Mistrzynie nie pozostawiły złudzeń...

W ostatnim dwumeczu fazy zasadniczej Salming Ekstraligi Kobiet mistrzynie Polski z ubiegłego sezonu, Olimpia Osowa Gdańsk, zarówno w sobotę jak i w niedzielę rządziły na parkiecie mrzeżyńskiej hali i wysoko pokonały unihokeistki Jedynki Trzebiatów.

W sobotni wieczór gdańszczanki zdobyły w Mrzeżynie aż dziesięć bramek. Trzebiatowianki stać było na jedno trafienie, przy stanie 0:3 do siatki rywalek trafiła Justyna Krzywak. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Olimpii 10:1. W niedzielę rano, o godzinie 9:00, rozpoczęło się spotkanie rewanżowe. Po pierwszej tercji był remis 2:2, a bramki dla trzebiatowianek zdobyły Daria Drzymała i Monika Adamczyk. Niestety, w kolejnych dwóch tercjach lepsze okazały się gdańszczanki ostatecznie zwyciężając w całym spotkaniu 9:4 – kolejne dwie bramki dla gospodyń zdobyły Daria Drzymała i Maja Mazur. Był to ostatni dwumecz fazy zasadniczej, w grupie A Jedynka zajęła drugie miejsce. Po rundzie zasadniczej drużyny przystępują do fazy play off, w której rywalizacja toczy się do dwóch wygranych meczów. Według drabinki trzebiatowianki zmierzą się w I fazie play off z drużyną, która zajęła trzecie miejsce w grupie B a jest to ekipa UKS Multi-75 Killers Kraków.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!