Maraton maturalny rozpoczęty! Na początek język polski

Po długim, majowym weekendzie przyszedł czas na egzamin dojrzałości. Maturalny maraton rozpoczął się o godz. 9.00. Na początek uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z języka polskiego.

Kilkadziesiąt minut temu rozpoczęła się sesja egzaminacyjna matury 2018. W powiecie gryfickim do najważniejszego egzaminu w życiu przystąpiło około 400 maturzystów.

Tradycyjnie, maturalny maraton rozpoczął się egzaminem z języka polskiego. Egzamin na poziomie podstawowym składa się z dwóch części – muszą rozwiązać test i napisać tekst własny.
Choć tegoroczni maturzyści do matur przygotowywali się wiele miesięcy, to jak przyznają, stres jest ogromny. – Ciężko jest powiedzieć, jak będzie. Nerwy są wielkie, ale mamy nadzieję, że sobie poradzimy. Najbardziej pasowałby nam motyw cierpienia, bo tych przerabialiśmy dużo. Gorzej może być z interpretacją wiersza – mówili na kilkanaście minut przed rozpoczęciem egzaminu Michał i Szymon, tegoroczni maturzyści z gryfickiego „Chrobrego”.

Kolejne egzaminy już w poniedziałek. Tym razem maturzyści sprawdzać będą swoją wiedzę z zakresu matematyki na poziomie podstawowym.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia