Sobota, 06 lutego 2016r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 198. Aktualna strona 1 z 7

Trwają ferie zimowe. W dniach od pierwszego do piątego lutego oraz od ósmego do dwunastego lutego zaplanowano zajęcia dla dzieci.
Dziennikarka programu Interwencja z Telewizji Polsat dotarła do pasierbicy, która zdaniem Stanisława Kucharskiego wykorzystała gościnność mężczyzny. W rozmowie telefonicznej pasierbica twierdzi, że 71-latek bił ją i jej konkubenta.
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ROP BENZ Hurt Detal Marek otwiera kursy. Wśród ofert, m.in. kurs hakowy czy kurs rolniczy.
- Oczywiście nikt nas o niczym nie poinformował. Od rana w kranach leci brązowa woda, proszę zobaczyć na zdjęciu – pisze do nas jeden z mieszkańców Karnic, który jest zbulwersowany całą sytuacją.
Jest takie powiedzenie, że z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Tak jest w przypadku pana Stanisława z Dreżewa (gm. Karnice). Rodzina najpierw wykorzystała jego gościnność, później zniknęła zostawiając mężczyźnie stos rachunków. Teraz 71-letni człowiek został bez prądu, bez opału, a przed nim widmo odcięcia wody.
Interwencja straży gminnej zakończyła się nieprzyjemnie. Wczoraj około godziny 10:00 w Karnicach, podczas interwencji mężczyzna znieważył, a następnie uderzył funkcjonariusza straży gminnej. Wszystko zarejestrował monitoring. Sprawą zajmuje się policja.
Mieszkanka miejscowości Niwy (gmina Karnice) wyszła z domu i przez wiele godzin nie wracała. Zmartwiona rodzina starszej kobiety nie mogła jej odnaleźć w okolicach wsi. Najbliżsi zgłosili zaginięcie. Policja wspólnie ze strażakami i strażnikami gminnymi przeczesała las i okoliczne pola w poszukiwaniu kobiety.
Piękne, okazałe i zdrowe choinki rosną na terenie naszego powiatu. Możesz zamówić taką choinkę przez internet. Sprzedawcy dostarczą drzewko pod twoje drzwi prosto z plantacji w Dreżewie (gm. Karnice).
Dziś nad ranem przypadkowy przechodzeń zauważył leżącego przy drodze człowieka. Okazało się, że mężczyzna żyje i najprawdopodobniej jest pijany. Straż gminna, która została powiadomiona o sytuacji wyruszyła z pomocą. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, nie zastali już tego człowieka.
Do wypadku doszło dziś, (10.12.) po godz. 7:00 na drodze pomiędzy Karnicami a Mojszewem. Kierujący samochodem marki VW Golf nie dostosował się do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu.
Dużo szczęścia miał pies, którego zauważyli strażnicy gminni z Karnic. Młode zwierzę błąkało się po ulicach Karnic. Okazało się, że właścicielami psa są mieszkańcy sąsiedniej gminy i już od tygodnia poszukują zaginionego czworonoga.
Strażnicy Gminni z Karnic szukają właściciela odpadów budowlanych. Nieznany sprawca zamiast wywieźć śmieci na wysypisko podrzucił pozostałości po remoncie do lasu. Nieczystości zalegają przy rzece w okolicach ulicy Kasztanowej w Karnicach. Czy ktoś wie czyje są te śmieci?
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ROP BENZ Hurt Detal Marek otwiera kursy. Wśród ofert, m.in. kurs hakowy czy kurs rolniczy.
 
Na ul. Szkolnej w Karnicach jest nie lada problem z odwodnieniem. Po obfitych opadach spora część ulicy jest zalana. Sytuację pogorszyło zamontowanie progu i teraz przy przejściu dla pieszych jest mnóstwo wody. Cała ulica ma jedno odprowadzenie wody, które znajduje się przy skrzyżowaniu z ul. 11 Marca. ZOBACZ FILM
 
