Czwartek, 31 lipca 2014r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 102. Aktualna strona 1 z 4

 
Karniccy radni przyjęli w studium zagospodarowania przestrzennego miejsca, w których będzie można stawiać elektrownie wiatrowe. Na dzisiejszą (22 lipca) sesję Rady Gminy przybyło również pięciu przeciwników, którzy wyrażają sprzeciw, że w pobliżu ich domów powstaną wiatraki. Wójt przekonuje, że musi działać dla dobra większości mieszkańców. OGLĄDAJ FILM!
Samochód dostawczy, który przewoził butle z gazem nagle wypadł z drogi i wjechał na teren posesji, znajdującej się przy drodze. Tylko dwa metry dzieliły go od dzieci bawiących się na podwórku w trampolinie. Akcja służb trwała ponad 3 godziny.
Zasiedlone gniazdo bocianie vis a vis Urzędu Gminy w Karnicach, cieszyło wszystkich mieszkańców tym bardziej, że wykluły się w nim malutkie bocianki. Niestety radość zakłócił straszny wypadek, jakiemu uległ jeden z nich.
Wczoraj około godziny 21.20 doszło do wypadku przed Lędzinem (gm. Karnice). Jadący od strony Skrobotowa z nadmierną prędkością Daewoo Nexia, na mokrej jezdni wpadł do rowu. Samochodem zarzuciło na lewą stronę jezdni, a następnie do rowu. Kierowca i pasażer zostali odwiezieni do gryfickiego szpitala. ZOBACZ ZDJĘCIA
W gminie Karnice są trzy ronda. Władze gminy zdecydowały, że na wszystkich rondach zostaną nasadzone rabaty kwiatowe. Wszystko w celu polepszenia estetyki miejscowości gminy. Jak się okazuje, nie wszyscy potrafią to uszanować.
Dziś około 11:15 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że na drodze między Cerkwicą, a Paprotnem (gm. Karnice) doszło do wypadku. Samochód osobowy uderzył w ciągnik.
Siedmioro dzieci trafiło do szpitala po wypadku autobusu szkolnego, który wydarzył się 20 września ubiegłego roku. Kierowca prowadzący autobus uderzył w drzewo. Jest wyrok w jego sprawie, w którym uznano go winnym ale odstąpiono od wymierzenia kary. Od niedawna wrócił do pracy i dalej dowozi dzieci do szkoły.
 
Elektrownie wiatrowe w gminie Karnice powstały jako pierwsze w powiecie Gryfickim. Dla tej gminy, czyli dla mieszkańców oznacza to dodatkowy spory dochód, który można przeznaczyć na inwestycje. Pojawił się pomysł postawienia kolejnych wiatraków.Najlepszym terenem na mapie gminy Karnice, do tego typu inwestycji, jest południowa część gminy. Niektórzy mieszkańcy boją się o swoje zdrowie dlatego wczoraj sołtys Paprotna zorganizowała spotkanie mieszkańców z przedstawicielami władz. OGLĄDAJ FILM
 
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu ważną decyzją, jaką Rada Powiatu podjęła mocą uchwały jest udzielenie pomocy finansowej przy przebudowie dwóch dróg w gminie Karnice. O pieniądze już od dawna zabiegali radni Marcin Niżniowski i Janusz Ławruszko, z którymi rozmawiamy o inwestycjach w gminie Karnice. OGLĄDAJ FILM
Z inicjatywy cerkwickich radnych powstało Stowarzyszenie Społeczności Cerkwickiej, którego prezesem został radny Tomasz Chojnowski. Pierwszą pilną sprawą jaką chce zająć się grupa jest szersze poinformowanie o lokalizacji farmy wiatrowej „Karnice Nowe”.
 
Gminny Klub Kultury przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował biwak w Hubertówce w Niedyszu. Wszystko dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Dziś miała miejsce ceremonia nadania orderów “Przyjaciel Świetlika”. Rokrocznie odznaczane nimi są osoby, które najbardziej wspierają organizację życia kulturalnego w gminie Karnice.
 
Zastanawialiście się kiedyś czy trudno być pracownikiem kultury? Dziś w Klubie Kultury w Karnicach, uroczyście obchodzono Dzień Działacza Kultury. Wyróżniono tych, którzy wspierają lub pracują na rzecz rozwoju kultury na terenie gminy Karnice. Podczas spotkania nie zabrakło pracowników, mieszkańców, przedsiębiorców i samorządowców. OGLĄDAJ FILM!
 
