Czwartek, 26 maja 2016r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 219. Aktualna strona 1 z 8

 
Wczoraj informowaliśmy o akcji odłowienia bobra w Karnicach. Zwierze błąkało się przy budynkach mieszkalnych daleko od rzeki. Strażnicy Gminni zaalarmowani przez jednego z mieszkańców odłowili bobra i przetransportowali w bezpieczne miejsce. Gryzoń jest już w swoim naturalnym środowisku. OGLĄDAJ FILM
Jest to dziwne, bo bobry przeważnie trzymają się w pobliżu rzek lub rowów z wodą, a przy ulicy Szkolnej w Karnicach takich warunków nie ma. Jeden z mieszkańców zauważył zagubionego bobra i powiadomił straż gminną. Strażnicy przetransportowali zwierzę w bezpieczne miejsce.
Tylko do czerwa można składać prace w konkursie organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Karnicach. Konkurs plastyczny zatytułowany jest „Moja ulubiona książka”.
Strażnicy Gminni z Karnic patrolując teren znaleźli w rowie ciągnik. Dokładnie w ubiegły piątek (06.05.) w okolicach Cerkwicy (gm. Karnice). Strażnicy szybko odnaleźli właściciela i potwierdzili, że nikomu nic się nie stało.
 
Bardzo dużo konkurencji sportowych, muzyka i wspólne rodzinne grillowanie. Tak wyglądał festyn rodzinny w Karnicach, który odbył się wczoraj 30 kwietnia. Wspólna zabawa miała integrować mieszkańców. ZOBACZ FILM
Pan Robert Wierzbicki nie musi już czekać latami, aby pojechać na rehabilitację. Po nagłośnieniu problemu mieszkańca Cerkwicy, którego szpital uzdrowiskowo-rehabilitacyjny w Ciechocinku zakwalifikował na leczenie za 20 lat, do mężczyzny zgłosili się przedstawiciele trzech innych ośrodków, które zaproponowały mu rehabilitację już wkrótce.
Pan Robert, mieszkaniec Cerkwicy kilka lat temu miał wylew krwi do mózgu spowodowany pęknięciem guza. Choroba spowodowała u mężczyzny częściowy niedowład ciała. Aby podratować swoje zdrowie, postanowił pojechać do znanego w Polsce uzdrowiska. W odpowiedzi usłyszał, że będzie to możliwe dopiero za 20 lat.
W nocy z soboty na niedzielę, jak dotąd nieznany sprawca, uszkodził i poobracał znaki na ul. Szkolnej w Karnicach. Niektóre tablice zostały powyginane, a inne zerwane z mocowań. Poszukiwane są osoby, które mogą wskazać lub pomóc ustalić personalia wandala. ZOBACZ ZDJĘCIA.
24 kwietnia 2016r., w Cerkwicy (gm. Karnice), odbędą się uroczystości upamiętniające śp. płk Kazimierza Kosiarskiego. Dowódca 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Grudziądzu oraz 5 Pułku Strzelców Konnych w Dębicy, zmarł 20 grudnia 1974 roku w Cerkwicy. Jego ciało spoczywa na tamtejszym cmentarzu.
 
