Poniedziałek, 08 lutego 2016r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 2921. Aktualna strona 1 z 98

Przez ostatnie trzy dni muzycy z grupy Flames Brothers uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Aarona Spevaka. Dziś, (07.02.) na Placu Zwycięstwa pokazali gryficzanom, czego się nauczyli.
Za nami pierwszy tydzień zimowej przerwy od nauki. W tym czasie na dzieci i młodzież uczestniczące w feriach w Gryfickim Domu Kultury czekało wiele atrakcji, w tym wycieczki po Gryficach oraz spotkanie z policjantami i harcerzami.
Dziś, (06.02.) w nocy nieznani sprawcy zniszczyli część grobów na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Broniszewskiej w Gryficach. Zniszczeniu uległy krzyże, płyty i tablice nagrobków. Wandale porozrzucali też stroiki i wiązanki kwiatów oraz pobili znicze.
Pościel, naczynia, środki chemiczne i artykuły spożywcze. Między innymi takie produkty trafiły dziś, (05.02.) do rodziny Tumaszów. Pomoc pogorzelcom zorganizowali właściciele Intermarche w Gryficach, a klienci sklepu chętnie się do niej włączyli.
Od wczoraj, (05.02.) w Gryfickim Domu Kultury trwają warsztaty perkusji marszowej. Młodych muzyków z grupy Flames Brothers szkoli Aaron Spevak z USA. O tym jakie efekty przyniesie nauka, przekonamy się już jutro o godz. 15:00 podczas pokazowego występu na Placu Zwycięstwa.
Tuż przed godz. 20:00 na ulicy Piłsudskiego w Gryficach kierujący samochodem osobowym potrącił pieszego. Mężczyzna został przewieziony do gryfickiego szpitala. Sprawca potrącenia był trzeźwy.
Zakończyło się śledztwo w sprawie wypadku, w którym 2 – letni chłopiec wpadł do niezabezpieczonego oczka wodnego. Przez kilka miesięcy prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo. Rodzice dziecka, przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze w zawieszeniu. W najbliższym czasie sprawą zajmie się sąd. Czy przychyli się do wniosku rodziców?
Modernizacje i remonty dróg oraz chodników, budowa nowego przedszkola, a także przebudowa pomieszczeń na nową salę konferencyjną oraz wykonanie Biura Obsługi Interesanta. O to część inwestycji, które w tym roku zostaną przeprowadzone w gminie Gryfice. Na co jeszcze przeznaczono pieniądze?
28 stycznia miał miejsce VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Kurta Engela w Prenzlau. Wzięli w nim udział uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie oraz wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno- Wychowawczego z Gryfic.
Podczas spotkania noworocznego strażaków ochotników padło stwierdzenie, że klasa strażacka przy szkole TOM w Gryficach została zlikwidowana. W swoim przemówieniu prezes Franciszek Gródecki uznał to za porażkę całej braci strażackiej. Tymczasem klasa strażacka funkcjonuje i ma się dobrze. Podczas naszej dzisiejszej audycji "Czwartek na żywo" prezes przeprosił wszystkich, w których uderzyła ta błędna informacja, rozpowszechniona także w mediach. Poniżej link do filmu
Wczoraj, (03.02.) jeden z czytelników poinformował naszą redakcję o psie, który leży w worku nieopodal miejscowości Górzyca (gm. Gryfice). Funkcjonariusze policji, którzy udali się na wskazane miejsce odnaleźli nie jedno, ale dwa zwierzęta. Oba już nie żyły.
 
