Piątek, 25 kwietnia 2014r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 87. Aktualna strona 1 z 3

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek. Czteromiesięczne dziecko przestało oddychać. Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę i udało się przywrócić oddech. Dziecko w ciężkim stanie lotniczym pogotowiem ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala w Szczecinie, gdzie tego samego dnia zmarło.
Wczoraj w Cerkwicy wydarzyło się okropne nieszczęście. Nagle zmarło czteromiesięczne niemowlę. Po tej strasznej tragedii pomocy rodzinie udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach.
Do tragicznego wypadku doszło kilka minut przed godziną 13.00. Czteromiesięczne dziecko przestało oddychać. Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę i udało się przywrócić oddech. Dziecko w ciężkim stanie lotniczym pogotowiem ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala w Szczecinie.
Na szczęście dziecku przywrócono czynności życiowe, po czym transportem lotniczego ratownictwa medycznego zostało przewiezione do szpitala. Natomiast policja bada przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia.
 
Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzenia składa wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski. Oglądaj film i sprawdź czego życzy gospodarz gminy Karnice.
Zwłoki mężczyzny, mieszkańca Karnic znaleziono dziś (18.04.), w jego domu. Na miejscu jest policja i prokuratura. Obecnie trwają czynności celem wyjaśnienia zgonu.ż
 
Dziś (10.04.) w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach, odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Oprócz konkursu, wójt Lech Puzdrowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia. Byliśmy tam z naszą kamerą. Zobaczcie jak było. OGLĄDAJ FILM!
 
Dzięki współpracy starostwa powiatowego w Gryficach i gminy Karnice, na terenie gminy Karnice wyremontowane zostaną kolejne drogi i kolejne chodniki. Wójt Lech Puzdrowski nie ukrywa, że gdyby nie zabiegi radnych powiatowych z gminy Karnice to trudno byłoby pozyskać pieniądze na modernizacje dróg. OGLĄDAJ FILM!
Tak naprawdę nie wiadomo w jakim celu na stołach stało kilka kamer. Chociaż żadne prawo tego nie zabrania, nieco śmieszy ta ekspozycja, bo nie wiadomo czy to pokaz zasobności radnych, czy może jakiś tajemniczy konkurs filmowy z „karnickimi Oscarami” w tle…?
 
Radny Janusz Stawicki, który 9 listopada 2012 roku, pił alkohol pod sklepem przy ul. Szkolnej w Cerkwicy i ubliżał policjantom, dziś ma problem. Dlatego, że karniccy radni otrzymali wyrok skazujący radnego za jego czyn. Dziś próbowali podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego Janusza Stawickiego, ale ten uniemożliwił to swoim zachowaniem. Chcieli dać mu szansę na wytłumaczenie swojego zachowania (przede wszystkim zatajenia informacji o wyroku) lecz zainteresowany wyszedł z sali obrad i zamknął się w toalecie po czym wyszedł do domu. Dziś radni nie podjęli uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego Janusza Stawickiego, zrobią to na następnej sesji. OGLĄDAJ FILM!
Walne zebranie członków Stowarzyszenia LGD „Gryflandia” odbyło się mimo braku quorum, bowiem skorzystano z możliwości wyznaczenia drugiego terminu. Dlatego też wszystkie podjęte uchwały posiadają moc prawną i są ważne. ZOBACZ ZDJĘCIA
 
