Mokasyn zgarnął trzy medale w Świnoujściu

W Świnoujściu, na pięknym i znakomicie przygotowanym Stadionie Miejskim, odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce (impreza dla uczniów roczników 2003-05). Wśród reprezentantów powiatu gryfickiego - oczywiście w barwach swoich szkół - było aż 10 zawodników „Mokasyna”. Spisali się oni znakomicie zdobywając 3 medale (2 złota i srebro), poprawiając życiówki i ustanawiając rekord klubu w sztafecie.

Pierwszy złoty medal wywalczyła w skoku wzwyż Paulina Zdzięborska (SP 2 Płoty). Był to kolejny znakomity występ młodej płotczanki - mistrzostwo województwa okrasiła nowym rekordem życiowym -153 cm.
Drugi złoty medal wynikiem 4.86 w konkursie skoku w dal - wywalczyła Joanna Bujarowicz (SP Gryfice). Asia do kilku tegorocznych brązowych medali mistrzostw województwa wreszcie dołożyła złoto.
Trzeci medal, tym razem srebrny wywalczyła Nicola Balon (SP 2 Płoty). Nicola po niezbyt udanym biegu na 80 metrów przez płotki ( gdzie po zgubieniu rytmu i praktycznie zatrzymaniu się na piątym płotku zajęła „tylko” 4 miejsce) odkuła się w biegu na 100 metrów. W eliminacjach uzyskała 13,08 a w finale wynikiem 12,88 wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Województwa. Wynik 12,88 był też trzecim najwartościowszym rezultatem mistrzostw za co nasza zawodniczka nagrodzona została pamiątkowym pucharem.
Bardzo dobry start (kolejny) zanotował w biegu na 1000 metrów Dawid Bałasz (SP 11 Stargard). Nowy rekord życiowy - 2.45,73 pozwolił Dawidowi uplasować się na czwartym miejscu.
Piąte miejsca w Świnoujściu zajęły:
w biegu na 600 metrów, z nową ”życiówką” - Zofia Bątkiewicz (SP 2 Płoty) oraz Oliwia Przybylak na dystansie 1000 metrów.
Ponadto w skoku w dal, z nowym rekordem życiowym na 11miejscu uplasowała się Julia Sysik (SP 2 Płoty), 14 była Kinga Prośniewska (SP Gryfice) a Nikola Dąbrowska (SP 2 Płoty) bieg na 1000 metrów także ukończyła na 14 pozycji.
Bardzo dobry czas, będący nowym rekordem klubu - uzyskała startująca pk. (przekroczony limit startów poszczególnych zawodniczek) sztafeta 4 x 100 metrów. Ekipa SP 2 Płoty w składzie Zofia Bątkiewicz, Paulina Zdzięborska, Julia Sysik, Nicola Balon, rez. Nadia Kraszewska - uzyskała 53,36.