halowej Piłki Nożnej rocznika 2005. W czasie rozgrywek rywalizować ze sobą będzie 6. drużyn, w tym trzy z terenu powiatu gryfickiego.
Choć dzień babci i dziadka już za nami, to właśnie z myślą o nich Gryficki Dom Kultury organizuje wyjątkowy wieczór. Już w 30 stycznia, o godz. 17:00 odbędzie się koncert piosenki francuskiej zadedykowany właśnie wszystkim babciom i dziadkom.
W nocy z 21 na 22 stycznia br. pracownicy Miejskiej Opieki Społecznej wraz ze strażnikami miejskimi liczyli bezdomnych przebywających na terenie Gryfic. Badanie przeprowadzone było w miejscach niemieszkalnych, a więc w pustostanach, domkach i altanach działkowych.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach Krzysztof Tokarczyk, V sesję Rady obecnej kadencji zwołał na dzień 28 stycznia 2015 r. (środa), na godzinę 10.00. Rada obradować będzie w sali 102 Urzędu Miejskiego w Gryficach, w porządku obrad między innymi budżet.
Policjanci gryfickiej komendy w ramach prowadzonej akcji pn. „Bezpieczne Ferie 2015” uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Omawiają zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Takie działania profilaktyczne mają na celu przypominać o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich uniknięcia.
 
Warsztaty plastyczne, muzyczne czy zajęcia sportowe to oferta Gryf Areny dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Chętnych nie brakuje, bo ponad 200 uczestników zajęć przychodzi do hali. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. OGLĄDAJ FILM
 
Z myślą o najmłodszych spędzających ferie zimowe w domu, Gryficki Dom Kultury przygotował szereg atrakcji, dzięki którym podczas ferii nikt nie będzie narzekał na nudę. Codziennie dla najmłodszych przygotowane są atrakcje. ZOBACZ FILM
Od kilku dni trwają prace renowacyjne zabytkowych murów obronnych w Gryficach. W tym czasie, fortyfikacja zostanie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń a także wysuszona. Wymienione zostaną stare cegły i odtworzone będą spoiwa między nimi. Na koniec teren w okół murów zostanie zagospodarowany, a sam zabytek podświetlony.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach, przygotowali przedstawienie jasełkowe, z którym wystąpili specjalnie dla gryfickich seniorów. W ubiegły czwartek (15 stycznia) Dom Pomocy Społecznej odwiedzili młodzi artyści. Dla podopiecznych placówki było to bardzo miłe wydarzenie.
Sukcesy uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach mnożą się i można śmiało powiedzieć, że młodzi ludzie będący ich sprawcami, są mega zdolni, a wiedza jaką posiadają jest imponująca...
W najbliższą niedzielę, (25.01) w Gryf Arenie odbędzie się spotkanie z Robertem Winnickim. Honorowy członek Młodzieży Wszechpolskiej do Gryfic przyjedzie na zaproszenie tutejszego Ruchu Narodowego. Początek spotkania o godz. 14:00.
Kamil Zieliński, wychowanek Sparty Gryfice, piłkarz Pogoni Szczecin, przechodzi do Błękitnych Stargard. Zawodnik Pogoni Szczecin, pierwszą cześć sezonu spędził na wypożyczeniu we Flocie Świnoujście, gdzie nie miał wielu szans na grę. Przygotowania do rundy wiosennej Kamil rozpoczął z pierwszym zespołem Pogoni Szczecin pod okiem trenera Kociana.
Pod takim hasłem przy okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryficach prowadzą działania profilaktyczne, ukierunkowane na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, szczególnie w obszarze niezabudowanym.
Po takich wizytach zmęczeni są wszyscy i bardzo na czasie wydaje się powiedzenie, że trzeba mieć zdrowie, aby się leczyć. Kolejki do lekarzy, a szczególnie specjalistów, nie są niczym nowym, ale coraz bardziej męczą i bulwersują, szczególnie kiedy czekają w nich dzieci.
Regularnie spadające ceny paliw spowodowały, że właściciele samochodów mogą nareszcie odetchnąć z ulgą. Jeszcze kilka miesięcy temu za litr paliwa trzeba było zapłacić dużo ponad 5 złotych, teraz ceny przy dystrybutorze wahają się w okolicach 4,50 - 4,75 złotego. Dzięki takim zniżkom kierowcy mogą zaoszczędzić nawet 300 złotych miesięcznie.
Dziś, (20.01.) w naszym regionie rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają do 30 stycznia. W tym czasie, w Gryficach nie będzie brakowało atrakcji dla tej młodzieży, która właśnie ferie spędza w domach. Hala widowiskowo-sportowa Gryf Arena, jako jedna z wielu instytucji przygotowała liczne atrakcje dla najmłodszych.
Przepiękne kolędy, zarówno te bardziej jak i te mniej znane, utwory z dziedziny klasycznej i rozrywkowej. Takich właśnie kompozycji wysłuchali ci, którzy przybyli do kościoła p.w. WNMP w Gryficach na dzisiejszy, (18.01.) Koncert Noworoczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low.
Wczorajszej nocy (sobota 17 stycznia) odbył się wyjątkowy, studniówkowy bal, na który tegoroczni maturzyści czekali z niecierpliwością, lekkim wzruszeniem i niepokojem. Taki dzień pozostaje w pamięci młodego człowieka na długie lata, jako jedno z wielu przyjemnych i pięknych przeżyć. Uczniowie gryfickiego "Chrobrego" bawili się w Willi Zbyszko w Nowogardzie.
Twa XVI Memoriał Piłki Siatkowej im. Sławomira Białego. Dziś, (17.01.) o godz. 10:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach rozpoczęły się rozgrywki mężczyzn, których celem jest upamiętnienie wybitnego gryficzanina, sportowca i trenera.
Młodzi sportowcy z gryfickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego drugi tydzień ferii zimowych spędzą w Goleniowie. W tym czasie, uczniowie będą nie tylko ciężko trenować, ale także dobrze się bawić.
Już jutro, (sobota 17.01.) w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach rozpocznie się XVI Memoriał Piłki Siatkowej im. Sławomira Białego. Głównym celem zawodów jest upamiętnienie sylwetki wybitnego wychowawcy, sportowca oraz organizatora imprez sportowych w Gryficach. Rozpoczęcie rozgrywek o godz. 10:00, wstęp bezpłatny.
 
W ramach projektu unijnego pod nazwą "Drabiny życia – doposażenie jednostek Państwowej Straży Pożarnej województw zachodniopomorskiego w pojazdy ratownictwa wysokościowego" gryficcy strażacy otrzymali nowoczesny pojazd ratownictwa wysokościowego. Obecnie strażacy uczą się obsługi nowego nabytku. OGLĄDAJ FILM
Zupełnie niedawno, bo kilka dni temu, pisaliśmy o bezdomnym człowieku, który znalazł sobie legowisko na klatce schodowej w jednym z bloków w centrum Gryfic. Po interwencji straży miejskiej i pracowników OPS, bezdomny opuścił korytarz, jak się okazuje nie na długo.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.