Trwają ferie zimowe w Gryf Arenie. Organizatorzy chcą zapewnić najmłodszym aktywne, ale przede wszystkim atrakcyjne spędzenie zimowej przerwy w szkole. Podczas zajęć w hali odbywają się zajęcia w ramach projektu "WIEM, DLATEGO DZIAŁAM - program profilaktyki chorób układu krążenia dla powiatu gryfickiego." Starosta Kazimierz Sać, opowiedział nam co powiat zorganizował dzieciom. OGLĄDAJ FILM
Już po raz ósmy strażacy ochotnicy zorganizowali spotkanie noworoczne. Jest to okazja do podsumowania działań podejmowanych przez strażaków, a także możliwość wyróżnienia zasłużonych. Podczas noworocznego spotkania nie zabrakło również zwrócenia uwagi na problemy tej ważnej grupy społecznej jaką jest brać strażacka. O tym mówił gość naszej audycji "Czwartek na żywo" Franciszek Gródecki prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Poniżej link do filmu.
Przepyszne faworki czekają dziś, (04.02.) na wszystkich klientów CRR Kapitol w Gryficach. Ci, którzy kochają pączki mogą skosztować je przy aromatycznej kawie.
Dziś, (04.02.) Tłusty Czwartek. Zgodnie z tradycją, jak kraj długi i szeroki jemy pączki, faworki i całuski. Na bok odchodzą diety i liczenie kalorii, bo zgodnie ze staropolską przepowiednią, kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło.
Komendant Powiatowej Policji w Gryficach zaprasza mieszkańców powiatu gryfickiego do udziału w debacie społecznej. Tematem spotkania, które odbędzie się 15 lutego br. o godz. 15:00 będzie „Mapa zagrożeń Powiatu Gryfickiego, jako narzędzie do ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli”.
Na polnej drodze tuż za Górzycą, (gm. Gryfice) jadąc w stronę Otoku ktoś porzucił psa. Zawinięte w worki zakrwawione zwierzę, znalazł jeden z naszych czytelników. Na pomoc zwierzęciu ruszyli gryficcy policjanci.
Przez blisko tydzień w sklepie Intermarche odbywała się zbiórka produktów dla rodziny pogorzelców z Gryfic. Z każdym dniem kosz, do którego można było wkładać artykuły zapełniał się. Wkrótce zebrane produkty zostaną przekazane rodzinie Tumaszów.
Symbole Światowych Dni Młodzieży już wkrótce dotrą do trzech parafii z terenu powiatu gryfickiego. 6 i 7 lutego br. będzie można je zobaczyć w kościołach w Płotach, Gryficach oraz w Trzebiatowie.
Właściciele dwóch psów, 2 – letniej labradorki i 3 – letniego mieszańca przypominającego owczarka niemieckiego, wciąż szukają swoich ukochanych pupili. Zwierzęta zaginęły w czwartek, 21 stycznia br. w okolicach miejscowości Brodniki. Opiekunowie psów wyznaczyli nagrodę za pomoc w ich odnalezieniu.
Od kilku dni w naszym regionie silnie wieje. Dzisiejsze popołudnie i najbliższa noc również nie będą spokojne. Porywy wiatru będą dochodzić nawet do 95 km/h.
Wczoraj policjanci z Gryfic zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o kradzież puszki z pieniędzmi z jednego z gryfickich kantorów. Usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Gryficcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w niedzielę 17 stycznia podpalił sklep obuwniczy. 34 – latek przyznał się do winy. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Adwokat Tomasz Sobczak będzie udzielał porad prawnych naszym czytelnikom. W każdy pierwszy wtorek miesiąca jest do dyspozycji w naszej redakcji. Jeżeli masz problem i potrzebujesz pomocy prawnej możesz bezpłatnie spotkać się z adwokatem w naszej redakcji.
Na trasie pomiędzy Zielinem a Dziadowem (gm. Gryfice) kierujący samochodem marki Lublin nie zachował należytej ostrożności i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło dziś, (01.02.) około godz. 8:00.
Przepiękne stroje i fryzury, niepowtarzalny nastrój i bogate menu. Na wielkim balu studniówkowym w Impresji w Nowielicach bawili się tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach.
 
Tradycją jest, że na początku nowego roku burmistrz Gryfic zaprasza na Spotkanie Noworoczne. Jest to okazja do podsumowania minionego roku oraz uhonorowania tych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju gminy Gryfice. OGLĄDAJ FILM!
Gościem styczniowego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach była Krystyna Czubówna. Znana dziennikarka czytała gryficzanom fragmenty czterech książek białoruskiej pisarki Swietłany Aleksijewicz.
Jutro odbędzie się Spotkanie Noworoczne 2016, na które zaprasza burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł. W programie, m.in. występ Kabaretu Kopydłów.
Młody mężczyzna wszedł do jednego z kantorów w Gryficach i ukradł puszkę z pieniędzmi. Do zdarzenia doszło dziś, (29.01.) tuż po godz. 14:00.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.