"Nasze kulinarne dziedzictwo" - zgłoś swój produkt w konkursie

To już 19.odsłona konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Zgłoszenia do wojewódzkiego etapu przyjmowane są do 12 kwietnia br.

Niepowtarzalne potrawy i produkty są kulinarną wizytówką każdego z regionów. Który regionalny produkt żywnościowy, a także potrawa Pomorza Zachodniego okażą się w tym roku najlepsze? Zgłoszenia do wojewódzkiego etapu konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” przyjmowane są do 12 kwietnia br.

– Każdy region ma charakterystyczne produkty i potrawy, które są jego wizytówką. Ten kulinarny konkurs łączy ludzi z różnych zakątków naszego województwa, którzy są skupieni wokół wspólnej pasji, opartej na produktach żywnościowych i przygotowywaniu potraw według tradycyjnych receptur – mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” organizowany jest już po raz XIX przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP. Jego cel to gromadzenie wiedzy o oryginalnych i charakterystycznych produktach żywnościowych regionów. Na szczeblu wojewódzkim za przebieg kulinarnych zmagań odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia