„Mój boski rozwód” - zaproszenie na wieczór ze spektaklem

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza na spektakl pt. „Mój boski rozwód” w reżyserii Jerzego Gruzy. W roli Angeli znana z filmu „Miś” - Krystyna Podleska. Przedstawienie odbędzie się już w piątek. Początek, godz. 18.00. Wstęp wolny.
 

Monodram w wykonaniu znanej m.in. z filmu „Miś” S. Barei aktorki Krystyny Podleskiej, to wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi odnaleźć swe miejsce na ziemi, sens życia i szczęście. Po różnorakich perypetiach udaje się to jej i jest to tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko humoru, ale i młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek, zawsze dowcipna, czasami złośliwa a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego ta opowieść to piękna ludzka historia, to tryumf optymizmu i wiary w „kolejny lepszy dzień”. Wszyscy, bowiem szukamy miłości, ciepła i nie chcemy być samotni. Angela nam uświadamia, że jest to możliwe. 

Krystyna Podleska - aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Urodziła się w 1948 r. w Londynie. Uczęszczała do szkoły baletowej Royal Ballet White Lodge. Absolwentka Webber Douglas Academy of Dramatic Art w Londynie. Występowała m.in. w Teatrze POSK, Arts Theatre i Richmond Theatre. Grała m.in. w filmach "Za rok, za dzień, za chwilę..." Stanisława Lenartowicza i "Kontrakt" Krzysztofa Zanussiego. Odtwórczyni głównej roli w monodramie "Mój boski rozwód" w reżyserii Jerzego Gruzy. Największą sławę przyniósł jej występ w filmie "Miś" Stanisława Barei, gdzie brawurowo zagrała Aleksandrę Kozeł, dziewczynę prezesa Ochódzkiego (w tej roli Stanisław Tym). Od 1999 roku mieszka w Zielonkach pod Krakowem wraz ze swoim mężem Januszem Szydłowskim.

                                               

 

                                                 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia