Niedziela, 26 kwietnia 2015r. Dziś imieniny: .


Odpowiadających wiadomości 158. Aktualna strona 1 z 6

 
Mieszkaniec Karnic Łukasz Brodka zatrzymał i obezwładnił kompletnie pijanego 41-letniego kierowcę samochodu osobowego. Wszystko nagrała telefonem komórkowym partnerka Pana Łukasza. O całym zdarzeniu opowiedział tylko nam. OGLĄDAJ FILM
 
Wczoraj pisaliśmy o bohaterskim wyczynie mieszkańca Karnic, który zatrzymał i obezwładnił pijanego kierowce. Całę zdarzenie nagrała partnerka bohatera, my publikujemy całe nagranie. Na filmie doskonale widać w jakim stanie jest pijany kierowca, nic dziwnego, bo siedząc za kółkiem wódkę popijał piwem. Po przebadaniu okazało się, że miał
 
Kiedy mieszkaniec Karnic Łukasz Brodka wracał do domu ze Stepnicy (powiat goleniowski) nadjeżdżający samochód prawie uderzył czołowo w jego auto, którym podróżował wraz z partnerką. Gdy młody człowiek ruszył w pościg za podejrzanym piratem drogowym okazało się, że jest kompletnie pijany i prowadząc pije wódkę z gwinta. Łukasz Brodka obezwładnił pijanego kierowcę i przekazał go policji. Wszystko nagrała partnerka mieszkańca Karnic. OGLĄDAJ FILM
 
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych ciepła, miłości i dobroci. Wszystkim mieszkańcom gminy Karnice i ich rodzinom, za naszym pośrednictwem życzenia składa wójt Karnic Lech Puzdrowski. OGLĄDAJ FILM
Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło dzisiaj (środa 25 marca) w miejscowości Cerkwica gm. Karnice. Kobieta kierująca pojazdem nie zachowała ostrożności, co zakończyło się kolizją drogową.
Wraz z nadchodzącą wiosną rolnicy zaczynają zaprowadzać wiosenne porządki na polach i łąkach. Niestety, wielu z nich decyduje się na wypalanie suchych gałęzi i pozimowych traw, które w wielu przypadkach kończą się pożarem i interwencją strażaków.
W czwartek informowaliśmy o radnym powiatowym Wiesławie Szydliku, który poproszony o zajęcie się sprawą zalegających śmieci przy drogach powiatowych odpowiedział, że nie jest od sprzątania. Po naszej interwencji śmieci zostały posprzątane.
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Karnicach doszło do bardzo niemiłego zdarzenia. Zachowanie radnego powiatowego Wiesława Szydlika, który był gościem podczas obrad, było delikatnie mówiąc niegrzeczne. Słowa, jakie padły z jego ust bulwersują.
Nieznany sprawca podpalił krzaki i nieużytki między Ninikowem (gm. Karnice) a Trzęsaczem (gm. Rewal). Strażacy musieli chronić przed ogniem plantacje choinek, która graniczyła z pożarem.
Kierowca ciężarówki, który próbował zawrócić auto, nie zauważył stojącego słupa wysokiego napięcia. Uderzył w niego i spowodował awarię prądu na 6 godzin. Połowa gospodarstw domowych została pozbawiona energii elektrycznej.
Policja potwierdza, że wczoraj (wtorek 3 marca) znaleziono w karnickim parku zwłoki mężczyzny. Nieoficjalnie mówi się o dużym stężeniu alkoholu we krwi, które mogło być przyczyną zgonu.
Wybory bezdomnych zbierają śmiertelne żniwo. Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się pozyskać wiemy, że w karnickim parku znaleziono zwłoki jednego z takich kloszardów.
Dosłownie dwa dni temu pisaliśmy o kradzieży elementów torowiska na trasie kolejki wąskotorowej, a tu okazuje się, że nie był to jednorazowy proceder. To wygląda na dobrze zorganizowaną kradzież, bowiem do wywiezienia skradzionych elementów użyto prawdopodobnie pojazdu...
Karnicka Straż Gminna ujawniła fakt kradzieży, a właściciel linii zgłosił przestępstwo funkcjonariuszom policji. Teraz trwa postępowanie, a złodziej bądź złodzieje powinni być przykładnie ukarani nie tylko za kradzież, ale też za stworzenie zagrożenia dla zdrowia i życia.
Jeden z nich mówił o zrobieniu kiełbasy z ofiary, o umiejętnościach ściągania skalpów, a na koniec zrobili sobie zdjęcie tam, gdzie poderżnęli gardło Krzysztofowi K. Wczoraj (15 stycznia br.) przed szczecińskim Sądem Okręgowym przesłuchano kolejne osoby w sprawie okrutnego zabójstwa na żwirowni w Janowie gm. Karnice.
Dziś, kwadrans po godzinie 9 rano, wybuchł pożar pomieszczeń gospodarczych w Mojszewie (gm. Karnice). W środku znajdowały się butle z gazem. Na miejscu zdarzenia pojawiła się straż pożarna oraz straż gminna z Karnic.
 
