Wtorek, 22 lipca 2014r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 1303. Aktualna strona 1 z 44

Przeglądanie budżetu gminy jest czasem zadaniem fascynującym, szczególnie kiedy trafia się na takie rewelacje, jak koszty utrzymania w ponad 100% przewyższające przychody z danej instytucji lub zagubienie w dziwmy sposób około pół miliona złotych.
Jak wynika z ogólnopolskich rankingów przeprowadzonych przez naukowców, Gryfice są jedną z najbiedniejszych gmin w Polsce, a tendencję spadkową wykazuje między innymi Trzebiatów.
Gryfice
komentarzy:  
Gorąco, bardzo gorąco, a nie wszyscy mogą pojechać nad jakąkolwiek wodę, już nie mówimy o morzu. Trzeba się jednak jakoś ratować, więc gospodarze Gryf Areny zapraszają.
Być może wygląda to jak żart ale nic bardziej mylnego, bo to rozpaczliwe wołanie o natychmiastowe zajęcie się problemem. Przejazd kolejowy w Górzycy w ciągu roku częściej jest zepsuty niż sprawny. Zapewne ktoś kto często jeździ tą drogą postanowić w taki sposób kontaktować się ze służbami odpowiedzialnymi za ten przejazd kolejowy.
Wiele razy lokalne media poruszały ten problem. Około dwóch tygodni temu zainteresowani sprawą nawet mieli nadzieję, że w końcu coś się ruszyło w tym temacie, ale nadzieja prysła jak bańka mydlana, a po wszystkim pozostał ten sam problem i dodatkowo kupa kamieni.
Przez długi czas duży billboard informował o możliwości powstania w tym miejscu tzw. „czerwonej torebki”. Teraz coś się tam dzieje, ale nie wiemy, czy będzie to czerwona torebka, zielony kuferek, czy też bordowa walizka…?
Istnieje taka możliwość, że niebawem pół bloku zarośnie krzakami, których już od dłuższego czasu nikt nie przycina. Mało tego, z powodu „buszmeńskiej” struktury tychże zarośli, do domów dostają się różnego typu owady, a i widok nie napawa optymizmem.
Gryfice
komentarzy:  
Nie tylko w Gryficach jest inaczej. Tymczasem potrzeba społeczności lokalnych jest zupełnie inna i warto, aby osoby odpowiedzialne za godziny otwarcia instytucji użyteczności publicznej przemyślały sprawę i dostosowały swoją działalność do potrzeb bywalców.
Była radość i duma, zasłużone zresztą, przy przebudowie dróg, ale burzy je widok fragmentu ulicy, a ściślej mówiąc chodnika, który może stać się przyczyną nieszczęścia i to wcale nie małego. Tu można nie tylko połamać kończyny…
Jako kolizję potraktowano zdarzenie drogowe, jakie miało miejsce dzisiaj (środa16 lipca) w Gryficach, na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Różanej.
Policja niestety może sobie patrolować drogi, ale skutek tego jest prawie żaden. Nie mogą bowiem cały czas stać przy wszystkich, a kiedy tylko znikają radiowozy, kierowcy wracają do łamania przepisów. Wówczas okazuje się, że na drogach mamy do czynienia z chamskimi piratami drogowymi, którzy nie liczą się z nikim.
Wielokrotnie pisaliśmy o bardzo aktywnej jesieni życia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gryficach. Ci ludzie pokazują nam, że podeszły wiek wcale nie musi być ponury i nudny.
Dziś, tuż po północy, dyżurny Służby Ochrony Lotniska w Gdańsku zwrócił się do Straży Granicznej o interwencję wobec 32-latka z Gryfic, który po przylocie z Norwegii był agresywny, nie chciał opuścić strefy zastrzeżonej lotniska, a gdy już ją opuścił, stał się jeszcze bardziej agresywny.
 