W tym roku aż 8 drużyn zgłosiło się do udziału w trzecim turnieju piłki halowej Oldbojów w Karnicach. Niestety wystąpiło tylko siedem zespołów. Mimo mniejszej frekwencji reszta przebiegła zgodnie z planem. Organizatorzy jak co roku nie zawiedli. OGLĄDAJ FILM!
Przeszło godzinna akcja ratunkowa z udziałem specjalistycznego sprzętu ratowniczego nie powiodła się. Mężczyzna do którego wezwano pomoc zmarł.
24 lutego w Karnicach podpisano Umowę Partnerską w ramach Partnerstwa na Rzecz Rodzin w Gminie Karnice. Umowa została zawarta przez pięciu partnerów: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach, Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", Gminny Klub Kultury w Karnicach oraz Stowarzyszenie "Przyjazne Karnice".
Dziś nad ranem ktoś podpalił słomę, która była pozostawiona w polu. Strażacy szybko ugasili pożar, ale do tej pory nie wiadomo kto i dlaczego podpalił wysuszaną trawę. Mieszkańcy podejrzewają, że był to głupi żart.
13 listopada br., około godziny 5 rano na terenie żwirowni w Janowie gm. Karnice, znaleziono ciało młodego mężczyzny z podciętym gardłem. Policja zatrzymała wówczas trzy osoby, które mogły mieć związek ze sprawą.
Karnice
komentarzy:  
Dzieci i młodzież powiatu gryfickiego rozpoczęła właśnie zasłużony, zimowy odpoczynek. Poszczególne gminy powiatu przygotowały z tej okazji wiele atrakcji, szczególnie dla tej młodszej części uczniów. Dzisiaj program oferowany przez dwie gminy.
Na początku lutego w LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, odbył się konkurs dla uczniów gimnazjum pod hasłem „T-jak Tuwim”, w którym z dużym powodzeniem wzięli udział uczniowie Gimnazjum w Karnicach.
Karnice
komentarzy:  
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Karnicach 13 lutego odbyło się „Pasowanie na Czytelnika” klasy pierwszej szkoły podstawowej w Karnicach.
Gminy na gwałt opracowują programy mające na celu usuwanie azbestu z ich terenów. Powodem pośpiechu jest fakt, że zgodnie z unijnym prawem azbest powinien zniknąć z różnych obiektów do 2032 r. Niby jeszcze dużo czasu, ale…
Karnice
komentarzy:  
Przeprowadzono kolejną edycję Małego Konkursu Recytatorskiego (etap gminny). Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 uczestników.
 
Inwestycje drogowe w gminie, to dla wójta gminy Karnice sprawy priorytetowe. Do tej pory udało się już dużo zrobić, ale to wciąż za mało, bo potrzeby są znacznie większe. Sprawdzamy co udało się już zmodernizować i które drogi zostaną wyremontowane w tym roku. OGLĄDAJ FILM!
Święto babci i dziadka obchodzono 20 stycznia w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach. Dzieci uczęszczające do świetlicy wiejskiej, przygotowały występ artystyczny oraz słodki poczęstunek dla zaproszonych gości. Po zakończonej części artystycznej najmłodsi wręczyli babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione serduszka. ZOBACZ ZDJĘCIA.
Gmina Karnice pozyskała kolejne unijne środki pomocowe na realizację inwestycji. Jeszcze w tym roku zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna w Skrobotowie wraz z czterokilometrowym odcinkiem kanalizacji tłocznej i przepompowniami do oczyszczalni w Karnicach.
 
22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa właśnie dziś. Orkiestra Jurka Owsiaka gra w całej Polsce. Całymi rodzinami, mieszkańcy gminy Karnice przybyli do karnickiego Klubu Kultury, żeby pomóc w szczytnym celu. Przypomnijmy, w tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów. OGLĄDAJ FILM!
 
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Czas, który spędzamy w gronie najbliższych osób, jedyny okres w roku, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy pragną pomagać innym. Wójt gminy Karnice Lech Puzdrowski, za naszym pośrednictwem składa życzenia świąteczne. Czego życzy mieszkańcom? OGLĄDAJ FILM!
Karnice
komentarzy:  
„Anielskie” zmagania w Karnicy zostały zakończone i 13 grudnia br. wyłoniono laureatów konkursu plastycznego pn. „Anioł Bożonarodzeniowy”. Komisja konkursowa oceniała prace w 4 kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę technikę wykonania, walory artystyczne, staranność i estetykę wykonania, a przede wszystkim samodzielność w wykonywaniu prac. I w ten sposób przyznano:
 
Jak co roku strażacy z powiatu gryfickiego spotkali się na wspólnym opłatku. Nie zabrakło gratulacji za rok wykonywanej pracy, jak i życzeń. Te ostatnie składali m.in. poseł Konstanty Tomasz Oświęcimski. Tegoroczne spotkanie opłatkowe zorganizowano w Karnicach.
13 listopada br., około godziny 5 rano na terenie żwirowni w Janowie gm. Karnice, znaleziono ciało młodego mężczyzny z podciętym gardłem. Policja zatrzymała wówczas trzy osoby, które mogły mieć związek ze sprawą.
11 lat temu ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Również najmłodsi z Cerkwicy (oddział przedszkolny, pięciolatki i zerówka) świętowali 111 urodziny Misia. Z tej okazji w świetlicy wiejskiej w Cerkwicy przygotowano moc zabaw i atrakcji dla milusińskich (zabawy ruchowe, konkursy) Przypomniano także legendę powstania pluszowego misia sięgającą 1902 roku. ZOBACZ ZDJĘCIA!
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.