Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dobry start zawodniczek "Mokasyna"

Dwa medale - srebrny i brązowy, dwa czwarte miejsca oraz osiem punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego - to dorobek zawodniczek „Mokasyna” w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (Zachodniopomorskie i Wielkopolska), które odbyły się na Stadionie Miejskim w Szczecinie. Dokonały tego: Nicola Balon, Paulina Zdzięborska, Oliwia Przybylak i Zofia Bątkiewicz.

Oba medale zdobyła Nicola - srebrny w biegu na 100 metrów a brązowy w biegu na 200 metrów przez płotki. W rywalizacji sprinterek na 100 metrów w eliminacjach uzyskała ona 12,95, natomiast w finale pobiegła jeszcze szybciej, bo 12,94 co dało właśnie srebrny medal. W biegu na 200 metrów przez płotki nasza zawodniczka uzyskała 32,20, co jest jej nowym rekordem życiowym.

Czwarte miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki zajęła Paulina Zdzięborska. Paulina zmagająca się z drobnym urazem (przez który nie mogła startować w swojej koronnej konkurencji - skoku wzwyż) w eliminacjach uzyskała 13,28 natomiast w finale 13,38.

Również to najbardziej nielubiane, ale jakże wysokie czwarte miejsce w biegu na 2000 metrów zajęła Oliwia Przybylak. Oliwka stoczyła pasjonującą walkę o medal, a na mecie uzyskała 7.26,74.

W biegach płotkarskich wystartowała Zofia Bątkiewicz, która w obu uzyskała rekordy życiowe i zajęła miejsca punktowane. W biegu na 80 metrów przez płotki wynikiem 14,49 wywalczyła 9 lokatę, a w biegu na 200 metrów przez płotki z czasem 35,34 uplasowała się na miejscu 11.

Należy wspomnieć, że sprinterki i płotkarki zmagały się z silnym przeciwnym wiatrem.