Środa, 20 sierpnia 2014r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 106. Aktualna strona 1 z 4

Dziś około 9:30 rano, między Lędzinem, a Konarzewem (gm. Karnice) kierowca samochodu osobowego uderzył w dzika. Mężczyźnie nic się nie stało, ale samochód został uszkodzony.
 
56 samorządów gminnych z całej Polski, w przeciągu 5 lat przyjechało do Wolina, aby na własne oczy zobaczyć jak działają wiatraki. To właśnie na terenie gminy Wolin od 10 lat działają 32 elektrownie wiatrowe. Tu nikt nie narzeka na widok wiatraków z okna i nikt nie skarży się na farmę. W gminie Karnice mają powstać kolejne wiatraki, niewielka grupa ludzi przekonuje, że wiatraki zniszczą dorobek i zdrowie wielu mieszkańców. Czy aby na pewno? OGLĄDAJ FILM
 
Wczoraj do Cerkwicy (gm. Karnice) przyjechała ekipa pracowników Gryf Areny w ramach akcji "Wakacje z Gryfusiem". Jest to odpowiedź na prośbę rodziców dzieci z terenów wiejskich, które nie mają żadnej możliwości wyjazdu na wakacje. Nie zabrakło atrakcji dla wszystkich przybyłych dzieci. OGLĄDAJ FILM
 
Do tej pory jedni mieszkańcy spuszczali ścieki do rowu, a ci, którzy mieli studnie ściekową przy domu musieli płacić za wywóz nieczystości. Taka usługa była droga, a dzięki nowej kanalizacji rachunki będą dużo mniejsze. Mieszkańcy Skrobotowa (gm. Karnice), nareszcie będą płacili za ścieki sprawiedliwie. Ruszyła budowa kanalizacji, wraz z dostarczeniem ścieków do oczyszczalni w Karnicach. OGLĄDAJ FILM
 
Karniccy radni przyjęli w studium zagospodarowania przestrzennego miejsca, w których będzie można stawiać elektrownie wiatrowe. Na dzisiejszą (22 lipca) sesję Rady Gminy przybyło również pięciu przeciwników, którzy wyrażają sprzeciw, że w pobliżu ich domów powstaną wiatraki. Wójt przekonuje, że musi działać dla dobra większości mieszkańców. OGLĄDAJ FILM!
Samochód dostawczy, który przewoził butle z gazem nagle wypadł z drogi i wjechał na teren posesji, znajdującej się przy drodze. Tylko dwa metry dzieliły go od dzieci bawiących się na podwórku w trampolinie. Akcja służb trwała ponad 3 godziny.
Zasiedlone gniazdo bocianie vis a vis Urzędu Gminy w Karnicach, cieszyło wszystkich mieszkańców tym bardziej, że wykluły się w nim malutkie bocianki. Niestety radość zakłócił straszny wypadek, jakiemu uległ jeden z nich.
Wczoraj około godziny 21.20 doszło do wypadku przed Lędzinem (gm. Karnice). Jadący od strony Skrobotowa z nadmierną prędkością Daewoo Nexia, na mokrej jezdni wpadł do rowu. Samochodem zarzuciło na lewą stronę jezdni, a następnie do rowu. Kierowca i pasażer zostali odwiezieni do gryfickiego szpitala. ZOBACZ ZDJĘCIA
W gminie Karnice są trzy ronda. Władze gminy zdecydowały, że na wszystkich rondach zostaną nasadzone rabaty kwiatowe. Wszystko w celu polepszenia estetyki miejscowości gminy. Jak się okazuje, nie wszyscy potrafią to uszanować.
Dziś około 11:15 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że na drodze między Cerkwicą, a Paprotnem (gm. Karnice) doszło do wypadku. Samochód osobowy uderzył w ciągnik.
Siedmioro dzieci trafiło do szpitala po wypadku autobusu szkolnego, który wydarzył się 20 września ubiegłego roku. Kierowca prowadzący autobus uderzył w drzewo. Jest wyrok w jego sprawie, w którym uznano go winnym ale odstąpiono od wymierzenia kary. Od niedawna wrócił do pracy i dalej dowozi dzieci do szkoły.
 
Elektrownie wiatrowe w gminie Karnice powstały jako pierwsze w powiecie Gryfickim. Dla tej gminy, czyli dla mieszkańców oznacza to dodatkowy spory dochód, który można przeznaczyć na inwestycje. Pojawił się pomysł postawienia kolejnych wiatraków.Najlepszym terenem na mapie gminy Karnice, do tego typu inwestycji, jest południowa część gminy. Niektórzy mieszkańcy boją się o swoje zdrowie dlatego wczoraj sołtys Paprotna zorganizowała spotkanie mieszkańców z przedstawicielami władz. OGLĄDAJ FILM
 
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu ważną decyzją, jaką Rada Powiatu podjęła mocą uchwały jest udzielenie pomocy finansowej przy przebudowie dwóch dróg w gminie Karnice. O pieniądze już od dawna zabiegali radni Marcin Niżniowski i Janusz Ławruszko, z którymi rozmawiamy o inwestycjach w gminie Karnice. OGLĄDAJ FILM
Z inicjatywy cerkwickich radnych powstało Stowarzyszenie Społeczności Cerkwickiej, którego prezesem został radny Tomasz Chojnowski. Pierwszą pilną sprawą jaką chce zająć się grupa jest szersze poinformowanie o lokalizacji farmy wiatrowej „Karnice Nowe”.
 
Gminny Klub Kultury przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował biwak w Hubertówce w Niedyszu. Wszystko dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Dziś miała miejsce ceremonia nadania orderów “Przyjaciel Świetlika”. Rokrocznie odznaczane nimi są osoby, które najbardziej wspierają organizację życia kulturalnego w gminie Karnice.
 
Zastanawialiście się kiedyś czy trudno być pracownikiem kultury? Dziś w Klubie Kultury w Karnicach, uroczyście obchodzono Dzień Działacza Kultury. Wyróżniono tych, którzy wspierają lub pracują na rzecz rozwoju kultury na terenie gminy Karnice. Podczas spotkania nie zabrakło pracowników, mieszkańców, przedsiębiorców i samorządowców. OGLĄDAJ FILM!
 
Powiat Gryficki w 2011 roku, realizował projekt, który przez swoje działanie ułatwił życie wielu mieszkańcom. Chodzi o projekt "Paszport do e-integracji". Osoby zagrożone wykluczeniem cyfrowym, otrzymały bezpłatnie komputery z dostępem do internetu. Takie zestawy trafiły również do miejsc publicznych, gdzie każdy może skorzystać z komputera. Sprawdzamy jak działa to w gminie Karnice.
Poszukiwany jest właściciel psa, który błąkał się w Cerkwicy. Pies jest w dobrej kondycji, być może uciekł osobie zamieszkującej w jednej z sąsiednich miejscowości. Znasz właściciela tego czworonoga?
Tradycyjnie przypisywano mu obok funkcji wojskowych dowodzenie oddziałem gaśniczym. Według legendy, ocalił płonącą wioskę jednym wiadrem wody. Dlatego też Św. Florian jest patronem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem czyli strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy.
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek. Czteromiesięczne dziecko przestało oddychać. Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę i udało się przywrócić oddech. Dziecko w ciężkim stanie lotniczym pogotowiem ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala w Szczecinie, gdzie tego samego dnia zmarło.
Wczoraj w Cerkwicy wydarzyło się okropne nieszczęście. Nagle zmarło czteromiesięczne niemowlę. Po tej strasznej tragedii pomocy rodzinie udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach.
Do tragicznego wypadku doszło kilka minut przed godziną 13.00. Czteromiesięczne dziecko przestało oddychać. Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę i udało się przywrócić oddech. Dziecko w ciężkim stanie lotniczym pogotowiem ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala w Szczecinie.
Na szczęście dziecku przywrócono czynności życiowe, po czym transportem lotniczego ratownictwa medycznego zostało przewiezione do szpitala. Natomiast policja bada przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia.
 
Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzenia składa wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski. Oglądaj film i sprawdź czego życzy gospodarz gminy Karnice.
Zwłoki mężczyzny, mieszkańca Karnic znaleziono dziś (18.04.), w jego domu. Na miejscu jest policja i prokuratura. Obecnie trwają czynności celem wyjaśnienia zgonu.ż
 
Dziś (10.04.) w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach, odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Oprócz konkursu, wójt Lech Puzdrowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia. Byliśmy tam z naszą kamerą. Zobaczcie jak było. OGLĄDAJ FILM!
 
Dzięki współpracy starostwa powiatowego w Gryficach i gminy Karnice, na terenie gminy Karnice wyremontowane zostaną kolejne drogi i kolejne chodniki. Wójt Lech Puzdrowski nie ukrywa, że gdyby nie zabiegi radnych powiatowych z gminy Karnice to trudno byłoby pozyskać pieniądze na modernizacje dróg. OGLĄDAJ FILM!
Tak naprawdę nie wiadomo w jakim celu na stołach stało kilka kamer. Chociaż żadne prawo tego nie zabrania, nieco śmieszy ta ekspozycja, bo nie wiadomo czy to pokaz zasobności radnych, czy może jakiś tajemniczy konkurs filmowy z „karnickimi Oscarami” w tle…?
 
Radny Janusz Stawicki, który 9 listopada 2012 roku, pił alkohol pod sklepem przy ul. Szkolnej w Cerkwicy i ubliżał policjantom, dziś ma problem. Dlatego, że karniccy radni otrzymali wyrok skazujący radnego za jego czyn. Dziś próbowali podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego Janusza Stawickiego, ale ten uniemożliwił to swoim zachowaniem. Chcieli dać mu szansę na wytłumaczenie swojego zachowania (przede wszystkim zatajenia informacji o wyroku) lecz zainteresowany wyszedł z sali obrad i zamknął się w toalecie po czym wyszedł do domu. Dziś radni nie podjęli uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego Janusza Stawickiego, zrobią to na następnej sesji. OGLĄDAJ FILM!
Walne zebranie członków Stowarzyszenia LGD „Gryflandia” odbyło się mimo braku quorum, bowiem skorzystano z możliwości wyznaczenia drugiego terminu. Dlatego też wszystkie podjęte uchwały posiadają moc prawną i są ważne. ZOBACZ ZDJĘCIA
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.