Wtorek, 16 września 2014r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 1431. Aktualna strona 1 z 48

W ostatnim czasie przejazd przez Gryfice stał się łagodnie mówiąc mało przyjemny. Rozkopane ulice, koparki na drodze i utrudnienia w ruchu, to efekt wielu prac remontowych prowadzonych w jednym czasie. Ale jest dobra wiadomość. Wraz z zakończeniem remontów przejazd przez miasto, stanie się o wiele przyjemniejszy.
Cały ubiegły rok szkolny uczniowie z gimnazjum nr 1 w Gryficach, zajęcia wychowania fizycznego odbywali w starej, małej, wysłużonej już sali gimnastycznej. Podczas II sesji Młodzieżowej Rady Gminy w Gryficach, młodzież wraz z władzami miasta ustaliła, że gimnazjaliści bezpłatnie będą mogli odbywać zajęcia WF w Gryf Arenie. Okazuje się, że ustalenia były nic nie warte. Od września gimnazjaliści dalej ćwiczą w starej sali - interweniuje przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Julian Żelaznowski. ZOBACZ LIST OTWARTY
Obietnice stają się rzeczywistością, zresztą jak w wielu innych przypadkach, jeśli chodzi o ten samorząd. Swego czasu starosta obiecał, że w Gryficach powstaną siłownie na świeżym powietrzu i są już tego początki.
 
Od dziś, (13.09.) mieszkańcy gminy Gryfice mają swój basen. Oficjalne otwarcie pływalni, która mieści się tuż obok Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Sienkiewicza 10, nastąpiło równo o godz 13.13. Dziś z basenu nie można było jeszcze korzystać, ale jak powiedział burmistrz Andrzej Szczygieł, gryficka pływalnia będzie ogólnodostępna już w przyszłą niedzielę. OGLĄDAJ FILM
Bony stażowe stały się nową bronią do walki z bezrobociem. Z tych form aktywizacji zawodowej korzystać mogą osoby bezrobotne, które nie ukończyły 30 roku życia i są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gryficach.
Już w najbliższym czasie w Gryficach powstaną dwa kolejne obiekty handlowe. Budowa jednego z nich potrwa jeszcze jakiś czas, drugi zaś otwarty zostanie już lada moment. Nowe sklepy, to ogromny problem dla miejscowych kupców, którzy boją się, że stracą ostatnich swoich klientów.
Choć rok szkolny 2014/2015 trwa już niemal dwa tygodnie, to nie każdy jeszcze wie jakie przyniósł ze sobą zmiany. Co to oznacza dla uczniów i ich rodziców? Przede wszystkim nowy egzamin dla szóstoklasistów, zmiany w nauczaniu religii i wreszcie darmowy elementarz.
 
Dziś w czwartek, (11.09.) już po raz ósmy starosta powiatu gryfickiego, Kazimierz Sać wręczył stypendia dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystości odbyły się w Gryf Arenie w Gryficach. Więcej szczegółów w materiale filmowym. OGLĄDAJ FILM!
Koniec lata i upałów nieuchronnie przechodzi do przeszłości i choć jeszcze słonko nie powiedziało ostatniego słowa, jak wynika z prognoz, jesień nadchodzi jak nic.
Deszcz oraz mieszkańcy Gryfic korzystający z ciągów pieszych obligują nas do powtórzenia apelu – schowajcie te rynny, nie chcemy darmowego prysznica…!
Wszystko wskazuje na to, że tak od dawna wyczekiwane otwarcie basenu w Gryficach nastąpi z wielką pompą. Wiadomo już, że w sobotę 13 września, czyli w dniu inauguracji pływalni, będzie nie tylko oficjalnie, ale także wesoło, głośno i nieco historycznie. W czasie otarcia wmurowana zostanie dokumentacja z podpisami wszystkich osób zaangażowanych w powstanie pływalni.
W czwartek, (11.09.) już po raz ósmy starosta powiatu gryfickiego, Kazimierz Sać wręczy stypendia dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystości odbędą się w hali sportowo-widowiskowej Gryf Arena w Gryficach.
Pies wabi się Misiek. Zaginął na początku sierpnia. Pochodzi z Rybokart (gmina Gryfice). Piesek jest bardzo przyjacielski i łagodny. Nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Razem z nim była mała suczka Reksia o maści jasno brązowej (zdjęć niestety właściciele nie posiadają). Czy nasi czytelnicy wiedzą gdzie przebywają te psy?
Pogoda dopisała, zainteresowanych sobotnią atrakcją również nie brakowało, a uczestnicy III edycji Narodowego Czytania byli świetnie przygotowani. Całość z pewnością spełniła oczekiwania organizatorów.
 
