Poniedziałek, 24 listopada 2014r. Dziś imieniny: .
   Szanowni Państwo , niezależnie od wyniku pragnę podziękować tym, którzy docenili moją pracę i poprzez głos oddany na mnie wyrazili aprobatę dla moich dotychczasowych działań. Dziękuję za zaufanie Zygmunt Dziewguć      Szanowni Państwo , niezależnie od wyniku pragnę podziękować tym, którzy docenili moją pracę i poprzez głos oddany na mnie wyrazili aprobatę dla moich dotychczasowych działań. Dziękuję za zaufanie Zygmunt Dziewguć      Szanowni Państwo , niezależnie od wyniku pragnę podziękować tym, którzy docenili moją pracę i poprzez głos oddany na mnie wyrazili aprobatę dla moich dotychczasowych działań. Dziękuję za zaufanie Zygmunt Dziewguć   


Odpowiadających wiadomości 135. Aktualna strona 1 z 5

Wybory samorządowe 2014 roku dobiegły końca, chociaż nie wszyscy mogą odetchnąć z ulgą. Jeśli chodzi o powiat gryficki, z pewnością uśmiechać się może wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski, który jako jedyny wygrał w pierwszej turze.
 
Przebudowie drogi przy kościele w Karnicach, ku uciesze mieszkańców już zakończona. O pieniądze na remont tej drogi już od dawna zabiegali radni powiatowi Marcin Niżniowski i Janusz Ławruszko. OGLĄDAJ FILM!
 
Ubiegły piątek był wyjątkowym dniem dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Karnicach. W tym dniu miało miejsce uroczyste nadanie imienia placówce. Wisława Szymborska - poetka i eseistka, laureatka literackiej nagrody Nobla jest już oficjalnie patronem Zespołu Szkół. OGLĄDAJ FILM
 
Dzieci naprawdę tego potrzebowały, dowodem na to jest dzisiejszy entuzjazm najmłodszych mieszkańców Karnic, podczas uroczystego otwarcia placu zabaw. Byli również dorośli, którzy zadowoleni są z tego, że ich pociechy nareszcie mają bezpieczne miejsce do zabawy. ZOBACZ FILM
To już po raz trzeci brać strażacka z powiatu gryfickiego spotkała się na tradycyjnych Zaduszkach Strażackich. Tym razem gospodarzami uroczystości byli druhowie z Zarządu Gminnego OSP w Karnicach.
Chcieli mieć patrona i mają. Należy uczniom z Karnic pogratulować wyboru, bo nie jest to ktoś mało znany, ale sama Wisława Szymborska - poetka i eseistka, laureatka literackiej nagrody Nobla za rok 1996.
Zawiść, bezsilność czy po prostu brak argumentów innych, niż te siłowe i niszczące…? Z pewnością wszystko razem i na dodatek zupełny brak kultury politycznej. Zaczyna się ta mniej „elegancka” kampania wyborcza.
 
Trwa przebudowa stadionu piłkarskiego w Cerkwicy (gm. Karnice). Rodzima drużyna "Bizon Cerkwica" otrzymała dziś z rąk wykonawcy nawierzchni, symboliczny fragment murawy ze Stadionu Narodowego, na której Polska zwyciężyła z Niemcami. Co jeszcze zmieni się na cerkwickim stadionie? O to zapytaliśmy wójta gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego. OGLĄDAJ FILM
W Zespole Szkół Publicznych w Karnicach odbył się bieg uliczny im. Wisławy Szymborskiej. Określony dystans pokonali wszyscy uczniowie od przedszkolaczków po gimnazjalistów oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. ZOBACZ ZDJECIA
Do wypadku doszło wczoraj nad ranem. Uczestnikiem zdarzenia był jeden pojazd. Świadkowie udzielali pierwszej pomocy kierowcy, który został potem zabrany do szpitala, gdzie przebywa do dzisiaj…
 
W sobotnie popołudnie, na Stadionie w Cerkwicy zorganizowano turniej piłkarski. Młodzi zawodnicy z klubu "Bizon Cerkwica" walczyli o Puchar Starosty Powiatu Gryfickiego i Wójta Gminy Karnice. Oprócz sportowej rywalizacji, można było zjeść przysmaków z grilla. W rozmowie z nami wójt gminy Karnice Lech Puzdrowski zdradził, że wkrótce stadion w Cerkwicy przejdzie remont. OGLĄDAJ FILM
Na szczęście nie doszło do samobójstwa, ale 12-letnia dziewczynka stała na parapecie okna w jednym z bloków i próbowała je popełnić. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (poniedziałek 6 października) w Cerkwicy gm. Karnice.
12-letnia dziewczynka prawdopodobnie chciała popełnić samobójstwo. Na szczęście nie doszło do tragedii.
Na czym jesienią można zarobić pieniądze? Oczywiście na kasztanach. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy gminy Karnice, którzy w ten sposób mogą podreperować nadszarpnięty budżet domowy.
 
Dziś, (19.09.) w Karnicach odbyły się rozgrywki sportowe w ramach projektu „Gramy Razem”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest hala widowiskowo-sportowa Gryf Arena w Gryficach. Główną koncepcją projektu jest przyczynienie się do zwiększenia ogólnej aktywności sportowej. Łącznie w ramach tego projektu odbędzie się aż siedem turniejów, a Karnice to druga po Trzygłowie miejscowość powiatu gryfickiego, w których odbyły się rozgrywki. OGLĄDAJ FILM!
 