Proszę zobaczyć jak wyglądają inne miasta, Gryfice zmarnowały ostatnie 20 lat – mówił w rozmowie z nami Zygmunt Dziewguć – radny Sejmiku Wojewódzkiego, tuż po zakończonym spotkaniu. Spotkaniu ze wszystkimi gryfickimi działaczami, którzy chcieli rozmawiać na temat zmian w tym mieście. Wszyscy jednogłośnie mówią, że w Gryficach jest źle i muszą nadejść zmiany. OGLĄDAJ FILM!
61-letnia Irena Sać z Gryfic, o której zaginięciu pisaliśmy wczoraj, (10.07.) odnalazła się w Nowogardzie. Kobieta rozpoznana została przez dalszego członka rodziny. Obecnie przebywa w gryfickim szpitalu.
Gryfice
komentarzy:  
Wczoraj, (09.07.) około godz. 7:00 wyszła z domu i do tej pory nie wróciła 61 – letnia Irena Sać z Gryfic. Kobieta, która od lat cierpi na schizofrenię, uciekła z domu. Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc w odnalezieniu pani Ireny.
Tokarczyk&Kaczmarek Strasse – taka tablica stanęła kilka dni temu w miejscu, gdzie znajduje się ulica Spacerowa w Gryficach. Znak, jest najprawdopodobniej odpowiedzią mieszkających tu gryficzan, na działania dwóch gryfickich radnych, z pomocą których, ruszyła budowa drogi na ulicy Spacerowej, ale... nie w stronę zamieszkałych posesji, a ogródków działkowych.
Grzegorz Ł. nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Gryficach. Zanim jednak radni podjęli uchwałę w tej sprawie, sam zainteresowany w miniony piątek zdecydował o rezygnacji z wszystkich pełnionych funkcji w PO Powiatu Gryfickiego. Dodatkowo, zawiesił się w prawach członka Platformy Obywatelskiej.
Trwa rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego „TOM” w Gryficach. W roku szkolnym 2014/2015 oprócz profilu strażackiego, utworzono nowy, z elementami ratownictwa medycznego.
Tegoroczny finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie przyniósł ogromy sukces uczniom z powiatu gryfickiego. Absolwenci gryfickiego „Miłosza”, Adam Sowa i Igor Witaszek, zajęli III miejsce w kraju z wiedzy o kinematografii polskiej.
Gryfice
komentarzy:  
Puste dotąd donice, znajdujące się w parkowej alei zapełniły się krzewami. Wcześniej, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gryficach, w miejscu starej asfaltowej drogi ułożyli nową nawierzchnię z polbruku i zamontowali ławki, kosze na śmieci oraz wspomniane donice.
Jakie będą dalsze losy Grzegorza Ł., wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Gryficach i zarazem radnego klubu „Razem dla Przyszłości”? O tym zdecydują radni, podczas zwołanej na środę, 9 lipca br. sesji nadzwyczajnej.
Gryfice
komentarzy:  
„Gryfickie Lato Muzyczne” rozpoczęło się dziś, (06.07.) w Ogrodzie Japońskim. Jako pierwszy, przed publicznością wystąpił Michał Czachowski z koncertem „Viva Flamenco”. Publiczność nie zawiodła i pomimo upalnej pogody, licznie przybyła posłuchać gitarowych dźwięków w rytm flamenco.
Od kilku lat w Polsce panuje moda na e-papierosy. Teraz w Holandii wynaleziono e-marihuanę, czyli pierwszego elektronicznego skręta. Środek nie narusza prawa i jest w pełni legalny. Produkt będzie sprzedawany na rynku europejskim.
Zarzut z Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym. Takie oskarżenie usłyszał od prokuratora Grzegorz Ł., Gryficki radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach z ramienia PO. Oskarżony przyznał się do winy. Za popełniony czyn grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.
Gry, zabawy, wspólne tańce i muzyka, ale przede wszystkim, możliwość zobaczenia jak wygląda budowany w Gryficach basen. Wszystkie te atrakcje, miały miejsce podczas dzisiejszego, (04.07.) festynu osiedlowego, zorganizowanego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Gryficach.
 
Budują drogi dla wszystkich ale remontują te, z których sami najczęściej korzystają. Najlepiej gdy przebiegają przy domach, w których mieszkają. Gdy potrzebują pracy, szybko znajduje się dla nich kierownicza lub dyrektorska, państwowa posada. Wybierani przez mieszkańców radni, mają pracować dla społeczeństwa, tymczasem pracują dla siebie, a potrzeby mieszkańców są w drugiej kategorii. OGLĄDAJ FILM
Sprawą 7-letniej dziewczynki, u której w gryfickim szpitalu nie rozpoznano zapalenia wyrostka, zajmie się gryficka prokuratura. Dziewczynka, po zbadaniu przez lekarza dyżurującego, została odesłana do domu. Pomoc otrzymała dopiero w szpitalu w Szczecinie, do którego trafiła z rozlanym wyrostkiem robaczkowym.
Po wczorajszych doniesieniach w sprawie zatrzymania przez prokuraturę Grzegorza Łabędzkiego, w radzie zawrzało. Radni z klubów Ziemia Gryficka i Polskie Stronnictwo Ludowe, złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w tej sprawie.
Do zatrzymania Grzegorza Łabędzkiego przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej i gryfickiej policji doszło w czwartk rano. Po aresztowaniu, wieceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach został przesłuchany. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że zatrzymanie Łabędzkiego może mieć związek z nielegalną sprzedażą kart, jednej z telewizji satelitarnych.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.