Całymi rodzinami, mieszkańcy gminy Karnice przybyli do karnickiego Klubu Kultury, żeby pomóc w szczytnym celu. Przypomnijmy, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na rzecz utrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. W Gminnym Klubie Kultury jak zawsze licytacje i występy artystyczne. OGLĄDAJ FILM
Wichury, jakie nawiedzały nasz region przed świętami nie przeszły tak zupełnie bez echa. Wyrządziły wiele pomniejszych szkód, ale też wywracały drzewa. Trudno się temu dziwić skoro wiało w porywach do 90km/h.
 
Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku samorządowcy składają życzenia za pośrednictwem naszego portalu. Czego w tym roku, życzy wójt gminy Karnice Lech Puzdrowski? OGLĄDAJ FILM
Gminna Biblioteka Publiczna w Karnicach generalnie jest placówką bardzo prężnie działającą, a pasowanie na czytelnika stało się już tradycją i pewnie na zawsze zapisze się w kalendarzu imprez bibliotecznych.
Jedni nie traktują ich poważnie, drudzy natomiast się ich boją. Przynajmniej tak się tłumaczą, gdy zostają zatrzymani, kiedy uciekają przed funkcjonariuszami. Straż Gminna z Karnic tylko w grudniu już 2 razy podejmowała pościg za uciekającym pojazdem.
 
Piękne zielone świerki oraz smukłe jodełki niebawem znajdą się w naszych domach i kolorowo ustrojone będą cieszyły oko, szczególnie najmłodszych. Zapachem natomiast przypomną leśne spacery. Trwa właśnie wycinka choinek na największych plantacjach w naszym województwie, takie znajdują się w naszym powiecie. OGLĄDAJ FILM
 
- Postaram się nie zawieść waszego zaufania i pracować dla dobra nas wszystkich - mówi dla nas wójt gminy Karnice Lech Puzdrowski. W pierwszym wystąpieniu w mediach po wygranych wyborach wójt mówi o nadchodzących inwestycjach. Warto dodać, że Puzdrowski jako jedyny gospodarz gminy w powiecie gryfickim wygrał wybory w pierwszej turze. OGLĄDAJ FILM
Wybory samorządowe 2014 roku dobiegły końca, chociaż nie wszyscy mogą odetchnąć z ulgą. Jeśli chodzi o powiat gryficki, z pewnością uśmiechać się może wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski, który jako jedyny wygrał w pierwszej turze.
 
Przebudowie drogi przy kościele w Karnicach, ku uciesze mieszkańców już zakończona. O pieniądze na remont tej drogi już od dawna zabiegali radni powiatowi Marcin Niżniowski i Janusz Ławruszko. OGLĄDAJ FILM!
 
Ubiegły piątek był wyjątkowym dniem dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Karnicach. W tym dniu miało miejsce uroczyste nadanie imienia placówce. Wisława Szymborska - poetka i eseistka, laureatka literackiej nagrody Nobla jest już oficjalnie patronem Zespołu Szkół. OGLĄDAJ FILM
 
Dzieci naprawdę tego potrzebowały, dowodem na to jest dzisiejszy entuzjazm najmłodszych mieszkańców Karnic, podczas uroczystego otwarcia placu zabaw. Byli również dorośli, którzy zadowoleni są z tego, że ich pociechy nareszcie mają bezpieczne miejsce do zabawy. ZOBACZ FILM
To już po raz trzeci brać strażacka z powiatu gryfickiego spotkała się na tradycyjnych Zaduszkach Strażackich. Tym razem gospodarzami uroczystości byli druhowie z Zarządu Gminnego OSP w Karnicach.
Chcieli mieć patrona i mają. Należy uczniom z Karnic pogratulować wyboru, bo nie jest to ktoś mało znany, ale sama Wisława Szymborska - poetka i eseistka, laureatka literackiej nagrody Nobla za rok 1996.
Zawiść, bezsilność czy po prostu brak argumentów innych, niż te siłowe i niszczące…? Z pewnością wszystko razem i na dodatek zupełny brak kultury politycznej. Zaczyna się ta mniej „elegancka” kampania wyborcza.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.