Od czerwca trwa dyskusja dotycząca budowy farmy wiatrowej na terenie gminy Karnice. Turbiny zlokalizowane mają być w okolicy wsi Paprotno. Jeden z radnych najprawdopodobniej wolałby wybudować wiatraki na swoim, prywatnym terenie więc próbuje skłócić i zastraszyć tych, którzy chcą budowy fabryki ekologicznej energii. Sceptyków i krytyków nie przekonują żadne argumenty.
 
Wszyscy na pewno zdążyli zauważyć, że obie szkoły znajdujące się na terenie gminy Karnicy przeszły niewielki remont. Co udało się zrobić i ile to kosztowało? Rozmawiamy z wójtem Lechem Puzdrowskim. OGLĄDAJ FILM
Są zarzuty i dozór policyjny dla sprawcy wypadku w Cerkwicy. 36-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego, który mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu usiadł za kierownicę, będzie teraz musiał odpowiedzieć za swoją lekkomyślność.
Dwie kobiety poszkodowane. 54-letnia mieszkanka Ninikowa gm. Karnice doznała obrażeń głowy, barku i kolan, a jej 57-letnia towarzyszka, z którą wracała z dożynek miała obrażenia nogi i potylicy.
Wczoraj, (06.09.) pisaliśmy krótko o wypadku, do którego doszło w miejscowości Cerkwica gm. Karnice. Dzisiaj w tej sprawie posiadamy więcej informacji.
Pijany mężczyzna potrącił dwie kobiety. Do zdarzenia doszło dziś, (06.09.) w Cerkwicy (gm. Karnice). Poszkodowane zostały przetransportowane karetką pogotowia do szpitala w Gryficach.
 
Trwają dożynki w gminie Karnice. Święto plonów odbywa się właśnie dzisiaj (06.09.) na boisku w Cerkwicy i upływa pod znakiem dobrej zabawy i jeszcze lepszego jedzenia. Jedną z głównych atrakcji święta był pieczony prosiak serwowany z rąk starosty, Kazimierza Sacia. OGLĄDAJ FILM!
Już jutro, (06.09.) gmina Karnice podziękuje za tegoroczne plony. Podczas dożynek, które odbędą się na boisku szkolnym w Cerkwicy z pewnością nie zabraknie bogato strojonych wieńców, pieczonego chleba i innych swojskich przysmaków.
Uderzył człowieka siekierą i już usłyszał zarzuty. Prokuratura wystąpiła również do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. 19-latek dopuścił się zarzucanego mu przestępstwa w ramach recydywy, ale nie przyznaje się do winy.
Lech Puzdrowski - wójt gminy Karnice i Marcin Niżniowski - radny powiatu gryfickiego włączyli się do akcji, jak sami mówili w szlachetnym celu. Chodzi o Ice Bucket Challenge - tak nazywa się akcja, która obiega świat w zastraszająco szybkim tempie. Przy okazji tego oblewania doszło do małego wypadku.
 
Ice Bucket Challenge - tak nazywa się akcja, która obiega świat w zastraszająco szybkim tempie. Polega ona na oblaniu się lodowatą wodą, a następnie nominowaniu kolejnych osób do wykonania zadania. Jeśli nominowany nie zechce oblać się wodą musi wpłacić datek na rzecz walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Lech Puzdrowski - wójt gminy Karnice i Marcin Niżniowski - radny powiatu gryfickiego włączyli się do akcji, jak sami mówią w szlachetnym celu. Zobacz jak wzajemnie oblewają się lodowatą wodą i kogo nominowali. OGLĄDAJ FILM!
 
Dramatyczny apel o pomoc wpłynął do naszej redakcji za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jan Szymczak, mieszkaniec Czaplina Wielkiego (gm. Karnice) błaga o pomoc w sprawie swojej mamy, która dusi się w zawilgoconym i zagrzybionym mieszkaniu. Nie chce pomóc rodzina, która mieszka w budynku obok, więc zdesperowany mężczyzna prosi obcych ludzi o pomoc z nadzieją, że ulży swojej mamie. OGLĄDAJ FILM!
 
Dziś dzieci z gminy Karnice wspólnie spotkały się na zajęciach przygotowanych w Karnickim Ośrodku Kultury. Przez całe wakacje w poszczególnych wsiach najmłodsi spędzali wakacyjny czas w świetlicach, a dziś dzieci z całej gminy spotkały się w jednym miejscu na wspólnej zabawie. OGLĄDAJ FILM!
 
To właśnie na terenie gminy Wolin od 10 lat działają 32 elektrownie wiatrowe. Tu nikt nie narzeka na widok wiatraków z okna i nikt nie skarży się na farmę. W gminie Karnice mają powstać kolejne wiatraki, niewielka grupa ludzi przekonuje, że wiatraki zniszczą dorobek i zdrowie wielu mieszkańców. Czy aby na pewno? Posłuchajcie opinii mieszkańców Wolina. OGLĄDAJ FILM!
Dziś około 9:30 rano, między Lędzinem, a Konarzewem (gm. Karnice) kierowca samochodu osobowego uderzył w dzika. Mężczyźnie nic się nie stało, ale samochód został uszkodzony.
SuperPortal24 zastrzegaja, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.SuperPortal24.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody SuperPortal24 i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści kontakt@superportal24.pl

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Wszelkie prawa zastrzeżone. SuperPortal24 © 2012.