Piątek, 19 września 2014r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 120. Aktualna strona 1 z 4

 
Od czerwca trwa dyskusja dotycząca budowy farmy wiatrowej na terenie gminy Karnice. Turbiny zlokalizowane mają być w okolicy wsi Paprotno. Jeden z radnych najprawdopodobniej wolałby wybudować wiatraki na swoim, prywatnym terenie więc próbuje skłócić i zastraszyć tych, którzy chcą budowy fabryki ekologicznej energii. Sceptyków i krytyków nie przekonują żadne argumenty.
 
Wszyscy na pewno zdążyli zauważyć, że obie szkoły znajdujące się na terenie gminy Karnicy przeszły niewielki remont. Co udało się zrobić i ile to kosztowało? Rozmawiamy z wójtem Lechem Puzdrowskim. OGLĄDAJ FILM
Są zarzuty i dozór policyjny dla sprawcy wypadku w Cerkwicy. 36-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego, który mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu usiadł za kierownicę, będzie teraz musiał odpowiedzieć za swoją lekkomyślność.
Dwie kobiety poszkodowane. 54-letnia mieszkanka Ninikowa gm. Karnice doznała obrażeń głowy, barku i kolan, a jej 57-letnia towarzyszka, z którą wracała z dożynek miała obrażenia nogi i potylicy.
Wczoraj, (06.09.) pisaliśmy krótko o wypadku, do którego doszło w miejscowości Cerkwica gm. Karnice. Dzisiaj w tej sprawie posiadamy więcej informacji.
Pijany mężczyzna potrącił dwie kobiety. Do zdarzenia doszło dziś, (06.09.) w Cerkwicy (gm. Karnice). Poszkodowane zostały przetransportowane karetką pogotowia do szpitala w Gryficach.
 
Trwają dożynki w gminie Karnice. Święto plonów odbywa się właśnie dzisiaj (06.09.) na boisku w Cerkwicy i upływa pod znakiem dobrej zabawy i jeszcze lepszego jedzenia. Jedną z głównych atrakcji święta był pieczony prosiak serwowany z rąk starosty, Kazimierza Sacia. OGLĄDAJ FILM!
Już jutro, (06.09.) gmina Karnice podziękuje za tegoroczne plony. Podczas dożynek, które odbędą się na boisku szkolnym w Cerkwicy z pewnością nie zabraknie bogato strojonych wieńców, pieczonego chleba i innych swojskich przysmaków.
Uderzył człowieka siekierą i już usłyszał zarzuty. Prokuratura wystąpiła również do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. 19-latek dopuścił się zarzucanego mu przestępstwa w ramach recydywy, ale nie przyznaje się do winy.
Lech Puzdrowski - wójt gminy Karnice i Marcin Niżniowski - radny powiatu gryfickiego włączyli się do akcji, jak sami mówili w szlachetnym celu. Chodzi o Ice Bucket Challenge - tak nazywa się akcja, która obiega świat w zastraszająco szybkim tempie. Przy okazji tego oblewania doszło do małego wypadku.
 
Ice Bucket Challenge - tak nazywa się akcja, która obiega świat w zastraszająco szybkim tempie. Polega ona na oblaniu się lodowatą wodą, a następnie nominowaniu kolejnych osób do wykonania zadania. Jeśli nominowany nie zechce oblać się wodą musi wpłacić datek na rzecz walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Lech Puzdrowski - wójt gminy Karnice i Marcin Niżniowski - radny powiatu gryfickiego włączyli się do akcji, jak sami mówią w szlachetnym celu. Zobacz jak wzajemnie oblewają się lodowatą wodą i kogo nominowali. OGLĄDAJ FILM!
 
Dramatyczny apel o pomoc wpłynął do naszej redakcji za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jan Szymczak, mieszkaniec Czaplina Wielkiego (gm. Karnice) błaga o pomoc w sprawie swojej mamy, która dusi się w zawilgoconym i zagrzybionym mieszkaniu. Nie chce pomóc rodzina, która mieszka w budynku obok, więc zdesperowany mężczyzna prosi obcych ludzi o pomoc z nadzieją, że ulży swojej mamie. OGLĄDAJ FILM!
 
Dziś dzieci z gminy Karnice wspólnie spotkały się na zajęciach przygotowanych w Karnickim Ośrodku Kultury. Przez całe wakacje w poszczególnych wsiach najmłodsi spędzali wakacyjny czas w świetlicach, a dziś dzieci z całej gminy spotkały się w jednym miejscu na wspólnej zabawie. OGLĄDAJ FILM!
 
To właśnie na terenie gminy Wolin od 10 lat działają 32 elektrownie wiatrowe. Tu nikt nie narzeka na widok wiatraków z okna i nikt nie skarży się na farmę. W gminie Karnice mają powstać kolejne wiatraki, niewielka grupa ludzi przekonuje, że wiatraki zniszczą dorobek i zdrowie wielu mieszkańców. Czy aby na pewno? Posłuchajcie opinii mieszkańców Wolina. OGLĄDAJ FILM!
Dziś około 9:30 rano, między Lędzinem, a Konarzewem (gm. Karnice) kierowca samochodu osobowego uderzył w dzika. Mężczyźnie nic się nie stało, ale samochód został uszkodzony.
 