Konkurs Gryficka Rega ma na celu przede wszystkim wyróżnienie osób i instytucji, których działalność społeczna, kulturalna i gospodarcza ma istotny wpływ na wydarzenia i rozwój Powiatu Gryfickiego. 12 kategorii, w których wyróżniono najlepszych. My zgodnie z zapowiedzią prezentujemy nagrodzonych, na pierwszy ogień kategoria gospodarka.
Państwo Halina i Kazimierz Waszkiewicz od 30 lat uprawiają chryzantemy. Kwiaty, które kojarzą się głównie z jesienią i dniem Wszystkich Świętych, rodzina uprawia przy swoim domu w Karnicach. Dzięki uprzejmości małżeństwa możemy pokazać naszym czytelnikom jak wygląda plantacja.
Od piątku, 9 października, duża część mieszkańców gminy Karnice w swoich domach nie miała wody zdatnej do spożycia. Alarm, który ogłosił Sanepid dziś został odwołany. Mieszkańcy mogą już spokojnie korzystać z wody w kranie, która teraz nadaje się do spożycia. Poniżej publikujemy komunikat wydany przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach w/s poprawy jakości wody.
Droga łącząca Paprotno z Ciećmierzem (gm. Karnice) wreszcie nie przypomina sera szwajcarskiego. Dwukilometrowy odcinek drogi przebudował Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Od piątku, 9 października, duża część mieszkańców gminy Karnice w swoich kranach nie ma wody zdatnej do spożycia. Alarm, który ogłosił sanepid szybko trafił do mieszkańców. Podstawiono beczkowozy z wodą, a strażacy rozdawali wodę mineralną.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach zawiadamia odbiorców wody, że wystąpiło pogorszenie mikrobiologicznej jakości wody dostarczanej ze Stacji Uzdatniania Wody w Karnicach. ZOBACZ, W KTÓRYCH MIEJSCOWOŚCIACH WODA NIE NADAJE SIĘ DO SPOŻYCIA!
Dzieci i młodzież udająca się do Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach mogą czuć się bezpieczniej. Wszystko to, dzięki zamontowanemu w pobliżu szkoły progowi, który spowalnia ruch pojazdów.
Nad ranem znaleziono porzucone auto marki Audi w Karnicach na drodze wojewódzkiej numer 110. O porzuconym, rozbitym aucie poinformował kierowca przejeżdżający tą drogą. ZOBACZ ZDJĘCIA
 
W tym roku po raz pierwszy gminne dożynki odbyły się w Karnicach, a nie jak w latach ubiegłych na stadionie w Cerkwicy. Zmiana miejsca podyktowana jest modernizacją boiska. Niektórzy mieszkańcy Cerkwicy są niezadowoleni, że uroczystość nie odbywa się w ich miejscowości. Pojawiły się plotki, bo nikt oficjalnie o tym nie mówi, dotyczące bojkotu imprezy w Karnicach. Czy faktycznie cokolwiek zakłóciło przebieg świętowania? OGLĄDAJ FILM
Historia mieszkańców Zamojszczyzny w naszym regionie jest raczej mało znana. Dotyczyła terenów odległego województwa Lubelskiego a ludzie którzy przeżyli pozostali na tamtym terenie. Okazuje się, że wśród nas można znaleźć również uczestników tamtych tragicznych wydarzeń.
 
Wczoraj, (29.08.) w Cerkwicy (gm. Karnice) odbył się ostatni z 12. pikników „Żyj zdrowo” organizowanych w ramach projektu „Wiem, dlatego działam program profilaktyki chorób układu krążenia dla powiatu gryfickiego”. Przez ostatnie dwa miesiące mieszkańcy naszego powiatu mogli bezpłatnie wykonać badania, skorzystać z konsultacji lekarskich i wziąć udział w praktycznych lekcjach nordic walking. Ci, którzy jeszcze nie skorzystali z oferty, mogą zrobić to jeszcze dziś, w Pustkowie gdzie w godz. 11.00 - 17.00 rozstawione są mobilne namioty, w których czekają wykwalifikowane pielęgniarki i lekarz. OGLĄDAJ FILM
Stary, schorowany pies został znaleziony przy drodze wojewódzkiej nr 103 w okolicach miejscowości Cieczmierz (gm. Karnice). Najprawdopodobniej znudził się poprzedniemu właścicielowi i został wyrzucony. Teraz zwierze zostanie przetransportowane do schroniska w Kołobrzegu.
 
To strażnicy gminni zauważyli pożar ścierniska i lasu w okolicach miejscowości Paprotno (gm. Karnice), który wybuchł dziś, kilka minut po godzinie 14:00. Funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili straż pożarną, która przyjechała na miejsce. Podczas próby gaszenia pożaru przez właściciela pola, spłonął jego samochód. OGLĄDAJ FILM
Kilka zastępów straży pożarnej, w tym jednostki z PSP z Gryfic i OSP z terenu powiatu gryfickiego, a także strażacy z JRG z Kamienia Pomorskiego i OSP z Gostynia uczestniczyły w gaszeniu pożaru ścierniska i lasu w okolicach miejscowości Paprotno (gm. Karnice).
Już we wtorek odbędzie się koncert organowy znakomitego organisty, bogatego w muzyczne doświadczenie Marka Kudlickiego. Artysta przedstawi publiczności utwory klasyków epoki renesansu, baroku oraz romantyzmu.
Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w sobotę 25 lipca na drodze z Mojszewa do Karnic. Niezabezpieczone pergole przewożone przez jednego z kierowców mogły stać się przyczyną groźniejszego w skutkach wypadku. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało…
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.