Małe derby dla Regi, Błękitni kolejną „ofiarą” Wichra

Po porażce na własnym terenie szybko otrząsnęli się piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów, którzy w piątkowy wieczór ograli w Kamieniu Pomorskim drużynę tamtejszego Gryfa. Derbowe starcie Błękitnych Trzygłów z Wichrem Brojce zakończyło się wygraną gości dla których było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Trzy punkty z wyjazdowego spotkania przywiozło rewalskie Wybrzeże, z delegacji z jednym „oczkiem” wróciły zespoły Polonii Płoty i Sparty Gryfice.

IV liga: po pierwszej porażce w obecnym sezonie piłkarze trzebiatowskiej Regi udali się do Kamienia Pomorskiego, gdzie w piątkowy wieczór rywalizowali z miejscowym Gryfem. W pierwszej odsłonie lepiej prezentowali się podopieczni trenera Macieja Kiszkiela i to oni mogli schodzić na przerwę prowadząc, lecz nie wykorzystali znakomitej okazji w postaci rzutu karnego. Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali gospodarze lecz w 63 minucie ładnym uderzeniem z około 20 metrów popisał się Oleksandr Zhdanov dając przyjezdnym prowadzenie, które utrzymali do ostatniego gwizdka arbitra.

Wyniki 10 kolejki: Gryf Kamień Pomorski – Intermarche Rega Trzebiatów 0:1, Hutnik Szczecin – Kluczevia Stargard 2:3, Chemik Police – Gryf Polanów 5:1, Ina Goleniów – Orzeł Wałcz 3:1, Olimp Gościno – Sparta Węgorzyno 2:3, Sokół Karlino – MKP Szczecinek 1:2, Pogoń Połczyn Zdrój – Leśnik Manowo 2:2, Vineta Wolin – Błękitni II Stargard 6:0, Morzycko Moryń – Rasel Dygowo 3:1

Skrócona tabela po 10 kolejce: 1. Ina Goleniów 23 pkt., 2. Intermarche Rega 23 pkt., 3. Chemik 21 pkt., 4. Vineta 21 pkt. (…) 16. Sokół Karlino 7 pkt., 17. Hutnik 4 pkt., 18. Pogoń 4 pkt.

11 kolejka: sobota 13 października: 11:00 Rasel Dygowo – Olimp Gościno, 13:00 Kluczevia Stargard – Pogoń Połczyn Zdrój, 14:00 Orzeł Wałcz – Morzycko Moryń, 14:00 Sparta Węgorzyno – Gryf Kamień Pomorski, 15:00 Gryf Polanów – Vineta Wolin, 15:00 Leśnik Manowo – Chemik Police, 15:00 MKP Szczecinek – Hutnik Szczecin, 16:00 Intermarche Rega Trzebiatów – Sokół Karlino, 18:00 Błękitni II Stargard – Ina Goleniów

A klasa grupa północna: do derbowego starcia doszło na boisku w Trzygłowie, gdzie Błękitni podejmowali zespół Wichra Brojce. Pierwszy gol padł w 50 minucie, kiedy to futbolówkę w bramce gospodarzy umieścił Marcin Kocur zaś dziesięć minut później po strzale Szymona Klepuszewskiego przyjezdni prowadzili różnicą dwóch trafień. Trzygłowianie odpowiedzieli golem kontaktowym autorstwa Mateusza Gibasa na dziesięć minut przed końcem spotkania lecz nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji i trzy punkty pojechały do Brojc. Dla zespołu dowodzonego z ławki przez trenera Tomasza Błotnego był to czwarty wygrany mecz z rzędu. Trzy punkty z „trudnego terenu” w Łoźnicy przywieźli piłkarze rewalskiego Wybrzeża, którzy po golu autorstwa Tomasza Żoły w 70 minucie meczu skromnie ograli miejscowego Orła. Do przerwy na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza w Szczecinie, gdzie drużyna Ehrle Dobra Szczecińska rywalizowała z Polonią Płoty, utrzymywał się bezbramkowy remis. W 65 minucie prowadzenie objęli miejscowi, niespełna dwadzieścia minut później na boisku powstało zamieszanie w konsekwencji którego trzech piłkarzy Ehrle obejrzało czerwone kartki a dla gości podyktowany został rzut karny, którego skutecznym egzekutorem okazał się Artur Nabrzewski. Przyjezdnym zabrakło czasu na wykorzystanie liczebnej przewagi i zdobycie zwycięskiego gola, ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Przy silnie wiejącym wietrze i przenikliwym zimnie przyszło rywalizować piłkarzom Jantara Dziwnów i Sparty Gryfice. Mimo kilku znakomitych okazji z obu stron żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w bramce rywali.

