Mecz „na szczycie” dla Regi, brojecki Wicher ograł lidera

Pojedynek zajmującej dotychczas trzecią pozycję w tabeli IV ligi Intermarche Regi z wiceliderem, Vinetą Wolin, zakończył się zwycięstwem trzebiatowian i spowodował awans podopiecznych trenera Macieja Kiszkiela na drugie miejsce. W północnej grupie klasy A dziewiąty mecz z rzędu wygrał zespół Wichra Brojce, który tym razem pokonał w Resku lidera, miejscową Mewę. Derbowy pojedynek Wybrzeża Rewalskiego Rewal z Błękitnymi Trzygłów zakończył się podziałem punktów, lepsza od Pomorzanina Nowogard okazała się gryficka Sparta. Remisowy rezultat padł w spotkaniu Polonii Płoty z drużyną Center MD Goleniów.

IV liga: szlagierowo zapowiadał się pojedynek w Trzebiatowie, gdzie mierzyły się trzecia z drugą drużyną w tabeli – Intermarche Rega podejmowała Vinetę Wolin. Już w 7 minucie prowadzenie objęli goście po celnym uderzeniu Łukasza Aleksandrowicza, kilka sekund przed przerwą do remisu doprowadził Oskar Marcinkowski. Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze i to oni zadali dwa decydujące ciosy, najpierw w 66 minucie golkipera gości pokonał Patryk Łapa a siedem minut później na 3:1 podwyższył Jarosław Jarecki. Wolinianie zdobyli gola kontaktowego, którego autorem był Kamil Wiśniewski lecz nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji. Dzięki zwycięstwu trzebiatowianie awansowali na drugą pozycję w tabeli.

Wyniki 15 kolejki: MKP Szczecinek – Ina Goleniów 0:1, Leśnik Manowo – Rasel Dygowo 2:0, Kluczevia Stargard – Morzycko Moryń 3:1, Sokół Karlino – Hutnik Szczecin 2:3, Gryf Polanów – Orzeł Wałcz 3:1, Intermarche Rega Trzebiatów – Vineta Wolin 3:2, Sparta Węgorzyno – Chemik Police 2:2, Gryf Kamień Pomorski – Pogoń Połczyn Zdrój 1:1, Błękitni II Stargard – Olimp Gościno 4:1

Skrócona tabela po 15 kolejce: 1. Chemik 32 pkt., 2. Intermarche Rega 30 pkt., 3. Ina Goleniów 29 pkt. (…) 16. Sokół 15 pkt., 17. Orzeł Wałcz 12 pkt., 18. Hutnik 8 pkt.

16 kolejka: sobota 17 listopada: 12:00 Chemik Police – Gryf Kamień Pomorski, 13:00 Rasel Dygowo – Kluczevia Stargard, 13:00 Ina Goleniów – Intermarche Rega Trzebiatów, 13:00 Orzeł Wałcz – Leśnik Manowo, 14:00 Olimp Gościno – Hutnik Szczecin, 14:00 Vineta Wolin – Sparta Węgorzyno, 14:00 Pogoń Połczyn Zdrój – Sokół Karlino, 14:30 Morzycko Moryń – MKP Szczecinek. Niedziela 18 listopada: 16:00 Błękitni II Stargard – Gryf Polanów