56 samorządów gminnych z całej Polski, w przeciągu 5 lat przyjechało do Wolina, aby na własne oczy zobaczyć jak działają wiatraki. To właśnie na terenie gminy Wolin od 10 lat działają 32 elektrownie wiatrowe. Tu nikt nie narzeka na widok wiatraków z okna i nikt nie skarży się na farmę. W gminie Karnice mają powstać kolejne wiatraki, niewielka grupa ludzi przekonuje, że wiatraki zniszczą dorobek i zdrowie wielu mieszkańców. Czy aby na pewno? OGLĄDAJ FILM
 
Wczoraj do Cerkwicy (gm. Karnice) przyjechała ekipa pracowników Gryf Areny w ramach akcji "Wakacje z Gryfusiem". Jest to odpowiedź na prośbę rodziców dzieci z terenów wiejskich, które nie mają żadnej możliwości wyjazdu na wakacje. Nie zabrakło atrakcji dla wszystkich przybyłych dzieci. OGLĄDAJ FILM
 
Do tej pory jedni mieszkańcy spuszczali ścieki do rowu, a ci, którzy mieli studnie ściekową przy domu musieli płacić za wywóz nieczystości. Taka usługa była droga, a dzięki nowej kanalizacji rachunki będą dużo mniejsze. Mieszkańcy Skrobotowa (gm. Karnice), nareszcie będą płacili za ścieki sprawiedliwie. Ruszyła budowa kanalizacji, wraz z dostarczeniem ścieków do oczyszczalni w Karnicach. OGLĄDAJ FILM
 
Karniccy radni przyjęli w studium zagospodarowania przestrzennego miejsca, w których będzie można stawiać elektrownie wiatrowe. Na dzisiejszą (22 lipca) sesję Rady Gminy przybyło również pięciu przeciwników, którzy wyrażają sprzeciw, że w pobliżu ich domów powstaną wiatraki. Wójt przekonuje, że musi działać dla dobra większości mieszkańców. OGLĄDAJ FILM!
Samochód dostawczy, który przewoził butle z gazem nagle wypadł z drogi i wjechał na teren posesji, znajdującej się przy drodze. Tylko dwa metry dzieliły go od dzieci bawiących się na podwórku w trampolinie. Akcja służb trwała ponad 3 godziny.
Zasiedlone gniazdo bocianie vis a vis Urzędu Gminy w Karnicach, cieszyło wszystkich mieszkańców tym bardziej, że wykluły się w nim malutkie bocianki. Niestety radość zakłócił straszny wypadek, jakiemu uległ jeden z nich.
Wczoraj około godziny 21.20 doszło do wypadku przed Lędzinem (gm. Karnice). Jadący od strony Skrobotowa z nadmierną prędkością Daewoo Nexia, na mokrej jezdni wpadł do rowu. Samochodem zarzuciło na lewą stronę jezdni, a następnie do rowu. Kierowca i pasażer zostali odwiezieni do gryfickiego szpitala. ZOBACZ ZDJĘCIA
W gminie Karnice są trzy ronda. Władze gminy zdecydowały, że na wszystkich rondach zostaną nasadzone rabaty kwiatowe. Wszystko w celu polepszenia estetyki miejscowości gminy. Jak się okazuje, nie wszyscy potrafią to uszanować.
Dziś około 11:15 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że na drodze między Cerkwicą, a Paprotnem (gm. Karnice) doszło do wypadku. Samochód osobowy uderzył w ciągnik.
Siedmioro dzieci trafiło do szpitala po wypadku autobusu szkolnego, który wydarzył się 20 września ubiegłego roku. Kierowca prowadzący autobus uderzył w drzewo. Jest wyrok w jego sprawie, w którym uznano go winnym ale odstąpiono od wymierzenia kary. Od niedawna wrócił do pracy i dalej dowozi dzieci do szkoły.
 
Elektrownie wiatrowe w gminie Karnice powstały jako pierwsze w powiecie Gryfickim. Dla tej gminy, czyli dla mieszkańców oznacza to dodatkowy spory dochód, który można przeznaczyć na inwestycje. Pojawił się pomysł postawienia kolejnych wiatraków.Najlepszym terenem na mapie gminy Karnice, do tego typu inwestycji, jest południowa część gminy. Niektórzy mieszkańcy boją się o swoje zdrowie dlatego wczoraj sołtys Paprotna zorganizowała spotkanie mieszkańców z przedstawicielami władz. OGLĄDAJ FILM
 
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu ważną decyzją, jaką Rada Powiatu podjęła mocą uchwały jest udzielenie pomocy finansowej przy przebudowie dwóch dróg w gminie Karnice. O pieniądze już od dawna zabiegali radni Marcin Niżniowski i Janusz Ławruszko, z którymi rozmawiamy o inwestycjach w gminie Karnice. OGLĄDAJ FILM
Z inicjatywy cerkwickich radnych powstało Stowarzyszenie Społeczności Cerkwickiej, którego prezesem został radny Tomasz Chojnowski. Pierwszą pilną sprawą jaką chce zająć się grupa jest szersze poinformowanie o lokalizacji farmy wiatrowej „Karnice Nowe”.
 
Gminny Klub Kultury przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował biwak w Hubertówce w Niedyszu. Wszystko dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Dziś miała miejsce ceremonia nadania orderów “Przyjaciel Świetlika”. Rokrocznie odznaczane nimi są osoby, które najbardziej wspierają organizację życia kulturalnego w gminie Karnice.
 
Zastanawialiście się kiedyś czy trudno być pracownikiem kultury? Dziś w Klubie Kultury w Karnicach, uroczyście obchodzono Dzień Działacza Kultury. Wyróżniono tych, którzy wspierają lub pracują na rzecz rozwoju kultury na terenie gminy Karnice. Podczas spotkania nie zabrakło pracowników, mieszkańców, przedsiębiorców i samorządowców. OGLĄDAJ FILM!
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.