Powiat Gryficki w 2011 roku, realizował projekt, który przez swoje działanie ułatwił życie wielu mieszkańcom. Chodzi o projekt "Paszport do e-integracji". Osoby zagrożone wykluczeniem cyfrowym, otrzymały bezpłatnie komputery z dostępem do internetu. Takie zestawy trafiły również do miejsc publicznych, gdzie każdy może skorzystać z komputera. Sprawdzamy jak działa to w gminie Karnice.
Poszukiwany jest właściciel psa, który błąkał się w Cerkwicy. Pies jest w dobrej kondycji, być może uciekł osobie zamieszkującej w jednej z sąsiednich miejscowości. Znasz właściciela tego czworonoga?
Tradycyjnie przypisywano mu obok funkcji wojskowych dowodzenie oddziałem gaśniczym. Według legendy, ocalił płonącą wioskę jednym wiadrem wody. Dlatego też Św. Florian jest patronem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem czyli strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy.
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek. Czteromiesięczne dziecko przestało oddychać. Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę i udało się przywrócić oddech. Dziecko w ciężkim stanie lotniczym pogotowiem ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala w Szczecinie, gdzie tego samego dnia zmarło.
Wczoraj w Cerkwicy wydarzyło się okropne nieszczęście. Nagle zmarło czteromiesięczne niemowlę. Po tej strasznej tragedii pomocy rodzinie udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach.
Do tragicznego wypadku doszło kilka minut przed godziną 13.00. Czteromiesięczne dziecko przestało oddychać. Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę i udało się przywrócić oddech. Dziecko w ciężkim stanie lotniczym pogotowiem ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala w Szczecinie.
Na szczęście dziecku przywrócono czynności życiowe, po czym transportem lotniczego ratownictwa medycznego zostało przewiezione do szpitala. Natomiast policja bada przyczyny nieszczęśliwego zdarzenia.
 
Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzenia składa wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski. Oglądaj film i sprawdź czego życzy gospodarz gminy Karnice.
Zwłoki mężczyzny, mieszkańca Karnic znaleziono dziś (18.04.), w jego domu. Na miejscu jest policja i prokuratura. Obecnie trwają czynności celem wyjaśnienia zgonu.ż
 
Dziś (10.04.) w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach, odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Oprócz konkursu, wójt Lech Puzdrowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia. Byliśmy tam z naszą kamerą. Zobaczcie jak było. OGLĄDAJ FILM!
 
Dzięki współpracy starostwa powiatowego w Gryficach i gminy Karnice, na terenie gminy Karnice wyremontowane zostaną kolejne drogi i kolejne chodniki. Wójt Lech Puzdrowski nie ukrywa, że gdyby nie zabiegi radnych powiatowych z gminy Karnice to trudno byłoby pozyskać pieniądze na modernizacje dróg. OGLĄDAJ FILM!
Tak naprawdę nie wiadomo w jakim celu na stołach stało kilka kamer. Chociaż żadne prawo tego nie zabrania, nieco śmieszy ta ekspozycja, bo nie wiadomo czy to pokaz zasobności radnych, czy może jakiś tajemniczy konkurs filmowy z „karnickimi Oscarami” w tle…?
 
Radny Janusz Stawicki, który 9 listopada 2012 roku, pił alkohol pod sklepem przy ul. Szkolnej w Cerkwicy i ubliżał policjantom, dziś ma problem. Dlatego, że karniccy radni otrzymali wyrok skazujący radnego za jego czyn. Dziś próbowali podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego Janusza Stawickiego, ale ten uniemożliwił to swoim zachowaniem. Chcieli dać mu szansę na wytłumaczenie swojego zachowania (przede wszystkim zatajenia informacji o wyroku) lecz zainteresowany wyszedł z sali obrad i zamknął się w toalecie po czym wyszedł do domu. Dziś radni nie podjęli uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego Janusza Stawickiego, zrobią to na następnej sesji. OGLĄDAJ FILM!
Walne zebranie członków Stowarzyszenia LGD „Gryflandia” odbyło się mimo braku quorum, bowiem skorzystano z możliwości wyznaczenia drugiego terminu. Dlatego też wszystkie podjęte uchwały posiadają moc prawną i są ważne. ZOBACZ ZDJĘCIA
 
W tym roku aż 8 drużyn zgłosiło się do udziału w trzecim turnieju piłki halowej Oldbojów w Karnicach. Niestety wystąpiło tylko siedem zespołów. Mimo mniejszej frekwencji reszta przebiegła zgodnie z planem. Organizatorzy jak co roku nie zawiedli. OGLĄDAJ FILM!
Przeszło godzinna akcja ratunkowa z udziałem specjalistycznego sprzętu ratowniczego nie powiodła się. Mężczyzna do którego wezwano pomoc zmarł.
24 lutego w Karnicach podpisano Umowę Partnerską w ramach Partnerstwa na Rzecz Rodzin w Gminie Karnice. Umowa została zawarta przez pięciu partnerów: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach, Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", Gminny Klub Kultury w Karnicach oraz Stowarzyszenie "Przyjazne Karnice".
Dziś nad ranem ktoś podpalił słomę, która była pozostawiona w polu. Strażacy szybko ugasili pożar, ale do tej pory nie wiadomo kto i dlaczego podpalił wysuszaną trawę. Mieszkańcy podejrzewają, że był to głupi żart.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.