Wyniki 8 kolejki: Orzeł Łoźnica – Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:1, Błękitni Trzygłów – Wicher Brojce 1:2, Masovia Maszewo – Arkonia Szczecin 2:3, Pomorzanin Nowogard – Dąb Dębice 6:1, Center MD Goleniów – Fala Międzyzdroje 3:0, Ehrle Dobra Szczecińska – Polonia Płoty 1:1. Jantar Dziwnów – Sparta Gryfice 0:0, KP Przecław – Mewa Resko 3:2

Skrócona tabela po 8 kolejce: 1. Mewa 18 pkt., 2. Pomorzanin N. 17 pkt., 3. Polonia 16 pkt., 4. Wicher 15 pkt., 5. Wybrzeże 14 pkt., 6. Center MD 13 pkt., 7. Błękitni 13 pkt. (…) 11. Sparta 10 pkt. (…) 15. Arkonia 3 pkt., 16. Masovia 1 pkt.

9 kolejka: sobota 13 października: 14:00 Wybrzeże Rewalskie Rewal – Jantar Dziwnów, 15:00 Fala Międzyzdroje – Błękitni Trzygłów, 15:00 Mewa Resko – Center MD Goleniów, 16:00 Dąb Dębice – Ehrle Dobra Szczecińska, 16:00 Wicher Brojce – Pomorzanin Nowogard, 16:00 Sparta Gryfice – Masovia Maszewo, 16:00 Polonia Płoty – Orzeł Łoźnica, Arkonia Szczecin – KP Przecław (przełożone na 1-go grudnia godzina 11:00)

B klasa grupa 1: wyniki 7 kolejki: Znicz Wysoka Kamieńska – Bałtyk Gostyń 4:3, Pionier Żarnowo – Jastrząb Łosośnica 2:2, Promień Mosty – Prawobrzeże Świnoujście 0:1, Sarmata Dobra – Sowianka Sowno 1:5, Zalew Stepnica – Orzeł Prusinowo 1:2, Radowia Radowo Małe – Korona Stuchowo 2:0. Pauza: Bizon Cerkwica

Skrócona tabela po 7 kolejce: 1. Prawobrzeże 19 pkt., 2. Korona 18 pkt., 3. Orzeł P. 15 pkt., 4. Sowianka 13 pkt. (…) 13. Bizon 3 pkt.

8 kolejka: sobota 13 października: 12:00 Orzeł Prusinowo – Znicz Wysoka Kamieńska, 15:00 Sowianka Sowno – Zalew Stepnica, 16:00 Prawobrzeże Świnoujście – Radowia Radowo Małe, 16:00 Bałtyk Gostyń – Pionier Żarnowo. Niedziela 14 października: 13:00 Jastrząb Łosośnica – Promień Mosty, 15:00 Bizon Cerkwica – Sarmata Dobra. Pauza: Korona Stuchowo

C klasa grupa 1: wyniki 6 kolejki: Zieloni Wyszobór – Prawobrzeże II Świnoujście 2:6, Jantar II Dziwnów – Gardominka Mechowo 6:0, Pomorzanin Przybiernów – Orzeł Mrzeżyno 4:2, Światowid 63 II Łobez – Sparta II Gryfice 4:1. Pauza: Lotnik Czarne

Tabela po 6 kolejce: 1. Prawobrzeże II 18 pkt., 2. Światowid 63 II 15 pkt., 3. Lotnik 9 pkt., 4. Pomorzanin P. 9 pkt., 5. Sparta II 9 pkt., 6. Jantar II 9 pkt., 7. Orzeł M. 0 pkt., 8. Gardominka 0 pkt., 9. Zieloni 0 pkt.

7 kolejka: sobota 13 października: Lotnik Czarne – Jantar II Dziwnów, 14:00 Orzeł Mrzeżyno – Zieloni Wyszobór. Niedziela 14 października: 13:00 Prawobrzeże II Świnoujście – Światowid 63 II Łobez, 16:00 Gardominka Mechowo – Pomorzanin Przybiernów. Pauza: Sparta II Gryfice