A klasa grupa północna: w Resku lider, miejscowa Mewa, podejmował wicelidera z Brojc. Goście prowadzenie objęli w 60 minucie po trafieniu Szymona Makarewicza, pięć minut później po niefortunnej interwencji jednego z defensorów przyjezdnych futbolówka wpadła do bramki strzeżonej przez Marcina Michalaka i zrobiło się 1:1. Bramkę decydującą o zwycięstwie podopiecznych trenera Tomasza Błotnego zdobył na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry Bartłomiej Drzewiecki. Dla Wichra było to dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu, Mewa pozostała liderem jednak ma już tylko jeden punkt przewagi nad drużyną z Brojc. W Niechorzu naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły z terenu Powiatu Gryfickiego, rewalskie Wybrzeże podejmowało Błękitnych Trzygłów. Po niespełna 60 sekundach gola zdobyli gospodarze a właściwie zrobił to niefortunnie interweniujący bramkarz przyjezdnych Paweł Rozentalski. W 61 minucie do remisu doprowadził Marcin Kańczucki, mimo kilku okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie. W Gryficach będąca coraz bliżej ścisłej czołówki Sparta rywalizowała z zespołem Pomorzanina Nowogard. W pierwszej połowie licznie zgromadzeni na Stadionie Miejskim imienia Karola Kucharskiego kibice oglądali tylko jednego gola, którego zdobył Robert Pałka dzięki czemu gospodarze prowadzili 1:0. Chwilę po przerwie goście doprowadzili do remisu a po kolejnych kilku minutach ponownie prowadzenie objęli gryficzanie po akcji Krzysztofa Kubasa sfinalizowanej celnym strzałem, który jak się później okazało ustalił wynik na 2:1 dla Sparty. Dwa razy musieli gonić wynik piłkarze płotowskiej Polonii, którzy na własnym terenie podejmowali Center MD Goleniów. Goście gola zdobyli w 14 minucie, wyrównał tuż przed przerwą Eryk Leder. W 78 minucie ponownie na prowadzenie wyszli goleniowianie lecz pięć minut później drugiego gola dla miejscowych zdobył Kamil Lewandowski i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wyniki 13 kolejki: Jantar Dziwnów – Masovia Maszewo 4:0, Mewa Resko – Wicher Brojce 1:2, Arkonia Szczecin – Dąb Dębice 6:1, Orzeł Łoźnica – KP Przecław 4:0, Fala Międzyzdroje – Ehrle Dobra Szczecińska 3:2, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Błękitni Trzygłów 1:1, Polonia Płoty – Center MD Goleniów 2:2, Sparta Gryfice – Pomorzanin Nowogard 2:1

Skrócona tabela po 13 kolejce: 1. Mewa 31 pkt., 2. Wicher 30 pkt., 3. Wybrzeże 25 pkt., 4. Sparta 25 pkt., 5. Polonia 23 pkt. (…) 11. Błękitni 17 pkt. (…) 15. Dąb Dębice 10 pkt., 16. Masovia 4 pkt.

14 kolejka: sobota 17 listopada: 12:00 Błękitni Trzygłów – Polonia Płoty, 13:00 Pomorzanin Nowogard – Wybrzeże Rewalskie Rewal, 13:00 Dąb Dębice – Sparta Gryfice, 14:00 Wicher Brojce – Arkonia Szczecin, 14:00 Ehrle Dobra Szczecińska – Masovia Maszewo, 18:00 Center MD Goleniów – Orzeł Łoźnica. Niedziela 18 listopada: 13:00 KP Przecław – Jantar Dziwnów, 14:00 Fala Międzyzdroje – Mewa Resko

B klasa grupa 1: wyniki 12 kolejki: Orzeł Prusinowo – Korona Stuchowo 2:4, Sowianka Sowno – Radowia Radowo Małe 1:3, Zalew Stepnica – Znicz Wysoka Kamieńska 2:0, Bałtyk Gostyń – Prawobrzeże Świnoujście 0:6, Sarmata Dobra – Pionier Żarnowo 2:2, Bizon Cerkwica – Promień Mosty 6:3. Pauza: Jastrząb Łosośnica

Skrócona tabela po 12 kolejce: 1. Prawobrzeże 31 pkt., 2. Korona 27 pkt., 3. Orzeł P. 18 pkt. (…) 7. Sowianka 16 pkt. (…) 12. Bizon 7 pkt., 13. Bałtyk 3 pkt.

13 kolejka: sobota 17 listopada: 13:00 Pionier Żarnowo – Zalew Stepnica, 14:00 Promień Mosty – Sarmata Dobra, 14:00 Radowia Radowo Małe – Bizon Cerkwica, 15:00 Prawobrzeże Świnoujście – Orzeł Prusinowo. Niedziela 18 listopada: 13:00 Jastrząb Łosośnica – Bałtyk Gostyń. Piątek 23 listopada: 19:00 Korona Stuchowo – Sowianka Sowno (boisko w Płotach). Pauza: Znicz Wysoka Kamieńska