Ponad 70 zawodników wzięło udział w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy konkursu, który odbył się dziś, (16.04.) w Gminnym Klubie Kultury będą reprezentować nasz powiat na kolejnym etapie Turnieju w Połczynie Zdroju. OGLĄDAJ FILM!
W ubiegłą sobotę, 9 kwietnia odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych na etapie powiatowym. Gminę Karnice reprezentowało w konkursie 10 młodych wykonawców.
Przed godz. 16:00 na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Ninikowo i Karnice samochód osobowy wpadł do rowu i dachował. Dwie osoby trafiły do szpitala w Gryficach.
Mieszkaniec Lędzina (gm. Karnice) robiąc porządki w ogrodzie podpalił gałęzie i liście. Małe ognisko szybko zamieniło się w pożar, który ugasić musieli strażacy. Wszystko wydarzyło się wczoraj po południu.
Dziś, (08.04.) przed południem do strażników gminnych wpłynęło zawiadomienie o leżącym człowieku w pobliżu jezdni tuż za Karnicami.
Mieszkańcy Cerkwicy przez dwa dni alarmowali służby o wystraszonym kocie, który wszedł na jeden z dębów i nie mógł zejść. Po kilku telefonach z prośbą o sprowadzenie zwierzęcia na dół oraz godzinach oczekiwań, do kota przyjechali strażacy. Jednak akcja ratunkowa nie powiodła się. Nie pomogły również inne służby. Wreszcie zwierzę uratował właściciel wysięgnika, który został wezwany na prywatne zgłoszenie jednej z mieszkanek.
W marcu, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Karnicach wszyscy uczniowie I klas wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników. Podczas uroczystości odbyło się również przedstawienie z udziałem starszych uczniów.
71. lat temu na terenie gminy Karnice, Niemcy bestialsko rozstrzelali 19 robotników przymusowych z Polski. Wczoraj, (03.04.) w Skalnie i Kłodkowie odbyły się obchody upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia. Podczas uroczystości odbyła się rekonstrukcja wydarzeń z 1945 roku w wykonaniu GRH Nałęcz.
Od dziś rodzice oraz prawni opiekunowie dziecka mogą zacząć otrzymywać świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł na dziecko. Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach realizuje zadanie dotyczące programu Rodzina 500 plus.
Pod koniec marca 1945 roku na terenie gminy Karnice, Niemcy rozstrzelali 19 robotników przymusowych z Polski. Od trzech lat w Skalnie i Kłodkowie odbywają się uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 71 lat. 4 kwietnia br. w obu miejscowościach odbędzie się rekonstrukcja wydarzeń – Rozstrzelanie 19 Polaków w wykonaniu GRH Nałęcz.
 
Tegoroczna 11 edycja Przeglądu Piosenki Dziecięcej Solistów oraz Zespołów Estradowych ŚPIEWOGRANIEC za nami. Wykonawcy rywalizowali o zakwalifikowanie się do przeglądu powiatowego. ZOBACZ FILM
2 marca br. miał miejsce Mały Konkurs Recytatorski w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach. Uczniowie recytowali wiersze, m.in. Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej.
Trwają ferie zimowe. W dniach od pierwszego do piątego lutego oraz od ósmego do dwunastego lutego zaplanowano zajęcia dla dzieci.
Dziennikarka programu Interwencja z Telewizji Polsat dotarła do pasierbicy, która zdaniem Stanisława Kucharskiego wykorzystała gościnność mężczyzny. W rozmowie telefonicznej pasierbica twierdzi, że 71-latek bił ją i jej konkubenta.
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ROP BENZ Hurt Detal Marek otwiera kursy. Wśród ofert, m.in. kurs hakowy czy kurs rolniczy.
- Oczywiście nikt nas o niczym nie poinformował. Od rana w kranach leci brązowa woda, proszę zobaczyć na zdjęciu – pisze do nas jeden z mieszkańców Karnic, który jest zbulwersowany całą sytuacją.
Jest takie powiedzenie, że z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Tak jest w przypadku pana Stanisława z Dreżewa (gm. Karnice). Rodzina najpierw wykorzystała jego gościnność, później zniknęła zostawiając mężczyźnie stos rachunków. Teraz 71-letni człowiek został bez prądu, bez opału, a przed nim widmo odcięcia wody.
Interwencja straży gminnej zakończyła się nieprzyjemnie. Wczoraj około godziny 10:00 w Karnicach, podczas interwencji mężczyzna znieważył, a następnie uderzył funkcjonariusza straży gminnej. Wszystko zarejestrował monitoring. Sprawą zajmuje się policja.
Mieszkanka miejscowości Niwy (gmina Karnice) wyszła z domu i przez wiele godzin nie wracała. Zmartwiona rodzina starszej kobiety nie mogła jej odnaleźć w okolicach wsi. Najbliżsi zgłosili zaginięcie. Policja wspólnie ze strażakami i strażnikami gminnymi przeczesała las i okoliczne pola w poszukiwaniu kobiety.
Piękne, okazałe i zdrowe choinki rosną na terenie naszego powiatu. Możesz zamówić taką choinkę przez internet. Sprzedawcy dostarczą drzewko pod twoje drzwi prosto z plantacji w Dreżewie (gm. Karnice).
Dziś nad ranem przypadkowy przechodzeń zauważył leżącego przy drodze człowieka. Okazało się, że mężczyzna żyje i najprawdopodobniej jest pijany. Straż gminna, która została powiadomiona o sytuacji wyruszyła z pomocą. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, nie zastali już tego człowieka.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.