Dziś ruszył projekt „Gramy Razem”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest hala widowiskowo-sportowa Gryf Arena w Gryficach. Główną koncepcją projektu jest przyczynienie się do zwiększenia ogólnej aktywności sportowej. Łącznie, aż siedem turniejów rozegranych zostanie w ramach tego projektu, a dziś pierwszy turniej w gminie Gryfice. Nie obyło się bez przeszkód, a mianowicie wczoraj okazało się, że orlik, na którym miał odbyć się turniej zwyczajnie się zepsuł. OGLĄDAJ FILM!
W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Przedmiotem czytania będzie „Trylogia” Henryka Sienkiewicza. Do akcji przyłączy się także gryficki „Chrobry”, który swoje czytanie rozpocznie już jutro, (06.09.) o godz. 10.30 na Placu Zwycięstwa.
Słodki, słony, barwiony, po prostu niezdrowy. Tak w większości przedstawia się asortyment w wielu sklepikach szkolnych. Kiedyś, w takich miejscach uczniowie mogli kupić zdrową bułkę z żółtym serem lub wędliną. Dziś, wszechobecne są tutaj zapiekanki, mini pizze i chipsy. Walkę z niezdrowym jedzeniem w sklepikach szkolnych rozpoczęła fundacja BOŚ, która rusza z akcją „Sklepiki Szkolne – Zdrowa Reaktywacja”.
Lubimy zbierać grzyby, ale czy aby na pewno wiemy, które z nich jadalne, a które tylko do złudzenia je przypominają? Warto jest wiedzieć, jak prawidłowo zbierać grzyby, nawet jeśli uważamy się za znawców w tym temacie.
Choć zaraz po samolocie, kolej jest najbezpieczniejszym środkiem transportu to ostatnie częste wypadki z udziałem pociągu wzbudziły niepokój u niektórych ludzi. Są też tacy, którzy wręcz bali się do niego wsiąść – tak jest w przypadku pani Teresy, która wracając do domu wybrała busa, zamiast pociągu.
Niewiele czasu pozostało na złożenie wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników. O zwrot kosztów wyprawki szkolnej mogą ubiegać się rodzice uczniów, w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Już po raz 13 MEN, w ten właśnie sposób, wspomaga zakup podręczników do szkoły.
Znowu mieszkańcy okolicy Wysokiej Bramy w Gryficach mają problem. On się powtarza, co jakiś czas i to właśnie wtedy, kiedy dni są krótsze i szybko zapada zmrok. Na dużym odcinku jest po prostu zupełnie ciemno.
Już 20 września odbędzie się kolejne wielkie widowisko, czyli gala mma FIGHT NIGHT GRYF ARENA 2. Impreza już dziś wzbudza ogromne zainteresowanie środowiska mma w Polsce. O gryfickiej gali piszą dwa największe portale mma w naszym kraju: www.mmarocks.pl i www.mmanews.pl. Wielką sensację wywołała planowana walka wieczoru gali Rębecki vs Kiełek. To właśnie o tej walce, rozpisują się opiniotwórcze portale.
Po blisko trzech latach od podpisania umowy, licznych perturbacjach i długich oczekiwaniach, gryficzanie nareszcie będą mieli swój basen. Oficjalne otwarcie pływalni odbędzie się już 13 września br.
Dzisiaj około godziny 13.00/14.00 zaginęła suczka rasy YORK SHERTERRIER. Wiek: 2 lata, uczesana w "kiteczkę", tak jak wyraźnie widać na zdjęciu zadbana. Znak szczególny: łzawiące lewe oko. Właściciele proszą o pomoc w poszukiwaniu zguby. Dla znalazcy wyznaczono nagrodę pieniężną.
Uszkodzenia dwóch szynobusów, które w minioną środę (27.08.) uległy wypadkom na przejazdach kolejowych, naprawione zostaną w trybie niezwłocznym. Koszty napraw pokryte zostaną z polisy jaką posiada właściciel pociągów szynowych, Urząd Wojewódzki. Definitywnie jednak, sprawca wypadku, będzie musiał pieniądze zwrócić.
Powiedziano nam, że trzeba zawstydzić tych, co zostawiają bałagan. Tak naprawdę nie wiadomo jak to zrobić, może pokazując pozostałości po „swojskiej biesiadzie”, a właściciele tych śmieci rozpoznają swoje „dzieło” i odrobinę pomyślą.
Telewizja Polsat zrobiła psikusa wszystkim kibicom siatkówki. Zakodowała całe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, w tym także Reprezentacji Polski. Jest to pierwsza takiej rangi impreza w Polsce. Znajdujemy na to sposób, wystarczy przyjść do Gryf Arena Cafe. Przy zimnym piwku i w świetnej atmosferze można obejrzeć Wszystkie mecze Polaków oraz innych Reprezentacji.
 
Dziś 1 września w szkołach w całej Polsce zadzwonił pierwszy dzwonek rozpoczynający kolejny rok szkolny. Dla wielu dzieci, także w Gryficach, był to pierwszy dzień w szkole. Tak właśnie było w Szkole Podstawowej nr 3, w której w tym roku otworzono siedem klas pierwszych, a to o dwie klasy więcej niż w ubiegłych latach. Przed nauczycielami i uczniami klas pierwszych w tym roku ogromne wyzwanie, mianowicie nowy elementarz, wraz z całkiem nową podstawą programową. OGLĄDAJ FILM!
Sportowe bluzy, spodnie, kurtki i buty. Jeansy i prześwitujące bluzeczki. W takim stroju obecni uczniowie prezentują się na szkolnych uroczystościach. Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 nie było wyjątkiem, na szczęście uczniowie ubrani w tzw. stój galowy stanowili jeszcze większość.
Specjaliści alarmują – w sezonie 2013/2014 liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę wyniosła prawie 2,7 mln przypadków. W tym czasie odnotowano ponad 9 tys. hospitalizacji i 15 zgonów. Tym niepokojącym statystykom można byłoby zapobiec, gdyby Polacy zechcieli się szczepić przeciwko grypie. O tym, jak ważna jest odpowiednia profilaktyka wie najlepiej dr Piotr Grybowski z Zakładu Opieki Zdrowotnej „MIL-MED” w Gryficach.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.